Rusza 3 edycja kampanii „Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo”. Wzorem lat ubiegłych kierujący będą mogli 24 listopada, 1, 8 i 15 grudnia 2018 roku na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów BEZPŁATNIE sprawdzić oświetlenie aut. Do wybranych punktów doprowadzi aplikacja Yanosik. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł.

 

W okresie jesienno-zimowym występuje wiele zjawisk, które niekorzystnie wpływają na widoczność na drodze. Podobnie jak w latach 2016 i 2017 Biuro Ruchu Drogowego KGP wraz z Instytutem Transportu Samochodowego organizuje kolejna odsłonę ogólnopolskiej kampanii pod nazwą Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo. Na terenie województwa łódzkiego w działania zaangażowało się 8 stacji kontroli pojazdów /wykaz w załączeniu/. W cztery wymienione soboty każdy kierujący będzie mógł tam bezpłatnie sprawdzić światła. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy-pojazd  z naciskiem na elementy odblaskowe.

 

Pamiętajmy, że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają  kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności , wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

21 listopada 2018 roku na jednej z łódzkich stacji kontroli pojazdów zorganizowano brifing prasowy dotyczący inauguracji akcji Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi przedstawili założenia kampanii i zachęcali do bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia.

 

 

 

 

 

Pliki do pobrania

  • 924 KB
  • 22.49 KB

Komentarze  
0 #3 Bocian 2018-11-23 19:50
Ja się wybieram do Zgierza.
Cytować
0 #2 baron 2018-11-23 16:41
z tego co widze co ten punkt yanosika jest w zgierzu na konstantynowski ej i w lodzi na wilenskiej. kto jutro jedzie?
Cytować
0 #1 Kacper 2018-11-22 16:03
i super yanosik pewnie tam trochę ludzi podprowadzi którzy normalnie by o tej akcji w ogóle nie wiedzieli
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.