• Demolował klatki schodowe- wpadł w ręce wywiadowców

  Podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, grupa młodych osób urządziła sobie nietypową chuligańską zabawę. Mężczyźni idący ulicą Podgórną w Łodzi, uderzali bez powodu w drzwi klatek schodowych, a przy okazji zdemolowali dwa samochody, które zaparkowane były w pobliżu okolicznych bloków. Zdarzenie to zauważył policjant będący po służbie, który z pomocą wezwanych kolegów zatrzymał jednego z domniemanych sprawców.

 • O włos od tragedii podczas świątecznego spotkania

  Podczas odbywającej się imprezy świątecznej w jednym z mieszkań na łódzkiej dzielnicy Górna, pomiędzy 42-letnią mieszkanką Łodzi, a jej kilka lat starszym partnerem doszło do kłótni. W trakcie ostrej wymiany zdań kobieta użyła noża kuchennego, którym kilka razy ugodziła swojego konkubenta. Aby uratować życie mężczyzny, konieczne było przeprowadzenie zabiegu lekarskiego.

 • Życzenia świąteczno-noworoczne Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego.
  Życzenia świąteczno-noworoczne Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego.
 • Zadbajmy o bezpieczną noc sylwestrową

  Zbliżający się okres sylwestrowo – noworoczny to czas wzmożonej sprzedaży oraz używania różnego typu materiałów pirotechnicznych - fajerwerków, które potencjalnie stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia osób a także mogą być przyczyną powstania pożarów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18.

 • Za nami Święta Bożego Narodzenia ale juz apelujemy o ostrożność przed Sylwestrem!

  Okres Świąt to zawsze bardzo pracowity czas dla policjantów i innych służb. Łódzcy funkcjonariusze od 21 grudnia prowadzili wzmożone kontrole na terenie całego województwa wszystko po to aby studzić zapędy piratów drogowych, przypominać wszystkim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i eliminować z ruchu tych , którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu.

 • W przeciągu tygodnia po raz drugi zatrzymany z dopalaczami

  Policyjni wywiadowcy w ciągu jednego tygodnia dwukrotnie zatrzymali tego samego mężczyznę, który posiadał przy sobie znaczną ilość dopalaczy. Za pierwszym razem 24-latek miał przy sobie 120 gramów niedozwolonej substancji, za drugim 50 gramów. Okoliczności sprawy wskazują, że zatrzymany mógł trudnić się dystrybucją niedozwolonych używek.

 • Życzenia świąteczne Pana ministra MSWiA Joachima Brudzińskiego.
  Życzenia świąteczne Pana ministra MSWiA Joachima Brudzińskiego.
 • Ukradł sąsiadowi choinkę

  W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia 47-letni mężczyzna postanowił udekorować mieszkanie choinką. Ponieważ nie posiadał własnego drzewka, wszedł na strych kamienicy i po wyłamaniu skobla w drzwiach, zabrał choinkę oraz bombki należące do sąsiada. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

 • Działania Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie

  Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas wzmożonego ruchu. Okres, gdy wiele osób wyjeżdża by wypocząć lub spotkać się z rodzinami. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 21-26 grudnia 2018 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania pn. Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie.

 • Policjant z pasją

  Piotr Płóciennik – dzielnicowy z II Komisariatu KMP w Łodzi. W Policji od 8 lat. Od 8 roku życia uprawia regularnie sport. Zaczynał od piłki nożnej, w którą grał do 24 roku życia. Przez te lata grał w piłkę na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Teraz biega...

 • Policjanci przechwycili ponad 3 kilogramy dopalaczy

  Łódzcy policjanci interweniujący w sprawie usiłowania włamania do mieszkania znaleźli ponad 3 kilogramy niedozwolonych używek, tzw. dopalaczy.

 • Dzielnicowi zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież wózka

  Policjanci z I Rewiru Dzielnicowych VIII Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież dziecięcego wózka z klatki schodowej bloku przy ulicy Malczewskiego w Łodzi. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat więzienia. Zatrzymana usłyszała już zarzut.

 • najlepsze polskie meble do pracy

  Polskie meble – jeszcze kilkadziesiąt lat temu kojarzyły się z ogromnymi meblościankami i mało eleganckimi rozwiązaniami designerskimi, które kompletnie nie sprawdziłyby się w dzisiejszych czasach. Na szczęście XXI wiek sprawił, że niejeden producent mebli z naszego kraju, zaczął wprowadzać do swoich ofert stylowe rozwiązania, które stały się na tyle docenione, że wiele z nich oferowanych jest jako meble na eksport. Sprawdźmy co dadzą Ci polskie meble i jak zadbać o ergonomię biura!

  Polskie meble do biura a ergonomia

  Polskie meble do biura powinny spełniać zasady ergonomii i choć pozornie wie o tym każdy właściciel przedsiębiorstwa, to w praktyce okazuje się, że ponad połowa stanowisk pracy nie spełnia podstawowych założeń! Większość pracodawców nie zwraca nawet uwagi na to, czy krzesło biurowe posiada możliwość regulowania kąta oparcia, wysokości siedziska czy podłokietników, a to przecież podstawa do zachowania komfortu podczas pracy przy komputerze. Problemem jest też często zbyt mała ilość miejsca (w tym brak możliwości wyprostowania nóg pod biurkiem!) czy zbyt duży hałas. Na ten ostatni problem zaradzić mogą ścianki działowe biurowe, które skutecznie wyciszają stanowiska pracy i znacznie zwiększają poczucie intymności pracownika.

  Tak duża liczba stanowisk pracy zgromadzona w jednym pomieszczeniu to nie najlepszy pomysł – przede wszystkim ze względu na brak prywatności pracownika i zbyt duży hałas.

  To jednak nie wszystko. Jako pracodawca musisz wiedzieć, że bardzo istotny jest np. rodzaj monitora, który nie będzie nadwyrężał oczu pracowników (zrezygnuj z poczciwych, ale przestarzałych monitorów CRT!), a także dostępność pod ręką wszystkich niezbędnych sprzętów i akcesoriów. Oczywiście fundamentalne znaczenie ma też oświetlenie, które nie powinno opierać się wyłącznie na sztucznych źródłach światła, ale również tych naturalnych (duże okna w biurze!).

  Zainwestuj w ekskluzywne meble gabinetowe i zadbaj o prestiż swojej firmy!

  Jak więc widzisz aranżacja biura tak, aby z jednej strony było ono komfortowe, a z drugiej funkcjonalne, nie jest proste. Dlatego też polecamy Ci meble na eksport, które zaoferuje sprawdzony producent mebli – dzięki temu postawisz na polskie meble z http://pgmeb.com dostosowane są do zasad ergonomii, a dzięki ich ogromnej różnorodności z całą pewnością znajdziesz takie rozwiązania, które pozwolą Ci odpowiednio zaaranżować przestrzeń pracowniczą. I oczywiście możesz postawić na najbardziej ekskluzywne meble gabinetowe, które podniosą prestiż firmy.

  Polskie meble – klasyczne czy nowoczesne?

  Zarówno klasyczny, jak i nowoczesny wystrój biura ma swój niepowtarzalny urok, a wybór konkretnego stylu jest indywidualną kwestią każdego z nas. Warto obejrzeć kilkanaście realizacji i projektów, sprawdzić jak prezentują się meble na eksport do gabinetu i poszczególne rozwiązania, a następnie samodzielnie podjąć decyzję. Być może ułatwieniem będzie dla Ciebie poniższa tabelka, w której ujęliśmy charakterystyczne cechy stylu nowoczesnego i klasycznego!

  Nowoczesny wystrój biura

  Klasyczny wystrój biura

  Białe, jasne i przestronne pomieszczenia

  Stonowane kolory pomieszczeń

  Drewniane, białe meble gabinetowe

  Drewniane, solidne meble, często antyki

  Prostota i elegancja

  Elegancja wynikająca z przepychu, a nawet eklektyzmu

  Brak niepotrzebnych dodatków i dekoracji

  Wiele dodatków i rozmaite dekoracje

  Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

  Przestrzeń pozwalająca na efektywną pracę i wypoczynek

  Profesjonalizm i komfort

  Prestiż i luksus

   

  Meble na eksport prosto z Polski!

  Niejeden polski producent mebli jest w stanie zaoferować rozwiązania, które cieszą się dużą popularnością również za granicą – o jakości polskiej sztuki meblarskiej, świadczą coraz częściej meble na eksport, cieszące się zainteresowaniem w całej Europie. Świadczy to o ich jakości i może być dla Ciebie sposobem na stworzenie ekskluzywnego, ergonomicznego wystroju biura. Sprawdź oferty polskich producentów, a być może znajdziesz w nich coś odpowiedniego dla siebie i swoich pracowników!

 • Spotkanie podsumowujące pracę dzielnicowych w ramach programu "Dzielnicowi Bliżej Nas"

  W dniu 13 grudnia 2018r w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi przy ul. Sienkiewicza, odbyło się kolejne comiesięczne spotkanie podsumowujące pracę dzielnicowych w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

 • Przemoc niszczy pokolenia – nowa akcja łódzkiej Policji

  Wzbudzenie wrażliwości społecznej na przemoc w rodzinie celem akcji plakatowej łódzkich policjantów. Plakaty "Przemoc niszczy pokolenia" jeszcze w okresie przedświątecznym trafią do łódzkich parafii, urzędów i komisariatów.

 • Jedno auto a ich dziesięciu - finał jazdy niesprawnym samochodem

  19 grudnia 2018 roku około godziny 9:25 patrol łódzkiej drogówki, który jechał al. Bartoszewskiego zauważył VW Transportera, który miał niesprawne oświetlenie, ponadto styl jazdy pojazdu mógł sugerować uszkodzone zawieszenie. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli, wówczas okazało się że pojazdem podróżuje 10 osób, pomimo że VW przystosowany był do przewozu jedynie 5 pasażerów i kierowcy.

 • Spotkanie opłatkowe w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi

  18 grudnia 2018 roku - tradycyjnym zwyczajem - funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zebrali się na spotkaniu opłatkowym. Na zaproszenie Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi insp. Pawła Karolaka na uroczystość przybyły m.in władze miasta oraz przedstawiciele służb mundurowych i prokuratur.