Za nami zmagania w II Niebieskim Biegu Niepodległości. Mimo niesprzyjającej aury do zawodów przystąpiło 112 uczestników. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach. Wśród pań zwyciężała Ilona Stachurska z KSP, wśród mężczyzn na najwyższym podium stanął Michał Podębski z Komendy Wojewódzkiej PSP. Najlepszą drużyną została reprezentacja Komendy Wojewódzkiej PSP.

3 listopada 2018 roku na terenie Lasu Łagiewnickiego odbył się 2. Niebieski Bieg Niepodległości o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Dokładnie w samo południe 112 zawodników z różnych służb mundurowych, urzędów administracji rządowej jak i samorządowej oraz zaproszeni goście wystartowali na dystansie 10 kilometrów. Drogami leśnymi mieli do pokonania dwie pętle po 5 kilometrów. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pierwszy na mecie pojawił się Michał Podębski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi z czasem 35:53 min. Zaraz za nim uplasowali się strażacy z tej samej jednostki Piotr Budka i Tomasz Bednarek. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Ilona Stachurska z KSP z wynikiem 47:16. II miejsce zajęła Marta Pawlik z II Komisariatu w Łodzi, a trzecie Katarzyna Chorzewska z KMP w Łodzi.

Zawodnicy rywalizowali również drużynowo. W tej kwalifikacji najlepsi okazali się strażacy z Komendy wojewódzkiej PSP, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Oddziału Prewencji Policji w Łodzi a na trzecim Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego z Łodzi.

W 100-ną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy przewidzieli również wyróżnienie dla osoby, która jako setna przekroczy linię mety. Była to Monika Szczygieł ze Straży Granicznej.

Zwycięzcy i wyróżnieni zostali udekorowani przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł.insp. Jarosława Rybkę oraz przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Pana Zbigniewa Osicińskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale nawiązujące do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po zakończonej rywalizacji organizatorzy zadbali o posiłek regeneracyjny a także napoje.