Serial słuchowiskowy dla dzieci „Łódź pod lupą. Koci detektyw na tropie” nie tylko przenosi najmłodszych do świata przygód głównego bohatera – prezentuje też najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić w Łodzi. W serii pojawiają się ul. Piotrkowska, Księży Młyn oraz Szlak Bajkowej Łodzi. Produkcja podkreśla też zmiany i rozwój miasta w ostatnim czasie.

Głównym bohaterem serialu jest kot Mundek Pazur, młody i zdolny funkcjonariusz łódzkiej Zwierzopolicji. Zwierzak marzy o tym, aby zostać detektywem i jak się okazuje, nie jest to cel łatwy do osiągnięcia.

Dźwiękowa superprodukcja

Serial składający się z pięciu odcinków to prawdziwa dźwiękowa superprodukcja, w której występuje łącznie kilkunastu aktorów wcielających się w rozmaite postacie ze świata zwierząt. Dzięki słuchowiskowej formule nie zabraknie w nim muzyki i efektów dźwiękowych oddających klimat kryminalnych poszukiwań.

Projekt to także kolejny etap rozwoju platformy Soundsitive Kids – bajki dla dzieci. Do tej pory w ramach platformy zrealizowano ponad 80 materiałów audio. – Nasze bajki są dostępne nieodpłatnie w serwisach podcastowych takich jak np. Spotify, Spreaker czy YouTube. Nieustannie szukamy nowych, ciekawych historii wartych opowiedzenia, kładąc jednocześnie duży nacisk na walor edukacyjny prezentowanych tekstów. Oddawanie dźwiękiem klimatu Łodzi zawsze było dla nas bardzo ważne. Jesteśmy przekonani, że pierwszy sezon serialu o kocie Mundku będzie dopiero początkiem przygody i już niebawem słuchacze poznają dalsze losy dzielnego kociego detektywa – mówi Filip Koszlaga, wiceprezes Stowarzyszenia Soundsitive Studio i pomysłodawca przedsięwzięcia.

Posłuchaj nowego audio serialu o Łodzi:

Spotify 

Google Podcasts 

iTunes/Apple Podcasts 

YouTube 

Podcast Addict

Spreaker

Castbox

Podchaser

Deezer