Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

"Bieg dla Bohaterów 2019" to lokalne wydarzenie sportowe, które łączy aktywne spędzanie czasu z edukacją historyczno-obronną. Jego celem jest przypomnienie uczestnikom o historii ofiar walk o polskość i niepodległą Ojczyznę. W tym roku tę szlachetną inicjatywę promowania świadomości obywatelskiej wsparli również łódzcy policjanci.

Funkcjonariusze dbali nie tylko o bezpieczeństwo uczestników biegu, ale prowadzili również zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Tematem rozmów były zasady uczestnictwa w ruchu drogowym, bezpiecznego spędzania wolnego czasu czy niebezpieczeństw nieodpowiedzialnego korzystania z internetu. Policjanci zachęcali także dzieci i ich opiekunów do noszenia elementów odblaskowych. Podpowiadali również jak się ustrzec przed zagrożeniami, które mogą czyhać na nas chociażby podczas podróży środkami komunikacji miejskiej. Na pytania uczestników odpowiadali także policjanci Wydziału Kadr i Szkolenia. Z rozmów z nimi można się było się dowiedzieć jak wygląda codzienna praca mundurowych i jakie wymogi są stawiane przed kandydatami do służby.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.