• Na cmentarzu, w autobusie, tramwaju – pilnuj swojej torebki, telefonu, portfela!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, wzorem lat minionych, prowadzą kampanię informacyjną ostrzegając przez złodziejami. Podczas patrolowania łódzkich nekropolii dzielnicowi i policyjni profilaktycy rozmawiają z porządkującymi nagrobki oraz rozdają ulotki, przypominając o tym, by nawet na moment, zwłaszcza podczas porządkowania grobów, nie spuszczać z oka torebki, telefonu, a portfele nosić dobrze schowane.

 • Bezpieczeństwo w okresie Święta Zmarłych

  Zbliżające się Święto Zmarłych to okres zwiększonego natężania ruchu zarówno przy cmentarzach, gdzie porządkujemy groby bliskich nam osób, jak i na drogach dojazdowych do nekropolii. Z uwagi na to, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi apelują i przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa.

 • Wdrożono Poszukiwania Międzynarodowe za Khetsuriani MAMUKA

  Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi na podstawie postanowienia prokuratora o poszukiwaniu listem gończym prowadzą działania zmierzające do ustalenia miejsca pobytu : Khetsuriani MAMUKA ur. 12 lipca 1979 (39 lat) obywatel Gruzji

 • Policjanci udaremnili próbę samobójczą

  Policjanci z I Komisariatu w Łodzi interweniowali wobec mężczyzny, który stojąc na krawędzi dachu kamienicy twierdził, że chce popełnić samobójstwo. Na szczęście mundurowi zapobiegli tragedii.

 • Działania „Taxi”

  27 października 2018 roku policjanci łódzkiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego oraz przedstawicielami Urzędu Miasta Łodzi przeprowadzili działania „taxi”. Celem akcji było przede wszystkim sprawdzanie licencji, a także obowiązujących identyfikatory poświadczające legalne prowadzenie działalności przewozu osób na terenie miasta Łodzi.

 • Wiesz jak się zachować, gdy policjant kieruje ruchem?

  Corocznie okres na przełomie października i listopada, to czas wzmożonej pracy policjantów. To oni czuwają nad bezpieczeństwem pieszych i kierujących, niejednokrotnie przemierzających wiele kilometrów, by odwiedzić groby bliski. Szczególnie w tym okresie należy pamiętać, że zgodnie z hierarchią ważności na skrzyżowaniu, to policjant kierujący ruchem jest najważniejszą na nim osobą. Wszyscy kierujący są zobowiązani do wykonywania jego poleceń.

 • Okradał groby

  Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Łodzi zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, podejrzewanego o okradanie grobów. Taki czyn zgodnie z obowiązującymi przepisami zagrożony jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Nowe ustalenia w sprawie zaginionej 28-latki

  26 października 2018 roku około godziny 14:40 policjanci zostali powiadomieni o leżącym w rejonie ulicy Kosynierów Gdyńskich pakunku. Na miejscu natychmiast pojawili się funkcjonariusze, którzy wstępnie stwierdzili, że są to zapakowane zwłoki ludzkie. Teren został odgrodzony a na miejscu zaczęli pracować policyjni dochodzeniowcy i technicy kryminalistyki. Decyzją prokuratora pakunek w całości zabezpieczono i przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej.

 • Policjanci zabezpieczyli ponad 500 gramów środków odurzających i dopalaczy

  Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i dopalaczy. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 574 gramy suszu roślinnego i białego proszku. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, z czego jeden z mężczyzn posiadania znacznej ilości takich substancji. Wobec 43-latka został złożony wniosek o tymczasowe aresztowanie.

 • Policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Policja prowadzi dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

 • Łódzcy policjnaci z wizytą w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Stanisława Staszica

  Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników tegorocznych uroczystości Wszystkich Świętych, zorganizowali działania profilaktyczne mające na celu ograniczenie lub wyeliminowanie zdarzeń przestępczych popełnianych na szkodę osób odwiedzających groby swoich bliskich.

 • Pożyczoną lawetą kradł samochody

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież trzech pojazdów z terenu miasta Łodzi. Jak wynika ze zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna zabierał pojazdy z niestrzeżonych parkingów osiedlowych znajdujących się na terenie miasta przy pomocy lawety pożyczonej od swojego znajomego.

 • Alkohol i narkotyki

  Na terenie województwa łódzkiego przeprowadzono kolejną edycję działań "Alkohol i narkotyki".