Zabudowany taras to sposób, aby z uroków natury korzystać cały rok. Zabudowana przydomowa przestrzeń ma wiele innych zalet — między innymi poprawia bilans cieplny domu i podnosi wartość rynkową rezydencji. Jednak tylko taras dopasowany stylistycznie do reszty budynku tworzy harmonijną całość z innymi pomieszczeniami domu. Jak zatem go urządzić, aby nie zatracić piękna i indywidualizmu rezydencji?

Jak zaaranżować zabudowany taras w Łodzi? Inspirujące pomysły!

Podłoga na zabudowanym tarasie w Łodzi

W Łodzi nie brakuje terenów zielonych. Jeśli Twoja rezydencja znajduje się na obrzeżach miasta, pomyśl o zabudowie tarasu. Dlaczego? Ponieważ zyskasz miejsce do całorocznego przebywania. Zimą zza ogromnych przeszkleń będziesz podziwiać ośnieżony krajobraz, a latem na zabudowanym tarasie znajdziesz upragniony chłód.

Podłoga na tarasie sąsiaduje z zieloną częścią ogrodu. Dlatego właśnie postaraj się, aby materiał, który wybierzesz, był jak najbardziej naturalny. Zdecyduj się na płytki z terakoty, gresu lub kamienia. Jeśli Twój zabudowany taras znajduje się na podwyższeniu, możesz pomyśleć o drewnianej podłodze. Tylko pamiętaj, aby zainwestować w wodoodporne deski. Sprawdzi się drewniany kompozyt lub lite drewno z gatunków egzotycznych.

Jak zaaranżować zabudowany taras w Łodzi?

Spraw, aby dodatkowa zabudowana przestrzeń harmonizowała z innymi pomieszczeniami w domu. Tylko od Ciebie zależy czy przeznaczysz ją na słoneczną jadalnię, pokój do wypoczynku czy gabinet. Wybierz stylistykę, w której ma być utrzymany Twój zabudowany taras i stwórz własny zaciszny zakątek, idealny do relaksu i wypoczynku.

Zabudowany taras w stylistyce nowoczesnej

Jeśli Twoja rezydencja ma nowoczesny charakter, taki styl sprawdzi się także na zabudowanym tarasie. Nowoczesność nie oznacza jednak braku komfortu — jest wręcz przeciwnie! Sprawdzi się tu komplet wypoczynkowy z kolorowymi, patchworkowymi poduszkami. Całości dopełnią geometryczne donice z bujną roślinnością.

Styl marynistyczny na zabudowanym tarasie

Styl marynistyczny na zabudowanym tarasie pozwoli Ci przywołać wspomnienia z nadmorskiego kurortu. Postaw na motywy morskie i żeglarskie. Dominującymi kolorami są tu biel, granat i czerwień. Swoją funkcję doskonale spełnią białe wiklinowe meble, plażowy leżak i ogromny bielony stół. Efekt kameralności osiągniesz, jeśli na podłodze postawisz pokaźnych rozmiarów lampion w kształcie latarni morskiej.

Rustykalny zabudowany taras

Na rustykalnym zabudowanym tarasie najlepiej sprawdzą się naturalne materiały. Zainwestuj w kamienne płytki podłogowe, kute meble, a także gliniane donice, z których wychylą się bujne rośliny. Taras w stylu wiejskim to zaciszny zakątek, który skutecznie odgrodzi Cię od zgiełku miasta i pozwoli odpocząć po trudach całego dnia.

Klasyczny zabudowany taras

Na zabudowanym tarasie utrzymanym w stylu klasycznym nie może zabraknąć drewnianych mebli. Centralnym punktem jest tu duży stół z mahoniu, palisandru lub orzecha. Wokół niego rozstaw krzesła. Taka aranżacja jest idealna, aby stworzyć przytulną jadalnię lub miejsce rodzinnych spotkań.

Urządzając klasyczny taras, zdecyduj się na ramowy system zabudowy. Dzięki niemu łatwiej dopasujesz osłony do kształtu budynku. Z kolei system bezramowy lepiej sprawdzi się w przypadku domów nowoczesnych.

Zainwestuj w zabudowę tarasu i ciesz się kontaktem z naturą przez cały rok. Łódź to piękne i malownicze miasto z licznymi terenami zielonymi. Niech Twoja rezydencja usytuowana na jednym z nich zachwyca wizerunkiem spójnym architektonicznie i stylistycznie.

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://www.bartmetaco.pl/zabudowa-tarasu.html