Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Kierująca Mercedesem jadąc autostradą A1 w kierunku Gdańska doprowadziła do kolizji i zablokowała A1.

8 sierpnia 2018 roku r. około godz. 8:50 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymali zgłoszenie o utrudnieniach w ruchu drogowym oraz całkowitym zablokowaniu autostrady A 1 przez trzy pojazdy osobowe.

Funkcjonariusze łódzkiej drogówki, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że 35 - letnia kierująca Mercedesem nie dostosowała prędkości do warunków w jakich ruch się odbywa, uderzyła w jadącą przed jej pojazdem Toyotę Corollę a ta z kolei w Volkswagena Golfa. Autostrada A1 na 307 km w kierunku Gdańska została całkowicie zablokowana. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, wezwane zostało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.  Trzy osoby, w tym kierująca Mercedesem, 33- letnia kierująca VW oraz jej 35 - letnia pasażerka z miejsca zdarzenia zostały przewiezione do łódzkich Szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wrocławianka posiadała uprawnienia do kierowania oraz była trzeźwa w momencie zdarzenia. Swoje  zachowanie tłumaczyła zamyśleniem oraz patrzeniem w jeden wyznaczony przez siebie punkt.  Utrudnienia na autostradzie trwały ponad 3 godz., w trakcie ich trwania zalecano objazdy.

Od początku wakacji na ternie Łodzi doszło do  2070 zdarzeń drogowych, w tym 299 wypadków, w których 361 osób zostało rannych a 2 poniosły śmierć na miejscu.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących wybierających się na letni wypoczynek o  rozwagę oraz zdjęcie nogi z gazu, tym bardziej że ładna pogoda sprzyja szybkiej jeździe. Wyjeżdżając w podróż przygotujmy nie tylko siebie ale również auto. Jedźmy wypoczęci, sprawdźmy stan techniczny samochodu, czy działają hamulce, czy światła są sprawne. Zapakujmy bagaże tak, by nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia naszego i naszych partnerów. W trakcie jazdy róbmy sobie przerwy.

 

 

sierż. szt. Jadwiga Czyż

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi