• Zaproszenie na debatę

 • Rowerada 2018

  13 czerwca 2018 roku na Motodromie przy ulicy Parkowej odbył się organizowany przez Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 turniej rowerowy "Rowerada na wesoło - rower Twoim przyjacielem w dzień powszedni i w niedzielę"

 • Zanim wsiądziesz na quada lub kupisz go dziecku przeczytaj !

  Quady to nie zabawki. Policjanci apelują o ostrożność i więcej wyobraźni. Za niewłaściwe korzystanie z tych czterokołowców grożą sankcje karne.

 • Zadbajmy o bezpieczny sezon motocyklowy

  Przypominamy, że motocykliści są „niechronionymi” (np. blachą, poduszkami powietrznymi, czy pasami bezpieczeństwa) uczestnikami ruchu drogowego. Nawet najmniejszy błąd wobec nich może spowodować poważny wypadek.Sezon motocyklowy rozkręcił się na dobre. Policjanci apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg o zachowanie rozwagi i ostrożności.

 • Wróżbitka okradła kobietę

  Policjanci zatrzymali kobietę, która pod pretekstem powróżenia okradła pokrzywdzoną. Podejrzana wyrwała jej z portfela ponad 1000 złotych.

 • Wakacje…znów będą wakacje…

  Za kilka dni dla naszych najmłodszych rozpocznie się czas wolny od zajęć i szkolnych obowiązków. Dla nas dorosłych to ponad dwa miesiące, podczas których będziemy musieli zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo naszym latoroślom. Aby mogło tak być, musimy rozmawiać z dziećmi i przypominać im podstawowe zasady bezpieczeństwa, szczególnie podczas naszej nieobecności w domu.

 • Dopalacze niszczą życie

  Zbliżający się okres wakacyjnego wypoczynku to czas, kiedy dzieci i młodzież często nudząc się albo chcąc zaspokoić swoją ciekawość, bądź zaimponować swoim rówieśnikom podejmuje działania ryzykowne polegające na sięganiu po różnego rodzaju substancje psychoaktywne.

 • Piknik edukacyjny - Bezpieczne wakacje 2018

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wraz z funkcjonariuszami Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Łodzi zorganizowali piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje 2018”.

 • Odpowie za zabójstwo konkubenta

  Policjanci zatrzymali kobietę, która ugodziła nożem w plecy swojego partnera. Rana okazała się na tyle poważna, że mężczyzna zmarł. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 • Piknik
 • Przechowywał w bagażniku 5 kg amfetaminy

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który w swoim samochodzie przechowywał około 5 kilogramów amfetaminy. Zatrzymany to 55-letni łodzianin, który notowany był w przeszłości za podobne przestępstwa. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia.

 • Policjanci łodzkiej drogówki z wizytą w Szkole Ratownictwa Medycznego

  Jak przygotować auto do podróży, na co zwrócić uwagę gdy podróżujemy z grupą dzieci, co nam grozi gdy nie udzielimy pierwszej pomocy i jak jej udzielić dowiedzieli się uczestnicy kursu zorganizowanego przez Szkołę Ratownictwa Medycznego przy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

 • Nietrzeźwy próbował udrożnić ruch

  1,6 promila alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca renault, który spowodował kolizję drogową. Na widok dojeżdżającego na miejsce kolizji radiowozu łódzkiej drogówki postanowił zjechać autem na pobocze. Policjantom tłumaczył, że chciał udrożnić ruch.