Prezydent Hanna Zdanowska przypomniała, że w branży IT pracuje w Łodzi ponad ok. 6 tys. osób. Jest to ponad 30 firm -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Prezydent Hanna Zdanowska przypomniała, że w branży IT pracuje w Łodzi ponad ok. 6 tys. osób. Jest to ponad 30 firm , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

28 i 29 maja Łódź stanie się testerskim centrum Polski. W hotelu Vienna House Andel’s odbędzie się unikalne na skalę światową wydarzenie - Mistrzostwa w testowaniu oprogramowania. Zawody odbywają się w kategoriach: drużynowej i indywidualnej. Już po raz szósty przedstawiciele małych i dużych firm z całej Polski stają w szranki o tytuł najlepszych testerów oprogramowania w Polsce.

Fakt, że TestingCup jest jedynym takiego rodzaju wydarzeniem w Europie, a rozmachem przyćmiewa te organizowane na świecie wpływa na rosnącą popularność imprezy. W tym roku po raz pierwszy obok zawodników z Polski, w zawodach będą mogli wziąć udział także zawodnicy z innych krajów.

Zawodom towarzyszy merytoryczna konferencja, podczas której wystąpią najlepsi specjaliści z całego świata. Przyświeca jej hasło "Future is here", a gościem specjalnym będzie Aleksandra Przegalińska, światowej klasy ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, posiadaczka imponującej wiedzy na temat wpływu nowych technologii na nasze codzienne życie.

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi: - Dziękuję organizatorom za zaufanie, którym obdarzyli nasze miasto, szczególnie tym firmom, które działają w Łodzi już od lat. Rzeczywiście jest to bardzo fajne miejsce do przedsięwzięć takich jak TestingCup. Chciałam przy okazji przypomnieć, że w szeroko pojętej branży IT pracuje w naszym mieście ponad ok. 6 tys. osób. Jest to ponad 30 firm. Chyba coś jest w tej naszej Łodzi, że tu programiści, osoby, które myślą i działają bardzo kreatywnie dobrze się czują i myślę, że ten klimat korzystnie wpływa na wysoką jakość ich pracy. 

W nadchodzącej edycji organizatorom zależy także na zaprezentowaniu wyjątkowego charakteru Łodzi - gospodarza TestingCup, jako miejsca rozwoju dla osób związanych zawodowo z nowymi technologiami. Charakter miasta łączący tradycję z nowoczesnością, doskonale wpisuje się w ideę samego wydarzenia poświęconego nowym technologiom, ale stawiającego na pierwszym miejscu ludzi, ich wiedzę, doświadczenie i umiejętności.