• Dzielnicowi z III Komisariatu Policji w Łodzi podczas sprawdzania miejsc zagrożonych zatrzymali 37-letniego łodzianina, który posiadał niedozwolone środki odurzające. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który za pośrednictwem portali aukcyjnych handlował zegarkami podrobionymi znakami znanych marek.

 • Policjanci z Łodzi systematycznie promują wśród łodzian korzystanie z aplikacji elektronicznej Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - narzędzia pozwalającego na przekazanie przez każdego internautę ważnych informacji o miejscu i czasie występowania zagrożeń.

 • Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie szeregu kradzieży rowerów na terenie Śródmieścia. Do zatrzymania 21-letniego amatora cudzej własności doszło 10 listopada 2017 r. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

 • Kolejny raz funkcjonariusze z wydziału narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi znaleźli nielegalne środki odurzające.

 • 17 listopada 2017 roku, pomiędzy godz.10.30 a 13.30 , w sali Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Matejki 22/26 odbędzie się konferencja poświęcona dwóm kluczowym inicjatywom mającym na celu poprawę bezpieczeństwa KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA oraz program „DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS”. Niemalże równocześnie zorganizowano wojewódzki finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Weźmie w nim udział kilkaset uczniów.

 • 4 listopada 2017 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów a także wręczenia nagród funkcjonariuszom wyróżniającym się w służbie oraz laureatom policyjnego konkursu.

 • Już po raz jedenasty pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego przeprowadzono konkurs na najlepszego policjanta garnizonu łódzkiego realizującego zadania z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

 • Gospodarzem uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości był Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau. W obchodach uczestniczyli między innymi przedstawiciele władz Łodzi i regionu. Nie mogło zabraknąć tam policjantów. Obecna była kompania honorowa policji wraz z pocztem sztandarowym oraz przedstawiciele kierownictwa łódzkiego garnizonu policji z Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi insp. Andrzejem Łapińskim i Komendantem Miejskim Policji w Łodzi insp. Pawłem Karolakiem na czele.

 • Policjanci z garnizonu łódzkiego podsumowali statystyki ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Listopadowy Weekend 2017”. Działania trwały trzy dni od 10 do 12 listopada. Było bezpieczniej - na drogach województwa łódzkiego nikt nie zginął.

 • 10 listopada 2017 roku w Stowarzyszeniu Chrześcijańskich Robotników w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Po raz pierwszy coroczne obchody zyskały tak szczególną oprawę.

 • Policyjni wywiadowcy zatrzymali 29-latka, który przewoził osobowym volkswagenem papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Za paserstwo skarbowe grozi do 3 lat więzienia.

 • Łódzcy kryminalni wytypowali i zatrzymali matkę i córkę, które kradły damskie ubrania w łódzkich i warszawskich galeriach handlowych. Zabezpieczone łupy warte są co najmniej 30 tysięcy złotych.

 • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński z okazji Święta Służby Cywilnej podziękował wszystkim pracownikom Policji za zaangażowanie w pracę na rzecz polskiej Policji.

 • Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP. Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji. MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

 • Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.

 • Policjanci z garnizonu łódzkiego od dziś włączają się w ogólnopolską akcję „Bezpieczny Listopadowy Weekend 2017”. Wzmożone działania potrwają do 12 listopada. Mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze jak zawsze będą kontrolowali stan trzeźwości kierujących ale i przestrzeganie przez nich przepisów ruchu drogowym. Szczególną uwagą zostaną objęci piesi, którzy poruszają się po zmroku bez elementów odblaskowych.

 • zabezpieczony przez policjantów pistolet

  Policjanci zabezpieczyli pistolet wraz z amunicją znaleziony podczas remontu jednej z łódzkich kamienic. Broń pochodzi prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

 • 9 listopada 2017 roku policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi zatrzymali 28 i 30 latka, którzy posiadali amfetaminę i marihuanę. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności .