W wakacje remont torowiska na al. Włókniarzy. Zmienionymi trasami pojadą linie 8 i 16 -  mat. ZDiT
W wakacje remont torowiska na al. Włókniarzy. Zmienionymi trasami pojadą linie 8 i 16 , mat. ZDiT

To kolejny wakacyjny remont realizowany przez Zarząd Dróg i Transportu i MPK-Łódź. W ubiegłych latach wyremontowaliśmy szyny na ul. Gdańskiej, ul. Kopernika, ul. Narutowicza i ul. Aleksandrowskiej. Jak w poprzednich latach prace zrealizujemy w wakacje, aby utrudnienia były jak najmniejsze. Na swoje trasy tramwaje wrócą we wrześniu. 

Remont torowiska obejmie najbardziej wyeksploatowany odcinek od ul. Struga do ul. Legionów. Wraz z remontem torowiska wymienione zostaną słupy trakcyjne i wyremontowane zostaną dwa przystanki przy ul. Legionów. Perony zostaną podniesione, wyposażone w elementy dla niepełnosprawnych, oraz wydłużone, aby mogły zatrzymywać się dwa tramwaje. Będzie to niemal kilometrowy odcinek nowego torowiska, które zwiększy możliwość kursowania niskopodłogowych tramwajów na Teofilów. 

Podczas prac od 17 czerwca zmienionymi trasami pojadą linie 8 i 16, a autobusy linii 52 i 93 zastąpią tramwaje na wyłączonym odcinku. 

  • Linia 8 CM. ZARZEW – Lodowa, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, Piłsudskiego, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Zielona, Legionów, Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – KOCHANÓWKA

  • Linia 16 PL. NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW. Linia kursuje do 28 czerwca, w okresie wakacji nie będzie kursować.

  • Linie 52 i 93 jadące na dworzec Łódź Kaliska od przystanku Włókniarzy – Mickiewicza pod estakadą, pojadą prosto al. Włókniarzy do Legionów, gdzie zawrócą i z powrotem al. Włókniarzy dojadą do Karolewskiej i wjadą na dworzec Łódź Kaliska. W powrotną stronę trasa nie ulega zmianie. Z dworca wyjadą w kierunku al. Jana Pawła II.