Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Policjanci ruchu drogowego w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, szczególnie dzisiaj podczas całodniowych działań „Pirat” egzekwują od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Działania zaplanowano 25 czerwca 2020 roku  na terenie  Łodzi w godz. 6:00-22:00. Akcja ta skierowana jest głównie przeciwko użytkownikom dróg, poruszającym się z niedozwoloną prędkością. Policjanci wydziałów ruchu drogowego oraz grupa „SPEED”  przy pomocy urządzeń pomiarowych oraz samochodów  z videorejestratorami    kontrolują prędkość pojazdów poruszających się po drogach Łodzi.  Działania funkcjonariuszy mają na celu przypomnienie uczestnikom ruchu drogowego o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, a także wyeliminowanie „piratów drogowych” stwarzających niebezpieczne sytuacje na naszych drogach. Rzetelnie naliczony  zostanie każdy punkt karny za poszczególne ujawnione wykroczenia drogowe.

Przypomnijmy, że od początku 2020 roku na terenie Łodzi z powodu nadmiernej prędkości doszło do 86 wypadków drogowych, w których 106 osób zostało rannych. Ponadto od stycznia 2020 roku funkcjonariusze łódzkiej drogówki zatrzymali ok 600 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h  oraz wystawili ponad 10 tys mandatów karnych.

 

W działaniach prowadzonych do godziny 14:00 policjanci ujawnili 69 sprawców wykroczeń, w tym 21 za przekroczenie prędkości. Łącznie wystawili 48 mandatów, skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu oraz odebrali 8 dowodów rejestracyjnych. Ponadto 21 osób zostało przez nich pouczonych.

 

sierż. szt. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

 

  • policjant przy drodze z radarem
  • radiowóz i policjant przy kontrolowanych pojeżdzie
  • dwaj policjanci wrd przy drodze