• Nie bądźmy obojętni !

  Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

 • Rzucił się z nożem na ratownika medycznego

  Zarzuty usłyszał 36-letni łodzianin , który podczas udzielanej mu pomocy rzucił się z nożem na jednego z ratowników medycznych. Tylko dzięki szybkiej reakcji drugiego z nich nie doszło do tragedii. Został obezwładniony i przekazany policji. Noc spędził w celi.

 • Nożownik i jego kompan w rękach kryminalnych

  Policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie rozboju z użyciem noża. 19 i 23- latek usłyszeli już zarzuty i trafili na 3 miesiące do aresztu.

 • Heroina w kiosku

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową przy współpracy z kryminalnymi z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali 43-letniego mężczyznę pracującego w kiosku, który posiadał przy sobie heroinę. Dodatkowo w ręce mundurowych wpadła poszukiwana listem gończym sprzedawczyni.

 • Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę z siekierą

  Policyjni wywiadowcy zatrzymali 31-latka, który podróżował autobusem mając ze sobą siekierę i nóż. W trakcie interwencji konieczne było użycie paralizatora wobec agresywnego mężczyzny, który stwarzał zagrożenie dla otoczenia.

 • Nie daj szansy złodziejowi!

  W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców łódzcy policjanci ostrzegają przed kieszonkowcami. O zasadach bezpieczeństwa funkcjonariusze przypominają oczekującym na przystankach, dokonującym zakupów na rynkach i targowiskach oraz w łódzkich galeriach handlowych.

 • Kobiece trio odpowie za kradzież biżuterii

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu w Łodzi wytypowali i zatrzymali trzy kobiety, które odpowiedzą za kradzież biżuterii. Właściciel oszacował straty na ponad 12 tysięcy złotych.

 • Podejrzani o pranie pieniędzy i nielegalny handel wyrobami akcyzowymi w rękach łódzkich policjantów

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali osiem osób w wieku od 29 do 57 lat, które usłyszały zarzuty dotyczące prania pieniędzy oraz obrotu wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Jak wstępnie oszacowano , na skutek prowadzenia przestępczej działalności Skarb Państwa mógł stracić ponad 42 miliony złotych.

 • Zapraszamy na warsztaty : STOP STALKING

  Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach pod nazwą "STOP STALKING" zorganizowanych przez Panią Katarzynę Dacyszyn przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 • Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo

  Rusza 3 edycja kampanii „Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo”. Wzorem lat ubiegłych kierujący będą mogli 24 listopada, 1, 8 i 15 grudnia 2018 roku na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów BEZPŁATNIE sprawdzić oświetlenie aut. Do wybranych punktów doprowadzi aplikacja Yanosik. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł.

 • Podczas egzekucji komorniczej odnaleźli amfetaminę zmieszaną z ...mąką

  Nietypowy finał miała egzekucja komornicza prowadzona w jednym z mieszkań w łódzkiej dzielnicy Polesie. Policjanci z III Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w trakcie udzielania asysty komornikowi sądowemu ujawnili około 235 gramów białego proszku nieznanego pochodzenia. Ukryty był w kolumnie głośnikowej kina domowego. W ręce mundurowych wpadł również 26-latek podejrzany o posiadanie nielegalnej używki.

 • Aktywne pokazy cieszą się coraz większym zainteresowaniem

  Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi jest inicjatorem aktywnych pokazów współrealizowanych z kandydatami do służby w Policji. W każdą środę policyjni instruktorzy udzielają wskazówek oraz nadzorują możliwość sprawdzenia się kandydatów na torze sprawności fizycznej.

 • W niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

  Policjanci województwa łódzkiego przypominają, że Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony w trzecią niedzielę listopada każdego roku. Tylko w naszym województwie od początku roku odnotowano ponad 3100 wypadków, w których rannych było blisko 4000 osób a 184 poniosły śmierć. Z roku na rok rośnie liczba krajów, które włączają się w obchody tego dnia.