Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Od niedzieli przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Próchnika i Rewolucji 1905 r.  -  mat. ZDiT
Od niedzieli przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Próchnika i Rewolucji 1905 r. , mat. ZDiT

Po zakończeniu przebudowy ul. Jaracza i w przygotowaniu do planowanych prac na ul. Próchnika i ul. Rewolucji 1905 r. od niedzieli przywrócona zostanie poprzednia organizacja ruchu. Na ulicy Próchnika i Rewolucji 1905 r. od ul. Zachodniej do ul. Sterlinga ponownie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy dwoma pasami ruchu w stronę ul. Sterlinga. Parkowanie pojazdów odbywać się będzie całym samochodem na jezdni, a nie jak do tej pory częściowo na chodniku. Ruch w przeciwnym kierunku odbywa się otwartą ul. Jaracza. Zmiany nie wpłyną na kursowanie komunikacji miejskiej. 

Wraz ze zmianami rozpoczną się pierwsze prace na tych ulicach. Od poniedziałku na ul. Próchnika od Zachodniej do Piotrkowskiej wykonawca przebudowy wodociągu układać będzie zastępcze zasilanie na chodnikach po obu stronach drogi. Nie wpłynie to na zachowanie przejezdności. W dalszej kolejności w drugiej połowie czerwca, prace przy wodociągu, prowadzone będą pod ruchem przy zawężeniu.

W poniedziałek wrócą tramwaje na Północną 

Do niedzieli potrwa naprawa torowiska na skrzyżowaniu Ogrodowej i Północnej z Nowomiejską. Od poniedziałku na swoje trasy wrócą tramwaje linii 4 i 6, oraz autobusy linii 59, 73, 78, 87A, 87B i N6. Również z początkiem tygodnia otwarta dla ruchu zostanie zamknięta część skrzyżowania i przejazd możliwy będzie we wszystkich kierunkach.