Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Autorem zdjęć jest Edward Zagdański. 

„Złe miasto” to spektakl, który publiczność obejrzała 21 października 2018 w ramach Łódzkich Spotkań Teatralnych. „Złe miasto” to uniwersalna opowieść o mieście – skomplikowanym, niejednorodnym, toczonym chorobami organizmie. Inspiracją do przedstawienia były łódzkie wydarzenia i niepokoje  społeczne z początku 20 wieku. Językiem spektaklu była materia obrazu, ruchu, dźwięku. W sekwencji biało-czarnych, dynamicznych obrazów pokazane zostało miasto w trakcie rewolucji przemysłowej wraz z podziałami społecznymi, pogłębiającą się nierównością, biedą proletariatu, rozwijającym się kapitalizmem, buntami, zamieszkami i odwetem władz. Pojawiły się odniesienia m.in. do zamieszek na ulicy Wschodniej, zamachu na Kunitzera, ludobójstwa w Parku na Zdrowiu, przepychu panującego w Pałacu Poznańskiego, czterokulturowej Łodzi.

Reżyseria: Paweł Szkotak
Muzyka: Andrzej Hejne, Marcin Witkowski
Scenografia: Teatr Biuro Podróży
Wizualizacje: Mateusz Kokot
Aktorzy: Bartosz Borowski, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Marta Strzałko, Tomasz Wrzalik

Stowarzyszenie Inicjatyw Artystyczny „Dratwa” z Kłomnic, zaprezentował spektakl nagrodzony podczas tegorocznej, 31. Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich – ŁóPTA 2018, pt. „Pchła Szachrajka”
Reżyseria – Dawid Chybalski
Scenografia – Marta Gonera
Występują – Marta Gonera, Oliwia Karczewska, Dawid Chybalski i Luka Viscio.

„Pyszny spektakl nie tylko dla najmłodszych. Niczym nieskrępowany śmiech. Pchle brewerie, metamorfozy, zabawy, taneczne układy...
Od samego początku spektaklu, scena jest wypełniona energią wniesioną przez aktorów. Co ważne, utrzymują ją przez cały spektakl. W połączeniu z dużą koncentracją daje to doskonały efekt sceniczny. Ze względu na formę tekstu, bardzo ważna jest precyzja jego podawania i pewność w działaniu. Dzięki temu artyści skupiają uwagę widzów i utrzymują ją przez cały spektakl. Jest bardzo dowcipnie a publiczność świetnie się bawi.”