Ten, kto interesuje się pieczeniem ciast i tworzeniem monoporcji, prawdopodobnie zna Justynę Duchnę, właścicielkę Galantych Wypieków, z jej cukierniczego konta na Instagramie (@galantewypieki). Cukierniczka pokazuje tam swoje słodkie arcydzieła realizowane zarówno dla klientów prywatnych, jak i restauracji oraz dzieli się inspiracjami.

Wymarzona pracownia na Górnej

Od kilku miesięcy można odwiedzić Justynę Duchnę w jej nowej pracowni, aby zamówić wymarzone torty, monoporcje czy słodkie stoły. Często klienci dają Justynie wolną rękę w projekcie, a efekt przechodzi ich oczekiwania. Dla osób, które wolą spróbować słodkości jeszcze przed złożeniem zamówienia, cukierniczka organizuje otwarte dni w pracowni oraz przygotowuje boxy z kilkoma rodzajami ciast, aby móc wybrać to, które smakuje najbardziej.

Desery w Ramkach i warsztaty

Autorskich deserów tworzonych przez Justynę Duchnę można spróbować również w łódzkiej restauracji Ramki (ul. Piotrkowska 144). Zawartość słodkiej witryny zmienia się tam niemal codziennie.

Na chętnych, chcących wprowadzić swoje cukiernicze umiejętności na wyższy poziom, czekają warsztaty w studiu kulinarnym Baccaro (ul. Piotrkowska 138/140). Szczegóły i terminy dostępne są na stronie baccaro.pl.

Weekendowa cukiernia

Niebawem pracownia przy ul. Rzgowskiej stanie się również cukiernią otwartą dla gości w weekendy. Będzie tam można zjeść ciacho na miejscu lub zabrać je ze sobą do domu.