Policjanci z łódzkiej drogówki wraz z przedstawicielami łódzkiego WORD-u odwiedzili uczniów łódzkich szkół promując noszenie odblasków wśród młodzieży. Wszystko pod hasłem policyjnych działań "Świeć Przykładem".

19 października 2021 roku policjanci z łódzkiej drogówki wraz z przedstawicielami łódzkiego WORD-u w ramach działań profilaktycznych z zakresu ruchu drogowego odwiedzili uczniów z łódzkich szkół. W trakcie prelekcji policjanci przypomnieli główne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poruszyli rolę dziecka jako pieszego, rowerzysty czy pasażera pojazdu. Dzieci wielokrotnie powtarzały mundurowym, że ich poranna podróż do szkoły odbywa się gdy na dworze jest jeszcze ciemno. Prelegenci wysłuchując dzieci postanowili najwięcej czasu poświęcić na przypomnienie jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo pieszego a nawet wielokrotnie potrafią uratować życie. Młodzież pokazywała jak należy zakładać odblaski by być najbardziej widocznym przez kierowców. Starszacy podczas przymierzania „odblaskowych strojów” powtarzali najmłodszym, że prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodu i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu). Następnym punktem spotkania była możliwość uzyskania przez uczniów karty rowerowej zdając egzamin praktyczny. Egzaminowani śmiało pokonywali przeszkody pokazując przy tym bezpieczne zachowania na drodze. Po zakończonym egzaminie młodsze dzieci pod czujnym okiem mundurowych i pracowników WORD-u mogli w sposób bezpieczny poćwiczyć sztukę kierowania rowerem a także wysłuchać praktycznych porad związanych z jazdą. Wszystkim dzieciom, które uzyskały pozytywny wynik egzaminu praktycznego serdecznie gratulujemy i życzymy samych bezpiecznych rowerowych podróży. Na zakończenie spotkań wszystkie dzieci otrzymały od przedstawiciela łódzkiego WORD-u odblaskowe plecaki, kamizelki i opaski.

mł. asp. Jadwiga Czyż   WRD KMP w Łodzi

  • Dzieci w ławkach rozwiazują testy na kartę rowerową
  • Policjantka ruchu drogowego na sali gimnastycznej omawia z dziećmi zasady bezpieczeństwa na drodze
  • Dzieci siedzą na ławkach w sali gimnastycznej podczas spotkania z policjantką
  • Grupa dzieci uczestniczących w spotkaniu pozuje z elementami odblaskowymi, po lewej stronie stoi policjantka i przedstawicie WORD Łódź.