• Policyjne działania "SMOG"

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

 • Rozbój na gościnnych występach

  Policjanci z II Komisariatu KMP w Łodzi we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na 20-letnim łodzianinie. Stróże prawa odzyskali również skradziony telefon i laptop, należące do pokrzywdzonego.

 • Odblaski mogą uratować życie

  Okres jesienno-zimowy to szybko zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne i ograniczona widoczność. Wszystko to powoduje , że tzw. niechronieni uczestnicy ruchu, w szczególności piesi, są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo.

 • Bezpieczeństwo zawsze, wszędzie

  6 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 64 odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Tygodnia Bezpieczeństwa. Zwieńczeniem tego wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu pn. „Bezpieczeństwo zawsze, wszędzie.”

 • Kradł auta - odpowie za co najmniej 7 przestępstw

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże aut . Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 21-latkowi zarzutów popełnienia 7 przestępstw. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 • Domowa uprawa marihuany zlikwidowana przez kryminalnych

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi zlikwidowali nielegalną uprawę roślin konopi, która prowadzona była w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Łódź-Polesie. W ręce kryminalnych wpadł również 27-letni łodzianin, który trudnił się nielegalnym procederem. W trakcie próby zatrzymania uciekający mężczyzna uderzył autem w interweniującego policjanta.

 • Kupił środki psychoaktywne przez Internet

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie niedozwolone używki. Jeśli specjalistyczne badania wskażą, że zabezpieczona substancja stanowi narkotyk, mężczyźnie grozić będzie kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Pośpiech i „sztuczne” pierwszeństwo...

  Policjanci łódzkiej drogówki wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 3 września 2018 roku około godz. 11:30 na skrzyżowaniu ulicy Dąbrowskiego z ul. Lodową w Łodzi. Do szpitala trafiły 3 osoby.

 • Zapomniał leków, zatrzymano mu prawo jazdy

  Kierujący fordem zapomniał przyjąć poranną dawkę lekarstw, stracił panowanie nad autem i wjechał w mur budynku. Pamiętajmy, że istotną kwestią w prowadzeniu samochodu jest sprawność psychofizyczna kierowcy. To od niej w dużej mierze zależy prawidłowa i szybka reakcja na to co się dzieje na drodze.