Rewitalizacja obejmie 8 hektarów położonych na terenie dawnych posiadeł fabrycznych Karola Schieblera -  fot. Stefan Brajter / UMŁ
Rewitalizacja obejmie 8 hektarów położonych na terenie dawnych posiadeł fabrycznych Karola Schieblera , fot. Stefan Brajter / UMŁ

"Serce fabryki Scheiblera zacznie bić na nowo" - pod takim hasłem z udziałem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej odbyła prezentacja projektu rewitalizacji obszaru 8 hektarów położonych na terenie dawnych posiadeł fabrycznych Karola Schieblera, pomiędzy ul. Tymienieckiego a ul. Milionową.

- To obszar wyjątkowy i unikatowy w skali europejskiej, gdzie funkcjonowało swoiste miasto w mieście, gdzie pozostały historyczne budynki fabryczne z zabytkową, secesyjną elektrownią na czele. Moim marzeniem było, żeby ten fragment miasta uzyskał nowe życie - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podczas prezentacji projektu inwestycyjnego firmy Echo Investment w Art_Inkubatorze.

Prezes zarządu znanego na rynku dewelopera Nicklas Lindberg podkreślił, że firma specjalizuje się właśnie w tego typu przedsięwzięciach typu "destination", które polegają na przyciąganiu ludzi do niezwykłych miejsc i wydobywania z nich piękna przy jednoczesnym nadawaniu nowych funkcjonalności. Projekt na terenie dawnych zakładów Scheiblera przy ul. Tymienieckiego ma być esencją łódzkiej historii, fuzją tradycji z nowoczesnością, realizującym wielorakie potrzeby, dającym pozytywną energię do życia i pracy oraz przyciągającym turystów i gości.

Łukasz Zagała z pracowni architektonicznej Meduza Group zaznaczył, że to bardzo interesujące wyzwanie twórcze, dające szansę na dialog tkanki historycznej z tą nowoczesną, a jednocześnie tworzącą przyjazną przestrzeń społeczną. Na 8 hektarach powstanie w sumie 20 budynków, przy czym połowa obszaru będą stanowiły malownicze ciągi komunikacyjne, place publiczne i dziedzińce apartamentowców. Projekt rozłożony jest na etapy i potrwa kilka lat, a startuje od budowy 240 mieszkań w nowych budynkach, usytuowanych od strony południowej ul. Milionowej.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.