Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Łódzki Dom Kultury i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego wspólnie uczczcili Międzynarodowy Dzień Poezji, który obchodzimy co roku w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W godz. 12-17, 21 marca przed budynkiem ŁDK można było kupić tomik poezji i otrzymać przy okazji sadzonkę drzewa. Za parę lat będzie sobie można poczytać wiersze w cieniu osobiście posadzonej lipy.

Drzewa i las od zawsze były zarówno tematem, jak i inspiracją dla twórców poezji. Wystarczy wymienić choćby Jana Kochanowskiego z motywem lipy, Bolesława Leśmiana z jego malinowym chruśniakiem czy Leopolda Staffa piszącego o pięknie wysokich drzew. Piękno lasu i piękno słowa, spokojna lektura w cieniu dostojnych drzew, a z drugiej strony – książki drukowane na papierze, którego produkcja wymaga drewna. Żeby je uzyskać, trzeba sadzić drzewa. Zwłaszcza w Łodzi, która chce organizować Zielone Expo, a na razie raczej wycina niż sadzi.

Dlatego organizatorzy łączą promowanie poezji z propagowaniem ekologii. Były książki poetyckie i wydawnictwa Zespołu Parków Krajobrazowych.

Dziękujemy za przybycie!