Wybieramy nazwę dla Strefy Rekreacji w parku na Zdrowiu - fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Strefa Rekreacji w parku na Zdrowiu, która powstała na miejscu dawnego Lunaparku potrzebuje nowej... więcej

 • WARTO WIEDZIEĆ PRZY ORGANIZACJI ZGROMADZEŃ

  Zanim weźmiesz udział w zgromadzeniu warto wiedzieć jakimi prawa się rządzi i z jakimi konsekwencjami trzeba się liczyć. Przypominamy podstawowe warunki konieczne do zorganizowania zgromadzeń, czym jest zgromadzenie oraz jakie konsekwencje grożą np. za blokowanie dróg oraz inne naruszenia.

 • Dzielnicowi szkolili się z pierwszej pomocy

  4 lutego 2019r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej 71 rozpoczął się kolejny cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Te warsztaty doskonalenia zawodowego przeznaczone są dla dzielnicowych oraz kierowników rewirów garnizonu łódzkiego. Utrwalenie zasad udzielania pierwszej pomocy może być niezwykle przydatne w codziennej służbie.

 • Odpowiedzą za rozbój

  Policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili i okradli swojego sąsiada. Ich łupem padła saszetka z dokumentami i pieniędzmi. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Jeden z podejrzanych kilka tygodni temu opuścił zakład karny, za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi każdego dnia monitorują sieć internetową pod kątem różnego rodzaju zagrożeń. Każdego dnia spotykają się z coraz to nowszymi pomysłami na oszukanie użytkowników internetu i wykradzenia ich danych, pieniędzy lub zwabienia ich w inną internetową pułapkę. Jak się przed tym bronić? Z pewnością edukacja to podstawa.

 • Dwie nietypowe kontrole policjantów łódzkiej drogówki

  W poniedziałek 4 lutego 2019 roku na terenie miasta doszło do dwóch nietypowych interwencji wobec nietrzeźwych kierujących.

 • Uroczysta narada roczna z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

  5 lutego 2019 roku w budynku Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odbyła się uroczysta narada roczna z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego. W spotkaniu wzięli udział także: Wiceprezydent Miasta Łodzi Pan Wojciech Rosicki oraz przedstawiciele służb mundurowych i łódzkich prokuratur.

 • Pomoc w odrabianiu lekcji, opieka asystenta, porady prawne, bezpłatne obiady i przewozy. Z unijnym dofinansowaniem budujemy centrum wsparcia dla niepełnosprawnych i niesamodzielnych łodzian - fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

  W Łodzi powstaje centrum wsparcia dla osób niepełnosprawnych, niesamodzielnych oraz ich rodzin. W... więcej

  Przed nami przebudowa ulic Próchnika i Rewolucji 1905 r. - fot. Stefan Brajter / UMŁ

  W ramach rewitalizacji Łodzi w 2019 r. rozpocznie się przebudowa ulic Próchnika i Rewolucji 1905 r.... więcej

  Pod adresem www.lodz.pl/ua przygotowano informacje niezbędne Ukraińcom podejmującym pracę w Łodzi - fot. CC0 license

  Obywatele Ukrainy przyjeżdżają do Łodzi w celach zarobkowych, ale także z uwagi na sytuację... więcej

  Autobus Isuzu Novocity Life - mat. MPK Łódź

  Łódź jest pierwszym miastem w kraju, do którego dostarczono niskopodłogowe i klimatyzowane autobusy... więcej

 • Włamał się na plebanię

  Policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Warszawy, który z uwagi na szybką reakcję policji nie zdołał zbiec z budynku plebanii , do którego się włamał. Został odnaleziony przez funkcjonariuszy na strychu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • "Bezpieczne ferie"

  W ramach działań pn. „Bezpieczne ferie” policjanci prowadzą przedsięwzięcia mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Aby ferie były bezpieczne, policjanci służby prewencyjnej, jak co roku, dokładają wszelkich starań, a w szczególności apelują, zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców o rozwagę, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw.

 • Straszył podłożeniem bomby w spółdzielni mieszkaniowej

  Łódzcy policjanci już po kilkudziesięciu minutach wytropili sprawcę fałszywego alarmu bombowego. 61-letni "żartowniś" pozostawił w pomieszczeniach spółdzielni mieszkaniowej kopertę z napisem "bomba z opóźnionym zapłonem". Z budynku ewakuowano 50 osób. Policyjni pirotechnicy ustalili, że zagrożenia nie było. Za taki wybryk grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

 • Właściciele firm szukają różnorodnych rozwiązań na to, aby zwiększyć sprzedaż lub by sprawić, by marka była bardziej rozpoznawalna. Do dyspozycji jest cała masa różnorodnych możliwości. Popularne jest pozycjonowanie strony, bez którego trudno sobie wyobrazić możliwości reklamowania swojej działalności, a także szereg innych działań, m.in. telesprzedaż.

  Korzystanie z z usług oferowanych przez call centers, firma może znacząco zwiększyć możliwości sprzedażowe. Poza tym, może także dotrzeć do dużego grona odbiorców. Problem pojawia się jednak już przy próbach organizacji takiego pomysłu. Wyposażenie swojej firmy w odpowiedni sprzęt, zdobycie koniecznej wiedzy, a także znalezienie ludzi z doświadczeniem na stanowisko telemarketerów to bardzo duży wydatek. Rozwiązaniem jest skorzystanie z firm oferujących outsourcing call center.

  Zalety sprzedaży przez telefon

  Dlaczego warto w ogóle inwestować w telesprzedaż? Powód podstawowy jest bardzo prosty. Dzięki sprzedaży przez telefon, można kontaktować się z potencjalnymi klientami, namawiając ich do zainteresowania się usługami lub produktami. Można również kontaktować się ze stałymi klientami, podtrzymując relacje. Trudno jest to zrobić, na dużą skalę, w inny sposób – tak, aby klient czuł, że firma naprawdę o nim pamięta. Inaczej reaguje bowiem klient na firmę, która zwraca się do niego bezpośrednio, a inaczej, kiedy reklama kierowana jest do ogółu.

  Outsourcing call center – czy to opłacalne?

  Sprzedaż przez telefon, to nie tylko dzwonienie do klientów, które często kojarzy się z nagabywaniem ich. To również możliwość nawiązywania z nimi kontaktu i odpowiadania im na różne sposoby, wykorzystując różnego rodzaju drogi: live chat, sms, a nawet pocztę tradycyjną. Oczywiście, każdy z tych kontaktów powinien być uzasadniony. Jeżeli grupa docelowa to głównie tradycjonaliści, działaniem przemyślanym i skutecznym będzie kontaktowanie się z nimi poczta tradycyjną. Jeżeli natomiast klientami są osoby młodsze, chcące szybko uzyskać informacje o produkcie, live czas sprawdzi się doskonale. Są także klienci, którzy chcą porozmawiać o usłudze lub produkcie – telefonowanie do nich to najlepszy sposób.

  Firmy oferujące usługi telemarketingowe, zapewniają możliwość stałego kontaktu z klientem. Doskonale wiadomo, że konkurencja nie śpi. Bez względu na branżę, zawsze znajdą się firmy konkurujące. Dlatego wciąż trzeba trzymać rękę na pulsie. Jeżeli klient jest zainteresowany usługa, powinien dostać natychmiastową odpowiedź. Firmy oferujące usługi telemarketingowe gwarantują stały kontakt, dzięki czemu klient nie będzie miał czasu, aby poszukać podobnej oferty u konkurencji. Szybkość działania jest tym, co w telesprzedaży bardzo się liczy!

  Wiele osób nie wie, czy w ogóle można w jakikolwiek sposób mierzyć skuteczność prowadzonych działań przez firmę oferującą usługi call center. Jest to możliwe! Wiele dobrych firm oferuje śledzenie rezultatów prowadzonych przez nich działań. Systemy tych firm pozwalają na raportowanie i przesyłanie statusów, dzięki czemu osoba, która zamówiła usługę telesprzedaży, będzie na bieżąco informowana. Jednak, należy pamiętać o tym, że najczęściej skutki widoczne są pod koniec kampanii lub po jej zakończeniu.

  Outsourcing usług pozwala wielu firmom zaoszczędzić wiele kosztów związanych np. ze stworzeniem i wyposażeniem odpowiednich stanowisk. Dlatego jest bardzo opłacalny. Obecnie można wykorzystywać go do prowadzenia różnych kampanii i działań – outsourcing usług call center to tylko nieliczna z wielu propozycji na rynku outsourcingu. Firmy call center oferują naprawdę dużo: generowanie leadów, sprzedaż przez telefon, kontaktowanie się przez pocztę tradycyjną, live chat, video live chat. Czy warto skorzystać? Zazwyczaj tak, chociaż oczywiście zależy to od specyfiki firmy.