Po Łodzi będzie kursować 30 nowych, niskopodłogowych, klimatyzowanych, dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami tramwajów -  fot. z arch. UMŁ
Po Łodzi będzie kursować 30 nowych, niskopodłogowych, klimatyzowanych, dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami tramwajów , fot. z arch. UMŁ

- Kupujemy 30 nowoczesnych tramwajów. Będą one niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring i wiele innych udogodnień, które sprawią, że podróżowanie po Łodzi komunikacją zbiorową stanie się jeszcze bardziej komfortowe - zapowiada Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Tylko w ramach projektu "Tramwaj dla Łodzi" w najbliższych latach zmodernizowanych zostanie 11 km torów oraz powstaną dwa kilometry całkowicie nowych szyn (na Nowowęglowej i Broniewskiego). Torowiska będą modernizowane również w ramach rewitalizacji obszarowej. Przebudowane zostaną m.in. Północna-Ogrodowa, plac Wolności, Cmentarna oraz Legionów. Remontu w najbliższych latach doczeka się również ulica Wojska Polskiego, której projektowanie właśnie się rozpoczęło.

Aby zapewnić odpowiedni serwis dla nowoczesnych pojazdów remontujemy i unowocześniamy również zajezdnie. We wtorek ogłoszony został przetarg na przebudowę zajezdni Chocianowice, która zostanie całkowicie zmodernizowana. - To właśnie tam będą stacjonować nowe tramwaje. Zajezdnia zostanie przystosowana do codziennego serwisu nowoczesnych pojazdów - mówi Witold Talar z MPK Łódź, kierownik zajezdni Chocianowice.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.