• Nocna wizyta poznańskich kibiców zakończona zarzutami

  Miniony weekend to nie tylko zabezpieczenie uroczystości obchodów Święta Niepodległości ale także przejazdów przez teren województwa łódzkiego różnych grup kibiców piłki nożnej. Po informacjach medialnych o kradzieży 29 października ze stadionu poznańskiego klubu kilku flag, co internauci przypisali kibicom Widzewa, kolejny raz na terenie Łodzi pojawiła się liczna grupa fanów Lecha. Trudno nie doszukiwać się w tym próby odwetu. I tym razem łódzka policja zapobiegła konfrontacji.

 • Świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego

  Dzięki szybkiej reakcji świadków i obywatelskiej postawie zatrzymano nietrzeźwego kierowcę, który jechał citroenem, mając prawie 3 promile alkoholu. Być może dzięki ich reakcji udało się uniknąć tragicznego wypadku.

 • Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

  Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

 • Zmiany w organizacji ruchu w związku z obchodami „Święta Niepodległości”

  W związku z uroczystymi łódzkimi obchodami „Święta Niepodległości” Urząd Miasta Łodzi wprowadził czasowe zmiany w organizacji ruchu na terenie naszego miasta. Policjanci apelują aby nie jeździć na pamięć i zwracać uwagę na oznakowanie i czasowe zmiany w organizacji.

 • Czerwone światło za narkotyki

  Policjanci w komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości pseudokibiców zatrzymali kierującego, który na ich oczach zignorował czerwone światło i wymusił pierwszeństwo. Okazało się , że miał przy sobie narkotyki i niewykluczone, że prowadził pojazd w takim stanie. Noc spędził w policyjnym areszcie.

 • Podziękowania dla policjantów łódzkiej drogówki

  8 listopada 2018 roku do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wpłynęło podziękowanie od mieszkańca Łodzi poszkodowanego w wypadku drogowym.

 • Święto pracowników cywilnych łódzkiej komendy

  9 listopada 2018 roku na terenie Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej. Komendant Miejski Policji w Łodzi insp. Paweł Karolak wręczył wyróżnienia pracownikom korpusu służby cywilnej. Nagrodzonym urzędnikom pogratulował także I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi mł. insp. Piotr Krężołek.

 • Ukrył skradziony skuter w piwnicy

  Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie kradzionego skutera miejskiego. 33-latek ukrył jednoślad w swojej komórce. Pojazd powrócił do właściciela.

 • Szef MSWiA do funkcjonariuszy: Nie roztrwońmy w sposób nieodpowiedzialny zaufania wszystkich Polaków

  Minister Joachim Brudziński spotkał się dziś z funkcjonariuszami Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej z terenu woj. łódzkiego. Podczas odprawy szef MSWiA odniósł się do akcji protestacyjnej trwającej w Policji, a także skali zwolnień lekarskich, z których w ostatnich dniach skorzystali mundurowi. Wcześniej minister nagrodził policjantów, którzy byli zaangażowani w rozwiązanie sprawy brutalnego zabójstwa mieszkanki Łodzi.

 • List Komendanta Głównego Policji do Policjantek i Policjantów

  Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci.

 • Podejrzani o pobicie obcokrajowców zatrzymani przez kryminalnych

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu w Łodzi zatrzymali czterech młodych mężczyzn w wieku od 20 do 22 lat podejrzanych o pobicie trzech obywateli Indii oraz naruszenie nietykalności cielesnej obywatela Ukrainy. Zarzuty dotyczącą przestępstw na tle narodowościowym. Podejrzanym grozą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Jesień na drogach

  Kolorowe liście to urokliwy element jesieni, jednakże może on stać się przyczyną zagrożeń na drodze. Na mokrych liściach auto łatwo traci przyczepność.

 • Podsumowanie akcji „Znicz” w Łodzi

  Tegoroczne działania trwały od 31 października do 4 listopada. Podczas akcji policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy łódzkiej Straży Miejskiej, dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie. Szczególną uwagę zwracając na bezpieczeństwo pieszych.