Na zainteresowanych czeka najstarsze miejskie Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora przy ul. Szpitalnej 6 na Widzewie. Pracownicy CZAS zaznaczają, że liczba miejsc jest ograniczona i trzeba się spieszyć z zapisami, które będą od poniedziałku przyjmowane pod nr tel. 502 322 547. A w październiku na ul. Szpitalnej jest w czym wybierać.

Od poniedziałku do piątku można skorzystać z różnych rodzajów gimnastyki czy przyjść pograć w tenisa stołowego. Dla tych bardziej roztańczonych jest też... taniec w kręgu. Centra seniora gwarantują również „gimnastykę umysłu”. CZAS na Widzewie będzie w październiku prowadził szkolenia komputerowe oraz pobudzał szare komórki przy brydżu. Będzie też można skorzystać ze szkolenia z umiejętności interpersonalnych (przydadzą się każdemu) oraz spotkania z prawnikiem. Osoby, które chcą rozwijać swoje zdolności manualne, mogą zapisać się na: rękodzieło, ceramikę lub kreatywne warsztaty ekologiczne. Nigdy nie jest za późno, by nauczyć się udzielania pierwszej pomocy i takie zajęcia oferuje właśnie widzewskie centrum seniora. Osoby dbające o swoje zdrowie powinny zapisać się na spotkania z dietetykiem lub na wykłady z zielarstwa. Zaś dla ukojenia nerwów można przyjść na muzykoterapię lub warsztaty radzenia sobie ze stresem.

POLECAMY

Targowisko przy Rynku Bałuckim - fot. LODZ.PL
Tanio na Bałuckim Rynku. Możesz dużo zaoszczędzić! Ile? Sprawdź ceny! [RAPORT]
Park Sienkiewicza z lotu ptaka. To wspaniała uczta dla oczu! [ZDJĘCIA] - fot. ŁÓDŹ.PL
Park Sienkiewicza z lotu ptaka. To wspaniała uczta dla oczu! [ZDJĘCIA]

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora z Bałut zarzeka się, że nie jest klubem gimnastycznym, ale też nie ucieka od zajęć ruchowych. W październiku z różnego rodzaju ćwiczeń można skorzystać każdego dnia. CZAS zaprasza na: gimnastykę z użyciem krzeseł, spotkania klubu tenisowego, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, tai-chi, a nawet taniec w kręgu oraz zumbę. Piątek jest dniem jogi. Ten, kto zaśpi na zajęcia o godz. 10.00, będzie mógł przyjść na godz. 11.00. Ucieczki od asan nie ma nawet ten, kto nie przyjdzie na godz. 11.00, ostatnie zajęcia są bowiem w samo południe. W poniedziałek i czwartek rządzi z kolei balet. Ale tu koordynatorzy z bałuckiego centrum seniora ostrzegają, że z miejscami może być trudno. Zajęcia finansowane z mikrograntu wygranego przez seniorów mają pełne obłożenie. Goście CZAS z ul. Libelta 16 są też mistrzami chodzenia z kijami, czyli nordic walking. W nadchodzącym miesiącu będzie można do nich dołączyć w Lesie Łagiewnickim oraz w Parku Ocalałych. Natomiast ci, którzy oprócz angażujących ćwiczeń liczą na zajmujące pogaduchy – koniecznie muszą się zapisać na ćwiczenia wzmacniające, czyli tzw. bicek z Sebą.

Ale by zachować równowagę między ciałem i rozwojem duchowym, bałuckie centrum zaprasza też na rozgrywki brydża sportowego, gimnastykę umysłu, zajęcia z rękodzieła, wykłady prozdrowotne oraz szycie maskotek dla chorych dzieci ze szpitali. CZAS przy ul. Libelta 16 czeka na telefony seniorów również od poniedziałku, 26 września, pod nr tel. 42 655 30 39.

Seniorzy korzystający z zajęć na Górnej w CZAS przy ul. Rzgowskiej 170 w październiku będą się uczyć języka angielskiego oraz obsługi komputera i smartfona. Dla estetyków będą zaś warsztaty z decoupage oraz z malowania. Tym, którzy lubią „pogłówkować”, CZAS proponuje gry planszowe oraz ćwiczenia pod nazwą taniec neuronów. Dbający o zdrowie i urodę mogą zapisać się na spotkanie z dietetykiem oraz warsztaty kosmetyczne lub kulinarne. Dla spragnionych emocji Centrum szykuje wyjście do „pokoju zagadek”.

Przy ul. Rzgowskiej zajęcia dla lubiących rozrywki umysłowe przeplatają się z gimnastyką. W październiku po raz pierwszy seniorzy będą mogli spróbować tańca w kręgu. Ponadto CZAS oferuje znane i lubiane przez uczestników aktywności: ćwiczenia na siłowni zewnętrznej, gimnastykę na zdrowy kręgosłup, pilates, stretching, tenis stołowy oraz jogę. Ci, którzy lubią spacery, mogą się wybrać na nordic walking do parku Podolskiego. Zapisy na zajęcia ruszą w poniedziałek, 26 września, pod nr tel. 42 306 74 74.

POLECAMY

Słonie w Orientarium Zoo <a href=Łódź - fot. ŁÓDŹ.PL" src="/images/article/files/public/_processed_/5/b/csm_orientarium-z00-lodz-slonie-trzy-razem__2__8651518af8.jpg" width="254" height="190" />
Trzy słonie wreszcie razem w Orientarium Zoo Łódź. Jak się dogadują? [ZDJĘCIA]
Inwestycje w Aquaparku Fala - wizualizacja - mat. pras.
Aquapark Fala wciąż inwestuje. Powstaną luksusowe łazienki i siłownia [WIZUALIZACJE]

Na podobne zajęcia można zapisać się w drugim z CZAS na Górnej, które działa przy ul. Cieszkowskiego 6. Tu zapisy również ruszają w poniedziałek, 26 września, pod nr tel. 42 689 11 60.

Zarówno w centrum przy ul. Cieszkowskiego, jak i przy ul. Rzgowskiej seniorki angażują się w szycie maskotek – małpek dla dzieci ze szpitali. Chętni mogą do nich dołączyć. Zaś dla uspokojenia ciała i umysłu obydwa CZAS-y oferują zajęcia relaksacyjne z użyciem mis i gongów.

W łódzkich centrach seniora każdy znajdzie coś dla siebie. Ale w dni zapisów nie ma co się ociągać z wykonaniem telefonu. Atrakcyjne zajęcia rozchodzą się jak świeże bułeczki.