Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie kradzionego skutera miejskiego. 33-latek ukrył jednoślad w swojej komórce. Pojazd powrócił do właściciela.

5 listopada 2018 roku łódzcy policjanci zostali poinformowani, że w jednej z komórek w centrum miasta może znajdować się skradziony skuter miejski. Kradzież tego pojazdu została zgłoszona 18 września 2018 roku przez przedstawiciela firmy zajmującej się wypożyczaniem jednośladów. Funkcjonariusze postanowili niezwłocznie sprawdzić uzyskaną informację. Po dotarciu pod wskazany adres, we wnętrzu jednej z komórek lokatorskich, policjanci faktycznie zauważyli poszukiwany skuter. W mieszkaniu, do którego przypisana była komórka, stróże prawa zastali 33-latka znajdującego się pod wpływem alkoholu. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał, że jednoślad znajdujący się w użytkowanym przez niego pomieszczeniu pochodził z kradzieży. Miał go otrzymać od nieznanego mu mężczyzny. 33-latek kilkakrotnie zmieniał swoją wersję dotyczącą wejścia w posiadanie zabezpieczonego pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut paserstwa. Ponieważ działał w warunkach tzw. recydywy, może grozić mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje prokurator. Odzyskany pojazd powrócił do właściciela.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.