UM Łódź: Miejskie Centrum Medyczne Górna z certyfikatem jakości w ochronie zdrowia
MCM Górna jest jedną z 5 poradni w Łodzi oraz jedną z zaledwie 124 w Polsce, które otrzymały akredytację od Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, które jest jednostką podległą Ministerstwu Zdrowia. - Miejskie Centrum Medyczne Górna jest nie tylko pierwszym miejskim centrum medycznym z certyfikatem Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, ale też jedynym publicznym POZ z taką akredytacją. To wyróżnienie potwierdza znakomitą jakość udzielanych usług medycznych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, czyli m.in. przez lekarzy rodzinnych. Komisja badająca MCM oceniła ponad 120 różnych czynników i, przyznając akredytację, dała gwarancję bezpieczeństwa leczenia w miejskich poradniach na Górnej - mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi.
Przyznanie akredytacji potwierdza:
- wysokie kwalifikacje personelu, który ciągle się doszkala;
- kompleksowość udzielanych świadczeń medycznych;
- używanie sprzętu medycznego o najwyższym poziomie technicznym;
- wysoką jakości relacji pacjent personel.
Dodajmy, że taką akredytację posiadają jedynie 124 placówki POZ w całym kraju, z czego w województwie łódzkim tylko 8. Pięć z nich, a w tym MCM Górna, to przychodnie z Łodzi.
U podstaw tych sukcesów, które wynikają przede wszystkim z kompetencji personelu oraz jakości świadczonych usług - stoi m.in. stan budynków, w których odbywa się leczenie oraz sprzętu, na którym są wykonywane badania. Przez 5 ostatnich lat, od 2014 r. Miejskie Centrum Medyczne Górna zrealizowało inwestycje i zakupy nowego sprzętu warte prawie 11 milionów złotych.
Inwestycje w MCM Górna z lat 2014-2019 w poszczególnych poradniach:
termomodernizacja;
remont poradni dziecięcej;
zagospodarowanie terenu przed przychodnią;
remont poczekalni;
remont gabinetów lekarskich i zabiegowych.
EEG dla neurologii;
sprzęt dla okulistyki;
remont poczekalni i łazienek;
modernizacja pomieszczeń przychodni;
zakup USG.
remont rehabilitacji;
remont holu, schodów, rejestracji;
remont poczekalni dla pacjentów na I piętrze;
przebudowa wejścia w części poradni przeznaczonej dla dzieci;
termomodernizacja budynku;
zakup USG.
zakup USG;
remont budynku;
przygotowanie pomieszczeń pod RTG oraz zakup sprzętu (w trakcie);
budowa siłowni zewnętrznej (w trakcie).
Żaneta Iwańczyk, dyrektor MCM Górna dodaje: - Dziś kompleksową modernizację przechodzi zaś budynek przychodni przy ul. Odrzańskiej. W tym roku skończyliśmy termomodernizację wartą 1,5 mln zł. Blask odzyskała między innymi elewacja oraz otoczenie przychodni. Teraz zaczynamy prace remontowe wewnątrz. Na ten rok zaplanowaliśmy remont poradni dla dzieci. Inwestycję wewnątrz budynku również szacujemy na ok. 1,5 mln zł.
Inwestycje w poprawę stanu budynków i w zakup sprzętu przekładają się na wzrost liczby pacjentów w poradniach MCM Górna. Dziś w samej POZ, czyli zapisanych do lekarzy pierwszego kontaktu - ma ok. 47,5 tysiąca osób. I sukcesywnie ich przybywa. Rocznie z miejskich poradni na Górnej korzysta zaś ok. 100 tysięcy pacjentów (z POZ, specjalistów i rehabilitacji).
Autor: krystian