• Dzień Kobiet tuż tuż – zapraszamy na spotkanie z łódzkimi policjantkami pod hasłem „Wcale nie słaba płeć”

  8 marca 2019 roku czyli w Dzień Kobiet w centrum handlowym Sukcesja przy ul. Al. Politechniki 1 w Łodzi w godzinach 14:00-19:00 łódzkie policjantki zaprezentują jak wygląda ich codzienna służba. Tego dnia będzie można poznać tajniki różnych pionów reprezentowane przez funkcjonariuszki. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 • Wpadł z trefnym tytoniem i papierosami

  Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Łodzi zatrzymali 65-latka, który w swoim samochodzie przewoził papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Zaskoczony mężczyzna nie stawiał oporu w trakcie zatrzymania. Podczas przeszukania dwóch pojazdów użytkowanych przez podejrzanego policjanci zabezpieczyli 12250 paczek papierosów oraz 7,5 kilograma tytoniu.

 • Policjanci ustalili właścicielkę psów, które pogryzły biegacza

  W związku z pogryzieniem biegacza przez psy na terenie kompleksu leśnego w Łagiewnikach, policjanci z V Komisariatu KMP w Łodzi oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej podjęli szereg czynności zmierzających do odnalezienia zwierząt

 • Już za niespełna miesiąc odbędą się wybory do Rad Osiedli w Łodzi, które obejmują 36 jednostek... więcej

  Wobec deklaracji Związku Nauczycielstwa Polskiego, który wskazał 8 kwietnia jako dzień rozpoczęcia... więcej

  Łódź rewitalizuje: Narutowicza 12 - będą komfortowe mieszkania i lokale usługowe"> Rozpoczął się remont kamienicy przy ul. Narutowicza 12. W budynku powstaną komfortowe mieszkania oraz lokale usługowe. - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

  Rozpoczął się remont kamienicy przy ul. Narutowicza 12. W budynku powstaną komfortowe mieszkania... Łódź rewitalizuje: Narutowicza 12 - będą komfortowe mieszkania i lokale usługowe" href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/lodz-rewitalizuje-narutowicza-12-beda-komfortowe-mieszkania-i-lokale-uslugowe-id26407/2019/3/5/"> więcej

  Grafika ilustracyjna - CC0 License

  Jak założyć firmę? Gzie można szukać wsparcia finansowego na początek? Czy własna działalność to... więcej

 • Zaproszenie w 79 Rocznicę Zbrodni Katyńskiej

  Prezes Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi Jarosław Olbrychowski, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński, Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi ks. ppor. Jacek Syjud pragną serdecznie zaprosić funkcjonariuszki i funkcjonariuszy łódzkiego garnizonu Policji oraz pracowników Policji na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny.

 • Policjanci odnaleźli zaginionego 10-latka

  Policjanci z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii z II Komisariatu KMP w Łodzi zostali powiadomieni, że 10-letni chłopiec nie dotarł do szkoły, przed którą zostawił go ojciec. Zaniepokojony rodzic zgłosił zaginięcie syna, gdy przyjechał po niego i zorientował się, że chłopiec przez cały dzień nie był obecny na zajęciach. 10-latek nie odbierał telefonu i nie wiadomo było co się z nim stało. Stróże prawa rozpoczęli natychmiastowe poszukiwania, które zakończyły się sukcesem.

 • „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

  Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji zorganizował ferie dla dzieci i młodzieży z rodzin funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz z Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Wszystko w ramach wojewódzkiej akcji profilaktycznej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Policjantki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podczas wypoczynku zimowego w powiecie limanowskim przeprowadziły pogadanki edukacyjne o bezpiecznym zachowaniu i promowaniu właściwych postaw nie tylko podczas zimowych aktywności młodzieży.

 • Podejrzany o kierowanie gróźb do włodarzy miast zatrzymany

  Dzięki skutecznej pracy operacyjnej policjanci ustalili i zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb do kilku włodarzy miast, a także byłego prezydenta Polski. Zatrzymanie to jest efektem szybkich i skoordynowanych działań polskiej Policji.

 • Festiwal Off-Północna ogłasza program tegorocznej edycji - fot. Paweł Łacheta / UMŁ

  Artystyczne osobowości w autorskim repertuarze oraz nowych interpretacjach klasyków piosenki i... więcej

  140 nowych miejsc w żłobkach - fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

  To dobra wiadomość dla rodziców. W Łodzi powstają nowe żłobki i dodatkowe miejsca w już istniejących... więcej

  Płacić za użytkowanie wieczyste, czy czekać na potwierdzenie przekształcenia w prawo własności? - fot. Stefan Brajter / UMŁ

  W związku z ustawą o przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności pojawiło się sporo... więcej

  Rozpoczyna się budowa podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi - fot. CC0 license

  Rozpoczynamy budowę podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi. Wykonawca przygotowuje już zaplecze... więcej

 • Wyrzucił papierek przez okno, stracił prawo jazdy

  Wyrzucony przez okno samochodu papierek stał się przyczyną kontroli kierowcy BMW. Okazało się że prowadził swój pojazd na podwójnym gazie.