6 listopada o godz. 14:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łodzi wpłynęło zgłoszenie o pożarze składowiska pianek poliuretanowych przy ul. Brukowej 12. Na miejsce zdarzenia zadysponowano GBARt 2,5/16, GCBAPr 6/48/1000 i SCD-30 z JRG-10 oraz GCBA 5/36/5 z JRG-1.
Po przybyciu zastępów PSP na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte jest składowisko pianek poliuretanowych znajdujących się w pobliżu budynków produkcyjno-magazynowych.
Działania PSP polegały na podaniu dwóch prądów wody na składowisko pianek poliuretanowych znajdujących się pod wiatą wolno stojącą o konstrukcji stalowej oraz prądu piany ciężkiej na budynek magazynu, który od strony zewnętrznej również był objęty pożarem. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Na miejsce zdarzenia przybył takżę przedstawiciel nadzoru budowlanego celem oceny naruszenia konstrukcji stalowej pod którą znajdowało się ognisko pożaru. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez osoby nieustalone.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.