Dwie reprezentantki polskiej Policji po trzech dniach zmagań na piasku o Puchar Polski w Beach Soccerze kobiet, który odbył się w Gdańsku, zdobyły złoty medal Pucharu Polski, a tym samym stanęły na najwyższym miejscu na podium.

W dniach 5-7 lipca w Gdańsku odbywał się Puchar Polski w Beach Soccerze kobiet, w którym udział brały trzy Reprezentantki polskiej Policji: Kasia Żak (Grembach Łódź), Katarzyna Borowiec (Grembach Łódź), Paula Magulska (Pogoń Tczew). Po trzech dniach zmagań na piasku dwie nasze reprezentantki stanęły na najwyższym podium zdobywając złoty medal Pucharu Polski. Mowa tu o Katarzynie Żak i Katarzynie Borowiec reprezentujących drużynę Grembach Łódź. Drużyna Pauli Magulskiej zajęła 6 miejsce w turnieju. Należy podkreślić, że wszystkie trzy zawodniczki ze swoimi klubami awansowały do Pucharu Polski, który odbędzie się w sierpniu 2019 roku tym razem na plażach w Kołobrzegu.

Jedna z policjantek na co dzień pełni służbę w III Komisariacie Policji w Łodzi. Sierż. sztab. Katarzyna Borowiec, bo o niej mowa, w policyjnym mundurze chodzi od 2012 roku. Ma 27 lat. Obecnie jest asystentem Zespołu Wykroczeń i Organizacji Służby Wydziału Prewencji III Komisariatu Policji KMP w Łodzi. W piłkę nożną gra od 16 roku życia. Na co dzień w zespole ULKS MOSiR Sieradz w II lidze kobiet. Są to rozgrywki na trawie. W okresie letnim od 2018 roku jest podstawową zawodniczką drużyny Grembach Łódź, z którą osiągnęła Mistrzostwo Polski oraz 5 miejsce w Europie na turnieju Euro Winners Cup. W 2019 roku w tym samym turnieju w Europie wspomniana drużyna zajęła 7 miejsce, zdobyła Puchar Polski. Kasia ma również nadzieję, że sięgnie po raz kolejny po puchar Mistrzostw Polski.
Policjantka wielokrotnie reprezentowałam Komendę Wojewódzką i Główną w rozgrywkach krajowych oraz międzynarodowych. Bez problemu łączy swoją pasję ze służbą. Przyznaje, że reprezentowanie policji na arenie krajowej i międzynarodowej to zaszczyt i niewątpliwa przyjemność. Życzymy dalszych sukcesów!!!

źródło: KGP/KWP Łódź