Startuje Łódzki Budżet Obywatelski 2019. Do wydania 50 mln zł dla osiedli - fot. z arch. UMŁ

To takie proste - wystarczy złożyć wniosek i zdobyć pieniądze na realizację projektu w najbliższym... więcej

Fotopułapka będzie rejestrowała sprawców zaśmiecania -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Wyrzucasz odpady do lasu czy na pole? Lepiej tego nie rób, bo może namierzyć cię fotopułapka,... więcej

Hanna Zdanowska i Katarzyna Bosacka - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź dołącza do ogólnopolskiej akcji społecznej "Menu Wolności". Wymyślony przez dziennikarkę... więcej

Rewitalizujemy i powiększamy park Moniuszki - mat. UMŁ

Rewitalizujemy i powiększamy park Moniuszki. Powstają już nowe alejki, sadzimy dodatkowe drzewa.... więcej

 • Zadzwonił do radia i na pogotowie twierdząc, że chce popełnić samobójstwo

  Policjanci z VII Komisariatu w Łodzi dotarli do 43-latka, który zadzwonił do jednej z łódzkich rozgłośni radiowych twierdząc, że zamierza popełnić samobójstwo. O swoich planach niedoszły samobójca powiadomił również Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Okazało się, że zgłoszenie było próbą zwrócenia na siebie uwagi. Mężczyzna miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Ostatecznie zamiast do szpitala trafił do zakładu karnego.

 • Tajemnica zgonu na Bazarowej rozwiązana

  Funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Łodzi ustalili sprawcę pobicia , w wyniku którego pokrzywdzony zmarł w szpitalu. Teraz 49-letni mężczyzna czeka w policyjnym areszcie na postawienie zarzutów .

 • W wyniku bogacenia się, rozwoju naszych firm i innych zdarzeń, które wpływają, że zasobność naszego „portfela” zaczyna wzrastać – zaczynamy się zastanawiać, w jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć się przed utratą całego dorobku. Myślimy o tym, co zdarzy się po fakcie, czyli po samej kradzieży, chociażby decydując się na ubezpieczenie naszego domu i wszystkich wartościowych przedmiotów. Można jednak podejść do sprawy inaczej i zacząć zapobiegać takim zdarzeniom.

  Ochrona mienia w Warszawie – postawić na firmę czy zając się tym samodzielnie?

  Oczywiste jest, że oczekujemy odszkodowania w wyniku kradzieży, natomiast lepiej w ogóle do niej nie dopuścić. Co może nam w tym pomóc? Przede wszystkim skuteczna ochrona mienia – przez biuro ochrony lub „na własną rękę”. W obydwu przypadkach możemy wyłonić pewne zalety i wady tych rozwiązań, aby dobrać odpowiednie wyjście do naszej sytuacji.

  Agencja ochrony mienia

  Kiedy potrzebujemy firmy, która doskonale wie czym jest skuteczna ochrona mienia Warszaw to miasto, gdzie z pewnością taką znajdziemy. Nadzór pełniony przez profesjonalistów to z pewnością dobre wyjście, natomiast jawi się tutaj jedna niedogodność – będzie to rozwiązanie dość kosztowne. Z drugiej strony, każdy kto już dorobił się sporych funduszy, jest z pewnością świadomy, że na ich ochronie oszczędzać nie można.

  Dlaczego więc warto postawić na firmę ochroniarską? Przede wszystkim z uwagi na wykorzystywane przez nią metody. Specjaliści zajmujący się ochroną obiektów najpierw dokładnie przyjrzą się naszej posesji, obejrzą cały dom, działkę oraz okolice i wyznaczą wszelkie newralgiczne punkty, które mógłby wykorzystać potencjalny włamywacz. Zainstalują wysokiej klasy monitoring, dzięki któremu będą w stanie prowadzić dozór tego, co dzieje się w ochranianym obiekcie. Wszelkie elektroniczne systemy, mają powiadamiać funkcjonariuszy o każdym wtargnięciu na naszą posesję, a specjalnie przygotowane do tego jednostki będą mogły natychmiastowo zareagować.

  Jak działa patrol interwencyjny? W każdej dobrej agencji ochrony mienia, będzie to głównie polegało na szybkiej reakcji i skutecznych metodach. Agenci, którzy patrolują dany teren, najczęściej nie robią tego samodzielnie, aby nie być zaskoczonym przez włamywaczy przewagą liczebną. Ponadto, są to odpowiednio wykwalifikowani i licencjonowani ochroniarze, którzy doskonale wiedzą, jak zachować się w danej sytuacji. Firmy ochroniarskie, często sięgają zatem po byłych żołnierzy i policjantów, ponieważ mają oni zezwolenie na broń oraz możliwość stosowania przymusu bezpośredniego.

  Dozór samodzielny

  Należy zacząć od tego, że w większości przypadków osoby, które decydują się na to rozwiązanie, kierują się niskimi kosztami. Niestety, nie jest to jednak na tyle dobre wyjście, aby w jakiejkolwiek konfiguracji okazało się ono opłacalne. Urządzenia ochronne, które dostępne są na rynku, wcale nie należą do najtańszych, zatem może się okazać, że sprawowanie nadzoru „na własną rękę” będą dość kosztowne.

  Faktem jest, że środki, które możemy zastosować samodzielnie, będą jedynie w stanie odstraszyć potencjalnego złodzieja – sprawić, że zaniecha on próby włamania, bądź też da nam nikłe szanse rozpoznania go w nagraniu z naszych kamer, które nigdy nie będą tak dokładne i precyzyjne, jak te instalowane przez profesjonalistów. Tylko fizyczna ochrona obiektów może być na tyle skuteczna, aby nasz dobytek był należycie zabezpieczony. Hałaśliwe alarmy, atrapy kamer i inne wątpliwej jakości pomysły, nawet na krótką metę nie będą w stanie zastąpić profesjonalnej agencji ochrony mienia

  Łódź Górna zawisła wiecha"> Łódź Górna zawisła wiecha" alt="W nowym centrum logistycznym Hillwood Łódź Górna zawisła wiecha - mat. prasowe" src="/images/article/files/public/_processed_/7/5/csm_P_SB2570_74c35b994d.jpg" width="686" height="386" />

  Nad Centrum Logistycznym Hillwood Łódź Górna zawisła wiecha. Tym samym zakończył się ważny etap... Łódź Górna zawisła wiecha" href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/w-nowym-centrum-logistycznym-hillwood-lodz-gorna-zawisla-wiecha-id28018/2019/5/22/"> więcej

  Łódź ogłosiło finalny harmonogram wystąpień. Oto, czego możemy się spodziewać"> Łódź ogłosiło finalny harmonogram wystąpień" alt="See Bloggers Łódź ogłosiło finalny harmonogram wystąpień - fot. Stefan Brajter / UMŁ" src="/images/article/files/public/_processed_/4/a/csm_P_SB2476_f11864c42b.jpg" width="686" height="386" />

  Już jest pełna agenda tegorocznej edycji największego festiwalu dla influencerów w Polsce, czyli See... Łódź ogłosiło finalny harmonogram wystąpień. Oto, czego możemy się spodziewać" href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/see-bloggers-lodz-oglosilo-finalny-harmonogram-wystapien-oto-czego-mozemy-sie-spodziewac-id28017/2019/5/22/"> więcej

  Kształcenie, aktywizacja, integracja. 144 mln zł na społeczne oblicze rewitalizacji - fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

  Kształcenie zawodowe, aktywizacja bezrobotnych, integracja społeczna - kosztem 144 mln zł... więcej

  Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi oraz Jaime Yarza, szef turniejów FIFA - fot. Paweł Łacheta / UMŁ

  W czwartek, 23 maja rozpoczynają się piłkarskie Mistrzostwa Świata FIFA U20 Polska 2019. Głównym... więcej

  Startuje Łódzki Budżet Obywatelski 2019. Do wydania 50 mln zł dla osiedli - fot. z arch. UMŁ

  To takie proste - wystarczy złożyć wniosek i zdobyć pieniądze na realizację projektu w najbliższym... więcej

   - fot. Radosław Jóźwiak / Archiwum UMŁ

  Tegoroczny Dzień Dziecka w Łodzi zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Przygotowano wiele ciekawych... więcej

 • Poznaj plan najlepszego dzielnicowego

  21 maja 2019 roku odbył się finał Konkursu dla dzielnicowych garnizonu łódzkiego pn."Najlepszy plan działania priorytetowego dzielnicowego województwa łódzkiego" zorganizowany przez Wydział prewencji KWP w Łodzi. Grono Komisji konkursowej składało się z 22 Naczelników KPP/KMP woj. łódzkiego oraz przedstawicieli administracji woj. łódzkiego w tym Wojewody Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego.

 • Uwaga utrudnienia w ruchu w najbliższy weekend !!!!

  Przed nami weekend wielu imprez plenerowych, marszów czy biegów. 25 maja i 26 maja 2019 roku na terenie Łodzi należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Przypominamy również, że w tym czasie będą odbywać się mecze w ramach Mistrzostw Świata U20 i mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie al. Piłsudskiego. Apelujemy o ostrożność i w miarę możliwości korzystanie z komunikacji zbiorowej.

 • Handlował farmaceutykami i dopalaczami na portalu internetowym

  Policjanci z Komendy Miejskiej w Łodzi zatrzymali 26- latka, który sprzedawał na portalach internetowych farmaceutyki, sterydy anaboliczne oraz dopalacze. Handel na dużą skalę został wykryty po żmudnej pracy policjantów operacyjnych. Teraz mężczyzna czeka na postawienie zarzutów w policyjnym areszcie.

 • Komenda Miejska Policji w Łodzi ruszyła z akcją "Zostań Super Zakrętakiem"

  Komendant Miejski Policji w Łodzi i jego zastępca zainaugurowali charytatywną akcję zbierania zakrętek na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa". Dzięki temu przedsięwzięciu łódzcy funkcjonariusze będą mogli wesprzeć pacjentów placówki w realizacji ich marzeń i drodze do zdrowia.

 • Wakacje na Malcie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem turystów – również tych z Polski. Wynika to przede wszystkim z doskonałych warunków do plażowania, pięknej pogody oraz atrakcyjnych cen, które przyciągają szczególnie poza sezonem. Jednym z najbardziej atrakcyjnych kurortów na wyspie jest Mellieha Bay – miejsce, w którym czas płynie wolniej i w którym odpoczynek będzie jedyny w swoim rodzaju. Dlaczego warto odwiedzić tę zatokę?

  Mellieha Bay, czyli idealne warunki do plażowania

  Mellieha Bay to zatoka, która znana jest również pod nazwą Ghadira. To również największa piaszczysta plaża na Malcie i jednocześnie jedno z najpopularniejszych miejsca na wyspie, gdzie swoje wakacje spędzają całe rzesze turystów. Mimo tłumów, które spotkać można w szczycie sezonu, znalezienie miejsca do plażowania nie jest trudne, a turyści nie przeszkadzają w tym, aby czerpać maksimum przyjemności z wylegiwania się w prażącym słońcu i zażywania kąpieli w ciepłej, krystalicznie czystej wodzie morskiej.

  W całej jednostce administracyjnej Mellieha, którą zamieszkuje około 10 tysięcy osób, znajduje się kilka zatok z piaszczystymi plażami i nietrudno tutaj o znalezienie miejsca dla siebie, również takiego, które będzie wolne od turystycznych tłumów. Łatwo dotrzeć stąd też do słynnej zatoki Golden Bay, która również zapewni Ci wspaniały wypoczynek i moc wrażeń. Panują tutaj doskonałe warunki do plażowania, dlatego wczasy na Malcie w tym miejscu wybiera wiele osób.

  Co więcej – Mellieha Bay to również miejsca idealne dla miłośników sportów wodnych. Szczególne wrażenie robi na nurkach, którzy mają możliwość podziwiania w głębinach morskich wraków statków i bujnego życia, które robi wrażenie na każdym nurkującym.

  Mellieha – piękna miejscowość dla wczasowiczów

  Plaża to nie wszystko, a na wakacje na Malcie warto wybrać się również dla uroków tutejszych miejscowości wypoczynkowych. Jedną z nich jest właśnie Mellieha – położona na wzgórzach, gdzie będziesz mógł wynająć noclegi w jednym z tutejszych hoteli. Niska zabudowa, wąskie uliczki oraz spokój, jaki panuje w tej miejscowości powodują, że jest ona bardzo przyjazna dla osób, pragnących ucieczki od wielkich metropolii. Oczywiście samo centrum jest nieco bardziej oblegane niż ubocza miejscowości, jednak nawet większe ilości turystów nie są w żadnym stopniu uciążliwe.

  Mellieha Bay i tutejsza wioska to miejsca doskonałe dla rodzin z dziećmi i osób w każdym wieku. Rozbudowana oferta gastronomiczna, liczne hotele oraz atrakcje powodują, że czas spędza się tutaj naprawdę przyjemnie. Co więcej, wybierając wczasy all inclusive na Malcie i udając się właśnie nad zatokę Mellieha, masz możliwość wyruszenia w rejs na sąsiadującą z Maltą wyspę Gozo, która również jest pełna atrakcji. Niedaleko zlokalizowany jest też park rozrywki Popeye Village, gdzie doskonale czas spędza zarówno dzieci, jak i dorośli.

  Mellieha Bay – pogoda i ceny

  Jeżeli liczysz na to, że Mellieha Bay to idealne miejsce na Wakacje na Malcie niezależnie od pory roku, to… nie zawiedziesz się! Tutejsza pogoda jest naprawdę wspaniała, a najwyższe temperatury w granicach 30 stopni Celsjusza, mają miejsce od czerwca do września. Plażowanie jest tu jednak możliwe również w maju, październiku, a nawet w listopadzie, zaś łagodna zima powoduje, że również wtedy wypoczniesz tutaj jak nigdy dotąd.

  Jeżeli zaś chodzi o ceny za noclegi i atrakcje – te są najwyższe podczas szczytu sezonu, dlatego chcąc oszczędzić, warto odwiedzić Mellieha Bay poza sezonem. Masz wtedy możliwość zapłacenia o wiele mniejszej kwoty. Alternatywą mogą być też często oferowane wakacje last minute na Malcie, dzięki którym tanio wypocznie tutaj cała rodzina. A czy warto? Jak najbardziej, bo to jedno z najpiękniejszych miejsc na tej wspaniałej wyspie!

  Mellieha Bay – raj dla plażowiczów na Malcie

  Kiedy samodzielnie zabieramy się za projektowanie strony internetowej, należy być świadomym kilku ważnych zasadach, których powinno się trzymać. Wszystkie nasze działania, powinny być wykonywane z myślą o przyszłych użytkownikach portalu. Zdecydowania większość serwisów jest właśnie tworzona pod ich kątem.

  Projektowanie serwisów internetowych – 3 wskazówki, które mogą pomóc

  Niestety, ale bardzo często dochodzi do sytuacji, w których indywidualne wymagania zleceniodawców, górują nad zdroworozsądkowym podejściem. Co więcej, kiedy chodzi o projektowanie serwisów internetowych, własny gust i preferencje nie mogą być najważniejsze, ponieważ z założenia, mają ją napędzać jej użytkownicy. W związku z powyższym, ostatnimi czasy wyklarowały się swojego rodzaju podwaliny, będące też elementarnymi zasadami w wypadku projektowania stron. Jedne nawiązują do obecnej mody, drugie natomiast, dzięki swej uniwersalności będą jeszcze obowiązywać przez długie lata. Poniżej znajdują się 3 istotne wskazówki, które z pewnością nakreślą kierunek programowania i tworzenia.

  Trzymajmy się jednego stylu

  W wypadku tworzenia serwisów internetowych, pod każdym względem musi być zachowana spójność. Co jest zupełnie naturalne, jego wygląd musi bardzo silnie nawiązywać do identyfikacji wizualnej danej marki. Oznacza to, że obowiązuje określona paleta barw, czy też fonty. Z drugiej strony, nie można popadać w skrajność – zbytnia jednolitość też nie jest wskazana. Przesadnie małe zróżnicowanie, także może wydawać się nieco nudne.

  Łatwo zauważyć, że kontrast i spójność nie mogą iść ze sobą w parze, natomiast w przypadku portali internetowych są wręcz idealnym zestawieniem. W końcu nie bez znaczenia jest to, że wszelkie elementy call to action, często wyróżnia się kolorem alternatywnym, który pochodzi z ustalonej palety barw. Jako, że to ma właśnie skupiać uwagę użytkownika, trzeba sprawić, aby właśnie tak było.

  W swoich działaniach warto być powtarzalnym. Dzięki temu, znacznie wzrośnie poczucie spójności, a będzie to sprzyjać też temu, że cały serwis będzie czytelny. Dlatego, żeby nie utracić integralności wszystkich elementów, należy powtarzać pewne schematy i fragmenty witryny. W każdym razie, żadna skrajność nie będzie dobra, ponieważ zbytnie urozmaicenie także może przytłoczyć.

  Prostota w nawigacji

  Aktualnie, wszelkie elementarne zasady tworzenia serwisów internetowych, sprowadzają się do jak najbardziej intuicyjnej nawigacji:

  • świetnie widocznie i przejrzyste menu, wraz konkretnie nazwanymi działami
  • wyróżniające się przyciski
  • jasne instrukcje, kiedy pewne elementy mogą wymagać wszczęcia niestandardowych akcji – chociaż z reguły, powinno się tego raczej unikać
  • wsparcie ze strony sugestywnych i prostych ikon
  • unikanie przyrostu formy nad treścią – dotyczy to animacji, przejść - różnego rodzaju dodatków, które są ładne, natomiast w dalszej perspektywie tylko utrudniają przeglądanie serwisu

  Wszystko co zostało wymienione powyżej, to elementarne zasady obecnego Web design. W prawdzie, niekiedy spotkamy też serwisy wyjątkowe, które posiadają dość nieszablonowe rozwiązania, zatem będą się one wyłamywać z ogólno przyjętych konwencji. Zasada jest jednak bardzo prosta – tworzyć z myślą o użytkownikach, a ściślej – w trosce o jego maksymalną wygodę.

  Sugestywność grafik

  Jeżeli chodzi o wygląd strony, Flat design stał się bardzo popularny. Sama nazwa wskazuje na to, że jest to płaski styl. Nie ma tam wymyślnych cieni oraz gradientów, a paleta bartw jest ograniczona. Wszystko po to, aby w łatwy sposób trafić do użytkownika. To też jest najważniejszym powodem, dla którego się go stosuje.