Miasto zaprasza na zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka - fot. CC0 license

Karpie, karasie, płotki, wzdręgi - taaakie ryby tylko w parku na Zdrowiu. Miasto zaprasza na zawody... więcej

Koncert Piotrkowska Kameralnie - mat. ŁCW

Oto program artystyczny trzeciego sezonu plenerowych koncertów w pasażu Rubinsteina. Łodzianie w... więcej

 • Śmiertelne potrącenie pieszej

  Policjanci pod nadzorem Prokuratury Łódź Polesie wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 28 maja 2019 r. około godziny 14:35 na ul. Pryncypalnej.

 • Kierująca hyundaiem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, straciła prawo jazdy

  Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia aut na skrzyżowaniu al. Grohmanów i ul. Wierzbowej. Sprawczyni zdarzenia rażąco naruszyła przepisy ruchu drogowego. Policjanci z łodzkiej drogówki zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

 • Kolejne spotkanie dla uczniów klas 2 i 3 dotyczące cyberprzemocy realizowane przez dzielnicowych z VI Komisariatu

 • Dzielnicowi zorganizowali i poprowadzili zajęcia w Przedszkolu na Retkini

 • Zapobiec krzywdzeniu, przemocy i wykluczeniu, by chronić przed depresją i samobójstwem

  Troska, by skuteczniej zapobiegać zamachom samobójczym, zainspirowała łódzkich policjantów do organizacji I Łódzkiego Forum Przeciwko Mowie Nienawiści, Przemocy i Wykluczeniu "Nie hejtuj mnie i nie wykluczaj!". W eksperckim spotkaniu uczestniczyło blisko 150 specjalistów, wychowawców i zainteresowanych rodziców.

 • Wybór odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji ma ogromne znaczenie, jednak niektórzy bagatelizują tę kwestię, stawiając przede wszystkim na popularne, konwencjonalne preparaty. Niestety, często ich jakość jest bardzo niska, co może mieć wpływ na stan oraz wygląd skóry czy włosów, dlatego warto kupować świadomie. My podpowiemy Ci jak wybrać najlepszy szampon, który pozwoli Ci zadbać o piękny i zdrowy wygląd włosów – zapraszamy!

  Najlepszy szampon – wybierz go dzięki naszym wskazówkom!

  Wskazówka 1 – Wybierz naturalny szampon o sprawdzonym składzie

  Podstawą w zakupie kosmetyków jest zwracanie uwagi na ich skład i skierowanie swojej uwagi ku produktom naturalnym, tworzonym w oparciu o proste, ale sprawdzone receptury. Najlepszy szampon to ten, który zawiera w swoim składzie odpowiednie, naturalne substancje aktywne, dużo witamin i minerałów – to właśnie dzięki nim możliwe jest zadbanie o włosy i to właśnie takie produkty cechuje najwyższa skuteczność.

  Na co warto postawić? Substancji aktywnych i naturalnych wyciągów czy ekstraktów, wchodzących w skład dobrych szamponów jest bardzo wiele, dlatego zawsze przed zakupem sprawdź skład i przeanalizuj to, co w nim znajdziesz. My polecamy szczególnie szampony naturalne, które zawierają pantenol, biotynę, keratynę roślinną, flawonoidy oraz liczne wyciągi i ekstrakty – z róży, wanilii, korzenia lukrecji, figi, awokado, kozieradki i innych.

  Wskazówka 2 – Kup szampon bez silikonu i innych szkodliwych dodatków

  Szampony bez silikonu i SLS to absolutna podstawa wyboru odpowiednich, wysokojakościowych preparatów pielęgnacyjnych. Wszelkiego rodzaju sztuczne dodatki, jak wspomniane silikony, SLS i SLES, parabeny czy barwniki, mogą prowadzić do przesuszania włosów, wpływać negatywnie na ich strukturę i wywoływać liczne niepożądane reakcje skórne, jak pieczenie czy łupież. Co więcej – część z substancji chemicznych, które dodawane są do szamponów, mogą być rakotwórcze!

  Wybierz więc szampon bez SLS czy innej chemii i ciesz się możliwością zdrowej pielęgnacji swoich włosów.

  Wskazówka 3 – Dobierz szampon pod kątem problemu i rodzaju włosów

  Naturalne szampony do włosów mogą być bardzo różnorodne, tak samo jak różnorodne bywają problemy i typy włosów. Warto więc zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj produktu kupujesz – czy jest on przeznaczony do włosów przesuszonych i zniszczonych, przetłuszczających się, cienkich, normalnych, czy może przydałby się preparat do skutecznej walki z problemami skórnymi, jak np. łupież. Producenci informują zwykle o właściwościach szamponu, dlatego jego znalezienie nie będzie trudne.

  Wskazówka 4 – Znajdź sprawdzony sklep z kosmetykami

  Na samym wstępie odradzamy kupno szamponów w supermarketach i innych popularnych punktach, ponieważ trudno będzie znaleźć Ci wśród nich naturalny, najlepszy szampon. Dużo lepiej jest postawić na sprawdzony sklep z kosmetykami naturalnymi, który oferuje produkty sprawdzone i którego opinie są bardzo pozytywne. Co więcej – warto postawić na sklep online, ponieważ nie tylko zamówisz szybko to, czego potrzebujesz, ale będziesz mieć czas na dokładne zapoznanie się ze składem poszczególnych preparatów – dzięki temu wybierzesz bez pośpiechu najlepszy naturalny szampon do swoich włosów.

  Wskazówka 5 – Nie kieruj się ceną

  Wielu z nas stara się szukać tanich preparatów, które byłyby jednocześnie bardzo skuteczne. Okazuje się jednak, że oszczędzanie na kosmetykach może przynieść więcej szkód, niż pożytku. Warto więc zapłacić kilka złotych więcej, ale cieszyć się bardzo wysoką jakością produktu i tym samym pięknymi, zdrowymi włosami. Tym bardziej, że najlepsze szampony naturalne wcale nie muszą być droższe od kosmetyków konwencjonalnych – przekonaj się o tym i odwiedź któryś z cenionych sklepów!

  Wybieramy najlepszy szampon. 5 wskazówek!

  Nowy wiadukt na al. Rydza-Śmigłego gotowy - mat. ZDiT

  Prace przy konstrukcji wiaduktu na Rydza-Śmigłego zostały zakończone, a infrastruktura podziemna... więcej

  Lato z EXPO, czyli koncerty, gry miejskie, zajęcia sportowe i spacery - fot. z arch. UMŁ

  W najbliższych miesiącach na łodzian czekają liczne atrakcje związane z Zielonym EXPO. więcej

  "Weekend z Kulturą Bez Barier" dla łodzian z niepełnosprawnościami - fot. CC0 license

  W Weekend Kultury bez Barier łódzkie muzea, teatry i inne instytucje kultury będą dostępne i otwarte... więcej

  Odsłonięto Pomnika Pamięci Łódzkich Rewolucjonistów - Bojowników o Wolność - fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

  Na Wzgórzu Niepodległości w Parku im. Józefa Piłsudskiego odsłonięto pomnik pamięci Łódzkich... więcej

  Łódź Kaliska"> Łódź Kaliska" alt="40 lat artystycznej grupy Łódź Kaliska - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ" src="/images/article/files/public/_processed_/5/b/csm__RAD9613_a813a5ba76.jpg" width="686" height="386" />

  Łódź Kaliska, grupa artystyczna, obchodzi jubileusz 40-lecia. Z tej okazji w Łodzi odbędzie się... Łódź Kaliska" href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/40-lat-artystycznej-grupy-lodz-kaliska-id28098/2019/5/27/"> więcej

 • Chodził po samochodach

  Policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi po godzinie pierwszej w nocy zatrzymali na ul. Marysińskiej młodego mężczyznę, który chwile wcześniej idąc w grupie z innymi osobami chodził po samochodach.

 • Zainteresowanie godne pochwały

  Dzięki czujności świadka i szybkiej reakcji policjantów z Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi na jednej ze stacji benzynowych zatrzymano nietrzeźwego 38- latka, który według relacji zgłaszającego próbował z niej odjechać samochodem. Przy mężczyźnie zabezpieczono środki psychoaktywne.

 • Przeciwko cyberprzestępczości - międzynarodowy projekt

  27 maja 2019 roku w sali konferencyjnej WEEIA Politechniki Łódzkiej odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu „Doskonalenie zawodowe organów ścigania na rzecz zwalczania cyberprzestępczości”. Od listopada 2017 r. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi koordynuje ten międzynarodowy projekt, finansowany ze środków KE w ramach programu Erasmus+.

 • Łódź robi kolorowe poradnie dla dzieci"> Łódź robi kolorowe poradnie dla dzieci" alt="Łódź robi kolorowe poradnie dla dzieci - fot. Radosław Żydowicz / UMŁ" src="/images/article/files/public/_processed_/7/6/csm_przychodnia_Motylowa_3_74e1033ae6.jpg" width="686" height="386" />

  Pastelowe kolory ścian, naklejki ze zwierzętami i bajkowymi postaciami, stoliki i krzesełka w... Łódź robi kolorowe poradnie dla dzieci" href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/lodz-robi-kolorowe-poradnie-dla-dzieci-id28080/2019/5/24/"> więcej