Zakończenie prac na Struga, Żeligowskiego i 6 Sierpnia

Już teraz możemy przejechać wyremontowanymi ul. Struga. Żeligowskiego i 6 Sierpnia. Ul. Struga zyskała nową nawierzchnię i chodniki pomiędzy Włókniarzy a Żeligowskiego. Również Żeligowskiego jest już przejezdna w obu kierunkach przy 6 Sierpnia, na której także zakończono modernizację drogi.

Wprowadzona została nowa organizacja ruchu, która umożliwia jeżdżenie ul. 6 Sierpnia w obu kierunkach na całej długości od Włókniarzy do Kościuszki. Parkowanie wyznaczone zostało głównie po północnej stronie drogi. Dwukierunkowy ruch ułatwi podróżowanie po Polesiu i ominięcie zamkniętej ul. Zielonej.

MPK Łódź skorzysta z remontu

Zyskają pasażerowie autobusów, które pojawią się w dwóch kierunkach na ul. 6 Sierpnia. Linia 65 kursować będzie nią od Żeromskiego do Żeligowskiego i zatrzyma się na nowych przystankach przy ul. Pogonowskiego. Wraz z otwarciem Struga, Żeligowskiego i 6 sierpnia na swoje trasy w tym rejonie wrócą również autobusy linii 80, 99 i N9.

Prace torowe na Aleksandrowskiej również w weekend

MPK Łódź wykorzystuje kolejny wakacyjny weekend, aby przyspieszyć i wykonać większy zakres prac przy torowisku w ul. Aleksandrowskiej. Prace prowadzone będą również w najbliższy weekend. Od piątku od ok. godz. 18 do poniedziałku rano nie będą kursować tramwaje ul. Aleksandrowską. Linie 2, 8 i 16 dojadą do dworca Łódź Żabieniec. Dalej na Teofilów i Kochanówkę pojedziemy autobusami linii Z8, które kursować będą przez cały dzień co ok. 7/10 minut. Ponadto wydłużona zostanie trasa linii 78 do ronda Korfantego, podobnie jak Z8 pojedzie Limanowskiego, Włókniarzy i Wielkopolską, aby ułatwić przesiadkę z tramwaju. 

Drogowa rewolucja na Rewolucji 1905 r.

W poniedziałek 8 sierpnia rozpoczną się prace na ul. Rewolucji 1905 r. W pierwszym etapie zamknięty zostanie odcinek od Kilińskiego do Sterlinga bez skrzyżowań. Zmienionymi trasami pojadą autobusy – więcej przeczytacie W TYM MIEJSCU.

Wymiana wodociągu na Karolewskiej

Również z początkiem tygodnia rozpoczną się prace przy wymianie wodociągu na ul. Karolewskiej pomiędzy Bandurskiego a Wileńską. Zajęty będzie pas jezdni w kierunku ul. Wileńskiej, a przejazd możliwy będzie tylko od Bandurskiego w stronę Wileńskiej. Prace nie spowodują zmian w komunikacji miejskiej.