Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi zostali powiadomieni drogą radiową o kradzieży w jednym z hipermarketów znajdujących się na dzielnicy Łódź-Górna. Po przybyciu na miejsce, pracownicy ochrony obiektu wskazali policjantom 37-letni mężczyznę podejrzewanego o przywłaszczenie papierosów. Jak się okazało nie działał on sam. Po chwili w ręce mundurowych wpadł również 40-latek, który również próbował wynieść ze sklepu artykuły tytoniowe.

30 października 2018 roku około godziny 16:30, policyjni wywiadowcy otrzymali informację, że 37-letni mężczyzna skradł z półek sklepowych papierosy o wartości około 350 złotych. Po przybyciu na miejsce policjantów, pracownicy monitoringu wskazali im również drugiego mężczyznę, który schował pod swoją koszulę trzy kartony papierosów, a następnie poszedł w stronę wyjścia. Policjanci zatrzymali 40-latka dokładnie w chwili, gdy próbował przejść przez linię kas. Jak się okazało przestępczy duet pochodzący z Warszawy miał więcej na swoim sumieniu. Podczas przeszukania wypożyczonego pojazdu, którym obaj mężczyźni przyjechali do Łodzi, funkcjonariusze odnaleźli w nim 13 książek oraz 3 butelki wódki. Artykuły te skradzione zostały z innych sklepów na terenie miasta. W trakcie rozmowy z zatrzymanymi, do policjantów podszedł kierownik hipermarketu, który stwierdził, że starszy z podejrzanych podobnej kradzieży dokonał również w miesiącu lipcu 2018 roku. Poczynania sprawcy, którego łupem padł m.in. alkohol, żarówki, baterie warte ponad 900 złotych, nagrał monitoring sklepowy. Obaj mężczyźni, którzy notowani byli w przeszłości za podobne przestępstwa niebawem usłyszą zarzuty kradzieży, za co grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą teraz funkcjonariusze VII Komisariatu Policji KMP w Łodzi,którzy sprawdzają czy zatrzymani nie mają na koncie więcej podobnych przestępstw.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.