Placówka jest otwarta dla wszystkich mieszkańców, którzy mogą tutaj znaleźć możliwość zrealizowania wielu lokalnych inicjatyw - fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

W miejscu dawnego Empiku przy ul. Narutowicza powstała przestrzeń coworkingowa. Przygotowano tam...

Aquapark Fala świętuje 10. urodziny - fot. z arch. UMŁ

Z okazji 10. urodzin Aquapark Fala przygotował specjalną ofertę dla łodzian. 2 lutego goście Fali...

 • Czas odgrywa ogromna rolę w działaniach służb ratunkowych. Kiedy dojdzie do zdarzenia drogowego, zwłaszcza na autostradzie korek może całkowicie zatamować ruch na wiele godzin! Pamiętajmy, że możemy przysłużyć się osobom, które potrzebują pomocy. Wystarczy, że zrobimy jedną prostą rzecz, która jest stosowana już od bardzo dawna w wielu państwach świata- KORYTARZ ŻYCIA!

 • Komendant Miejski Policji w Łodzi insp. Paweł Karolak podczas prelekcji dla słuchaczy Akademii Zdrowego Starzenia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

  25 stycznia 2018 r. szef łódzkich policjantów insp. Paweł Karolak gościł w murach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w niecodziennej roli – wykładowcy.

 • Dzielnicowy z III Komisariatu KMP w Łodzi otrzymał wiadomość sugerującą, że ktoś chce popełnić samobójstwo. Natychmiast ruszył z pomocą.

 • 26 grudnia 2018 roku policjanci łódzkiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei oraz pracownikami PKP przeprowadzili działania pod kryptonimem „Bezpieczny Przejazd”

 • 25 stycznia 2018 roku roku policjanci łódzkiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „SMOG”, podczas których kontrolowali poziom emisji spalin do atmosfery, a także stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę policjanci zwracali na sprawność układu wydechowego, wykorzystując do tego specjalistyczny sprzęt tzw. dymomierz i analizator spalin.

 • W ubiegłym roku z aktywizacji zawodowej w Łodzi skorzystało 7 tys. osób. - fot. CC0 license

  W Polsce bezrobocie już rośnie, a w Łodzi wciąż spada. Podsumowaliśmy rynek pracy w 2017 roku.

  Prototypy płyt ceramicznych, z których ma powstać pierwsza w Polsce instalacja artystyczna wykorzystująca nowe technologie nadruku - fot. Stefan Brajter / UMŁ

  Wiosną rozpoczną się prace przy montażu ceramicznej mozaiki na elewacji kamienicy przy ul....

  Więcej informacji na stronie www.lodz.pl/smog - fot. CC0 license

  Przyłącza, wymiana pieców i termomodernizacja. Rok 2018 będzie kolejnym, w którym Łódź kontynuować...

  W wyremontowanym przez miasto bloku przy ul. Objazdowej 17 znajduje się 57 nowych i tanich w utrzymaniu mieszkań dla najbardziej potrzebujących - fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

  Wkrótce pierwsi lokatorzy wprowadzą się do 57 nowych, tanich w utrzymaniu mieszkań tymczasowych w...

 • policja

  Łódzcy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy na początku stycznia 2018 roku dokonali rozboju. Zatrzymani napadli na kobietę i zabrali jej torbę z zakupami spożywczymi oraz 30 zł. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

 • Marcin na co dzień pełni służbę patrolową na terenie V KP Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. 15 grudnia 2017 roku około godziny 17:40 wraz z koleżanką z patrolu został wezwany do jednego z mieszkań przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w jednym z mieszkań pod drzwiami leży ranna kobieta. Chęć niesienia pomocy skończyła się dla niego tragicznie.

 • W ubiegłym roku z aktywizacji zawodowej w Łodzi skorzystało 7 tys. osób. - fot. CC0 license

  W Polsce bezrobocie już rośnie, a w Łodzi wciąż spada. Podsumowaliśmy rynek pracy w 2017 roku.

  Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz Barbara Orlik - Racięcka, a takż prorektor ds. nauki prof. Elżbieta Żądzińska oraz Rafał Pakuła z Katedry Historii Sztuki Wydz. Filozoficzno-Historycznego UŁ. - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

  100 lat temu urodził się Edmund Orlik, łodzianin, bohater wojenny oraz projektant wielu gmachów...

  Prototypy płyt ceramicznych, z których ma powstać pierwsza w Polsce instalacja artystyczna wykorzystująca nowe technologie nadruku - fot. Stefan Brajter / UMŁ

  Wiosną rozpoczną się prace przy montażu ceramicznej mozaiki na elewacji kamienicy przy ul....

  W pierwszej kolejności roboty ruszą m.in. na ul. Wschodniej i Jaracza - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

  Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała start programu rewitalizacji obszarowej, obejmującego...

 • W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie ferii. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców, wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.