Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Farby silikonowe: Warszawa i rynek produktów do malowania elewacji i nie tylko

Trudno odnaleźć produkt do malowania ścian fasadowych, który cieszyłby się aż tak dużym zainteresowaniem, jak farba silikonowa. Warszawa to jedno z wielu miejsc na mapie Polski, gdzie można nabyć artykuły tego typu. Warto wspomnieć, że Studio Farb Pigmentologia udostępnia klientom propozycje pochodzące od renomowanych producentów, o potwierdzonym działaniu. Co składa się na fenomen rozwiązania tego typu? Jakie są cechy charakterystyczne farb na bazie silikonów? Otóż produkty te cechuje podwyższona hydrofobowość, co oznacza, że nie wchłaniają one wody (np. deszczowej) i zawierających się w niej zanieczyszczeń. Konsumenci dość często decydują się na taki zakup również ze względu na fakt, że deszcz jest w stanie wręcz umyć ścianę elewacyjną, która została wcześniej pomalowana barwnikiem z silikonem. Taka sytuacja jest konsekwencją tego, że powierzchnia ścian ma dzięki niemu znacznie mniejszą tendencją do elektryzowania się, a kurz praktycznie wcale na nich nie osiada.

Farba silikonowa Warszawa: czy warto w nią inwestować?

Farby silikonowe najczęściej są sprzedawane jako dodatek do rozmaitych systemów ociepleniowych. Można je także kupić jako samodzielne produkty. Popularność tej opcji wynika z faktu, że zapewnia ona niezwykle dobrą ochronę przed szkodliwymi skutkami działania wody i wilgoci. Tego typu formuła tworzy powłokę malarską, która pozwala na dużą dyfuzyjność. Chodzi o to, że para wodna nie ma szans na to, aby mogła przedostać się poza ścianę. Stanowi to bezpośrednią konsekwencję mikroporowatej struktury. Innymi zaletami farb silikonowych elewacyjnych są:

  • bardzo dobra przyczepność do powierzchni, jaka jest nimi pokrywana;
  • zapewnianie doskonałego krycia już po nałożeniu pierwszej warstwy;
  • podwyższona odporność na szkodliwe działanie promieni słonecznych (farby te nie płowieją i nie bledną);
  • brak podatności na erozje powłoki;
  • niepoddawanie się wpływom mrozu i wahań temperatury.

Ogólnodostępne są barwniki silikonowe do malowania ścian fasadowych budynków, to farby dyspersyjne i rozpuszczalnikowe. Odpowiedź na postawione powyżej pytanie jest zatem bardzo prosta — Farba silikonowa Warszawa to produkt, który jest wart zainwestowania w niego. Tysiące konsumentów w Polsce i poza jej granicami doceniło już jego niesamowite właściwości.

Farba silikonowa to doskonałe rozwiązanie

Omawiane artykuły malarskie stanowią doskonałą opcję dla wszystkich powierzchni potrzebujących bardzo wydajnego zabezpieczenia przed wilgocią i brudem. To właśnie z tego powodu farby silikonowe najczęściej można zauważyć na ścianach elewacyjnych budynków. Warto jednak wiedzieć, że świetnie sprawdzają się one również w pomieszczeniach takich jak łazienka i kuchnia. Wszystko dlatego, że są one szczególnie narażone na gromadzenie pary wodnej (gorące kąpiele, parowanie przygotowywanych potraw). Barwniki zawierające w składzie silikon wyeliminują możliwość wnikania w ściany wilgoci i zabezpieczą je przez rozwijaniem się w ich strukturze grzybów, pleśni oraz innych drobnoustrojów, jakie mogłyby zagrażać ludzkiemu życiu lub zdrowiu.

Interesujący wydaje się również fakt, że wbrew pozorom produkty te są niezwykle proste w aplikacji, Wystarczy pamiętać o tym, aby nie nakładać zbyt grubych warstw, aby osiągnąć wysoce satysfakcjonujący efekt. Wcale nie trzeba od razu korzystać z usług fachowców, jeśli potrafi się wykazać odrobiną cierpliwości i pozytywnego nastawienia do działania. Farby silikonowe stanowią jedne z najczęściej stosowanych produktów do pokrywania powierzchni ścian fasadowych.