Na przełomie marca i kwietnia ruszą zajęcia w szkołach z profilaktyki ciąż wśród nastolatek i chorób przenoszonych drogą płciową - fot. CC0 license

Na przełomie marca i kwietnia ruszą zajęcia w szkołach z profilaktyki ciąż wśród nastolatek i chorób... więcej

Zabytkowa kamienica przy pl. Wolności 2 przemieni się w Kamienicę Wielkich Łodzian - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Zabytkowa kamienica przy pl. Wolności 2 przemieni się w Kamienicę Wielkich Łodzian. W nowej... więcej

Sprawdź w aplikacji, gdzie jest tramwaj lub autobus - fot. CC0 license

Gdzie jest tramwaj lub autobus, na który czekasz, czy jest niskopodłogowy i klimatyzowany? Sprawdź... więcej

U zbiegu ul. Kilińskiego i Jaracza powstaje zadaszone targowisko - fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Rewitalizacja to nie tylko remonty kamienic i modernizacja ulic i parków, ale także wspieranie... więcej

 • Finał jednej kolizji

  71-letni kierujący miał cofnięte uprawnienia, spowodował kolizję,a ostatecznie okazało się , że był poszukiwany. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Podejrzani o pobicie mężczyzny zatrzymani „w strefie zero”

  21-letni mężczyzna i 18 -latek zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z I Komisariatu Policji w piątkowy wieczór. Odpowiedzą za pobicie, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 • ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS!

  Przypominamy, że cały czas można składać dokument do służby w Policji. Szukamy przede wszystkim osób cechujących się odpornością na stres, wysportowanych, a także ambitnych, które chcą się realizować i rozwijać. Pożądanym od kandydatów jest także chęć niesienia pomocy i służby dla społeczeństwa.

 • Zagraniczne wakacje – czas, w którym wypoczynek idzie w parze z całkowitą beztroską, a każdy z nas ma możliwość zregenerowania sił po ciężkim roku pracy czy nauki. Jednak nie zawsze te wymarzone wakacje są tak wspaniałe, jak moglibyśmy tego oczekiwać. Wynika to przede wszystkim z chorób i wypadków, do których – niestety – czasami dochodzi. W takich trudnych sytuacjach niezbędne okazuje się ubezpieczenie na wyjazd, dzięki któremu pokryte zostaną koszty leczenia, a Ty skorzystasz z wielu innych interesujących opcji. Jakich? Sprawdźmy!

  Ubezpieczenie na wyjazd – skorzystaj z niego dla tych 5 powodów!

  Wybraliśmy 5 najważniejszych powodów, dla których ubezpieczenie na wyjazd powinny wykupić wszystkie osoby, udające się na zagraniczne wakacje albo wyjazd służbowy za granicę. To oczywiście nie wszystkie, które mówią o tym, jak wartościowymi rozwiązaniami są ubezpieczenia turystyczne, jednak z całą pewnością pozwolą Ci przemyśleć to, czy warto z nich skorzystać.

  Po pierwsze – ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą

  To zawsze, w przypadku ubezpieczeń zagranicznych, temat numer jeden i powód, dla którego większość z nas decyduje się na ubezpieczenia. Każdy w trakcie wakacji czy wyjazdu służbowego chce czuć się bezpiecznie i mieć świadomość tego, że niezależnie od sytuacji, koszty leczenia zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Możesz więc liczyć, że Twoje ubezpieczenie na wyjazd obejmie:

  • całodobową opiekę lekarską w szpitalu,
  • wizytę u lekarza lub badania lekarskie,
  • zakup lekarstw,
  • transport medyczny,
  • pomoc ratowników medycznych.

  Niezależnie więc od tego, czy ulegniesz wypadkowi, czy też zarazisz się chorobą – zostaniesz otoczony pomocą i nie zapłacisz za nią ani złotówki. To główny powód, dla którego warto wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny.

  Ubezpieczenie na wyjazd – 5 powodów, dla których warto z niego skorzystać

  Po drugie – ubezpieczenie chorób przewlekłych i tropikalnych

  Co więcej – ubezpieczenie kosztów leczenia może objąć również te najbardziej niespodziewane albo rzadko występujące choroby, którymi zarazić można się tylko w miejscu przebywania (choroby tropikalne). Tutaj jednak musisz pamiętać o tym, że zwrot kosztów leczenia będzie obowiązywał jedynie wtedy, gdy wcześniej poddasz się niezbędnym szczepieniom. Co do chorób przewlekłych – mowa tutaj o takich przypadkach, w których to objawy choroby wystąpią na długo po podróży, np. kilkanaście miesięcy później.

  Po trzecie – całodobowa pomoc asystenta

  Centrum Assistance to usługa, świadczona przez każdą szanującą siebie i klienta firmę ubezpieczeniową i powinna znajdować się w podstawowym pakiecie ubezpieczenia na wyjazd. Dzięki niej do Twojej dyspozycji przez 24 h/dobę jest specjalista, który będzie w stanie pomóc Ci w każdej sytuacji – doradzi, poda najlepsze rozwiązania, a jeżeli będzie taka konieczność, znajdzie dla Ciebie lekarza lub tłumacza. Jest to niezwykle istotne, szczególnie za granicą, gdzie często nie mamy nikogo, do kogo można byłoby się zwrócić, a także nie znamy języka obowiązującego w danym kraju.

  Po czwarte – rozmaite pakiety, dopasowane do Twoich potrzeb

  W różnych pakietach, oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe, znajdziesz inne usługi. Ubezpieczenie na wyjazd może obejmować np.:

  • koszty rezygnacji z wycieczki,
  • pracę fizyczną,
  • pracę umysłową,
  • sporty ekstremalne.

  To, czy zdecydujesz się na to, zależne jest od Twoich potrzeb. Pamiętaj, że nawet ten podstawowy pakiet, za kilkadziesiąt złotych, oferuje bardzo wiele – w tym OC, NNW, ubezpieczenie bagażu i wiele innych. Dzięki temu będziesz czuć się bezpiecznie.

  Po piąte – bezpieczeństwo

  I na koniec zostawiliśmy właśnie poczucie bezpieczeństwa, które jest przecież tak istotne podczas wymarzonych wakacji. Pragniesz wtedy wraz ze swoimi bliskimi nie martwić się niczym, również w przypadku pojawiających się zagrożeń – ubezpieczenie na wyjazd za granicę pozwoli Ci myśleć pozytywnie i mieć świadomość tego, że nawet w przypadku niepożądanych sytuacji, wszystko ułoży się po Twojej myśli, a do tego nie spowoduje, że konieczne będzie ponoszenie dodatkowych kosztów.

  W mieście działają już nowe kamery monitoringu - fot. Stefan Brajter / UMŁ

  Już 605 kamer czuwa nad bezpieczeństwem łodzian. Zakończono piąty etap rozbudowy monitoringu... więcej

  Waleczna kosynierka Maria Piotrowiczowa, bohaterką Powstania Styczniowego

  24 lutego 1863 r. w bitwie pod Dobrą (ok. 10 km od Łodzi) poległa 24-letnia ziemianka, walcząca... więcej

  Łódzcy strażnicy miejscy z certyfikatami ratowników

  Łódzcy strażnicy miejscy z certyfikatami ratowników. W razie potrzeby udzielą pierwszej pomocy.... więcej

  W nowych urządzeniach będzie więcej funkcjonalności, a ich obsługa ma być łatwiejsza - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

  Zmiany w parkowaniu w Łodzi. W marcu pojawią się na ulicach nowe parkomaty i ułatwienia dla... więcej

 • Koniec ferii w województwie łódzkim

  To już ostatni weekend tegorocznych ferii! Policjanci będą czuwać nad bezpiecznym powrotem wszystkich podróżujących po drogach naszego województwa. Apelujemy o rozwagę!

 • Obecnie na rynku, jest coraz więcej osób zainteresowanych profesjonalnymi usługami niezależnego eksperta finansowego. Wynika to z faktu, że usługi finansowe wciąż się rozwijają i ciężko jest za nimi nadążyć. Dla wielu klientów jest on jedynym wiarygodnym źródłem i osobą, której można zaufać.

  Wykwalifikowane porady

  Planując jakiekolwiek działania, angażujące finanse (inwestycje, kredyty, lokaty, leasing), warto zasięgnąć rady u profesjonalisty. Poszukiwania powinny doprowadzić do osoby kompetentnej, obecnej jakiś czas na rynku i mającej pozytywne opinie. Nie każdy niezależny ekspert finansowy, jest godny zaufania, dlatego nie powinno się robić tego pochopnie. Doświadczony doradca, po wstępnej rozmowie może przedstawić klientom ich sytuacje finansową oraz propozycje usług, które są w zasięgu ich możliwości. Należy liczyć się z tym, że u niezależnego eksperta finansowego, nie otrzymamy ofert konkretnego banku. Możemy zostać nakierowani na jakiś produkt, poinstruowani jak z niego korzystać i którym punktom umowy się przyjrzeć, ale bez konkretnych przykładów. Osoby ceniące obiektywizm, z pewnością będą wybierać współpracę tylko z takim doradcą. Podczas konsultacji klient może pytać, o wszystko, nawet najbardziej błahe kwestie. Każde spotkanie jest inne, ale podejście do klienta zawsze jest zindywidualizowane.

  Sprawdź stronę http://zrodlobiznesu.pl/ i dowiedz się więcej o biznesie

  Jakie są koszty konsultacji?

  Rezygnacja z wypłacanych, ze strony banku, prowizji jest konsekwencją niezależności. Niezależny ekspert finansowy nie proponuje ofert banków, ponieważ z nimi nie współpracuje. Za każdą konsultacje pobiera opłaty, dostosowane do zaangażowania w daną sprawę i czasu, jakiego na nią poświęca. Dodatkowo, nawet, jeżeli klient nie zdecyduje się na wdrożenie rad eksperta w życie, musi ponieść koszty. Odbiorca otrzymuje wiedzę, ale decyzja, co z nią zrobi jest zależna tylko od niego. Odpowiedzialność za wybór konkretnej usługi również jest ponoszona wyłącznie przez klienta, gdyż to on podejmuje ostateczne ryzyko.

  Pomoc niezależnego doradcy finansowego, pomimo wszystko, jest istotna i pozwala wielu ludziom uniknąć drastycznych błędów. Warto upewnić się, co dokładnie zawiera umowa oraz jaki dokument trzeba podpisać.

  Jakie są koszty konsultacji u eksperta finansowego?

  Katakumby w pasażu Abramowskiego odzyskują dawny blask - fot. Paweł Łacheta / UMŁ

  35 tys. cebulic syberyjskich, 600 sztuk bylin i 700 sztuk krzewów - pasaż Abramowskiego niedługo... więcej

  Faktury za prąd droższe o 60 procent - fot. Monika Pawlak / UMŁ

  Styczniowe faktury za zużycie energii są Średnio o 60 procent wyższe niż te ze stycznia 2018 roku.... więcej

  W mieście działają już nowe kamery monitoringu - fot. Stefan Brajter / UMŁ

  Już 605 kamer czuwa nad bezpieczeństwem łodzian. Zakończono piąty etap rozbudowy monitoringu... więcej

 • Ukradli klucze- teraz grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności

  Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Łodzi zostali powiadomieni, że przy aleja Kościuszki strażnicy miejscy ujęli kilku mężczyzn podejrzewanych o popełnienie rozboju. Stróże prawa niezwłocznie pojechali na miejsce wskazane w zgłoszeniu. W efekcie tej interwencji, funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn wytypowanych jako uczestnicy ww. zdarzenia. Jak się okazało trzech spośród nich napadło na troje pokrzywdzonych zabierając im..........klucze od mieszkania.