• Na drogach trudne warunki, a kierowca na podwójnym gazie

  Aż 2,3 promila alkoholu w organizmie miał 38-letni kierujący skodą, którego styl jazdy po Rondzie Lotników Lwowskich w Łodzi zwrócił uwagę mundurowych. Obok kierowcy siedziała trzeźwa pasażerka z uprawnieniami.

 • Mniej przestępstw kryminalnych, większa skuteczność i wykrywalność. Policja podsumowuje 2018 rok

  Podsumowując 2018 rok można stwierdzić, że Polska to spokojny i bezpieczny kraj na tle innych państw europejskich. Liczby, tabele i wykresy towarzyszące rocznym podsumowaniom są powodem do dumy z poprawiających się w ogromnej większości danych związanych z bezpieczeństwem naszych obywateli, stanowiąc jednocześnie wyzwanie do dalszej pracy. Robimy wszystko, by liczby przestępstw, pokrzywdzonych, strat, wypadków i ich ofiar były coraz niższe.

 • Zginęła pasażerka minivana

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 9 stycznia 2019 roku przed godz. 10.00 na ulicy Wojska Polskiego w Łodzi. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów zginęła .

 • Nietrzeźwy kierowca próbował wręczyć korzyść majątkową policjantom

  Policjanci z łódzkiej drogówki zatrzymali młodego mężczyznę, który kierował autem mając 1 promil alkoholu. W trakcie interwencji kierowca usiłował wręczyć mundurowym 100zł za odstąpienie od czynności. Teraz grożą mu surowe konsekwencje.

 • Zima na drogach - policjanci apelują o ostrożność

  Zima to trudny okres, wielu kierowcom spędzający sen z powiek. Aktualnie szybko zmieniają się warunki pogodowe i drogowe. Pojawiają się ujemne temperatury oraz opady śniegu, a to powoduje, że na drogach jest bardzo ślisko. Dlatego łódzcy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przygotowaniu się do zimy na drodze.

 • Wpadł z podrobionymi zegarkami

  Łódzcy policjanci zatrzymali 34-latka, który oferował do sprzedaży zegarki z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm.

 • Śnieg może być przyczyną tregedii - nie lekceważmy zagrożeń !

  W związku z intensywnymi, w ostatnich dniach ,opadami śniegu policjanci nawiązują kontakt z administratorami obiektów wielkopowierzchniowych takich jak markety, obiekty sportowe, domy, czy też hale targowe i przypominają o obowiązku odśnieżania dachów z zalegającego śniegu. Najważniejsze żeby zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom, które miały miejsce w przeszłości

 • Nie bądźmy obojętni !

  Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

 • Polski sektor pożyczek pozabankowych z każdym kolejnym rokiem notuje niemal identyczne, niezwykle wysokie pułapy rozwoju. Szacuje się, że rodzima branża takich rozwiązań, jak na przykład szeroko rozumiane pożyczki krótkoterminowe, rozwija się w tempie sięgającym poziomu 20 procent w skali każdego roku.

  Co ciekawe, ten stan rzeczy utrzymuje się już od dłuższego czasu, tym samym jawnie przecząc licznym prognozom wielu analityków, którzy twierdzili, że popularność firm pożyczkowych stanowi jedynie chwilową modę, wynikającą z problemów, w jakie na skutek kryzysu finansowego popadła branża bankowa.

  Praktyka pokazała jednak, że polscy klienci na stałe zainteresowali się ofertą nowoczesnych firm pożyczkowych. To właśnie dzięki temu, sektor pożyczkowy w każdym roku notuje naprawdę imponujące wskaźniki rozwoju, podczas gdy branża bankowa od dłuższego czasu trwa w pogłębiającej się recesji.

  Wydaje się więc, że warto zadać pytanie, dlaczego właściwie polscy klienci tak często i tak chętnie korzystają z usług firm oferujących takie rozwiązania, jak pożyczki krótkoterminowe, a w tym pożyczki bez BIK? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na to pytanie.

  Skąd bierze się popularność pożyczek pozabankowych?

  Oczywiście, pierwszym i być może najważniejszym czynnikiem, który powoduje rosnącą popularność pożyczek pozabankowych jest fakt, iż banki prowadzą coraz to bardziej rygorystyczną oraz nieprzyjazną dla klienta politykę kredytową. Innymi słowy oznacza to po prostu, że kredyty oraz pożyczki w ofertach banków są zwyczajnie trudno dostępne, a dla sporej grupy klientów zwyczajnie nieosiągalne.

  To jednak jeszcze nie wszystko. Należy pamiętać także o tym, że progresu polskiej branży takich rozwiązań, jak szeroko rozumiane pożyczki krótkoterminowe, nie można mierzyć tylko i wyłącznie wysokością rocznych zysków osiąganych przez firmy pożyczkowe. Zmienia się także oferta podmiotów pozabankowych, i to zarówno pod względem atrakcyjności warunków finansowych, jak i liczby dostępnych rozwiązań.

  Klienci dzisiejszych firm pożyczkowych często mogą pożyczać na warunkach nie tylko konkurencyjnych w stosunku do oferty banków, ale nierzadko po prostu znacznie bardziej atrakcyjnych. Na dodatek, poza rozwiązaniami standardowymi, takimi jak pożyczki krótkoterminowe, współczesne firmy pożyczkowe oferują również cały szereg innych, ciekawych opcji, by wymienić tutaj na przykład długoterminowe pożyczki ratalne, różne warianty pożyczek pod zastaw czy też coraz bardziej popularne linie pożyczkowe, stanowiące atrakcyjną alternatywę dla bankowych kart kredytowych.

  Więcej informacji

  Więcej informacji o pożyczkach krótkoterminowych znajdziesz na stronie CentrumPozyczek360 - sprawdź więcej

  Skąd bierze się popularność pożyczek pozabankowych?

 • Narkotykowi bracia w rękach policjantów

  Policjanci z Wydziałów Narkotykowych Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dystrybucję niedozwolonych używek na terenie Łodzi. Zatrzymani są braćmi i pochodzą z województwa mazowieckiego. Stróże prawa zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma tzw. nowych substancji psychoaktywnych, których posiadanie karane jest w polskim prawie tak samo jak posiadanie narkotyków.

 • Weryfikujemy kompetencje prawników oraz jakość usług oferowanych w kancelariach adwokackich i prawniczych

  Zwracając się po pomoc do prawnika mamy nadzieję, że trafiliśmy do osoby kompetentnej i uczciwej, która nie tylko doradzi nam w naszej sprawie, ale również przyzna się, jeśli sprawa okaże się wykraczać poza jej kompetencje. Niestety praktyka pokazuje, że nie każda kancelaria adwokacka jest na tyle uczciwa, żeby przyznać się do braków merytorycznych lub warsztatowych. Dlatego w dzisiejszym artykule podpowiadamy klientom z miasta Gliwice, jak ocenić czy prawnik, do którego trafili jest kompetentny i jak prowadzić rozmowy z kancelarią adwokacką, aby zostać potraktowanym serio.

  Jeśli masz sprawę, która z różnych względów wymaga konsultacji prawnej, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Dzięki nim, twój adwokat potraktuje cię poważnie, a ty będziesz miał poczucie, że wszystko masz pod kontrolą. Nie musisz być specjalistą od prawa, żeby podejmować trafne decyzje.

  Prawnik – dobry czy zły?

  Oceniając działalność zawodową prawników trudno posługiwać się określeniami „dobry” czy „zły”. Tak naprawdę każdy prawnik i adwokat jest inny, i każdy specjalizuje się w nieco innych sprawach. Jeśli nasza sprawa leży w kręgu zainteresowań danego prawnika z pewnością będziemy go mogli z czystym sumieniem zarekomendować jako dobrego prawnika, podczas gdy trafiwszy do prawnika o nieco innym obszarze zainteresowań zawodowych dojdziemy do wniosku, że to kiepski adwokat i nie warto było korzystać z jego pomocy. Osoba z zupełnie inną sprawą może mieć odwrotne zdanie. Pierwszy adwokat całkowicie nie będzie jej odpowiadał, podczas gdy drugi okaże się prawdziwym fachowcem i cudotwórcą. Jak więc mieć pewność, że trafiliśmy pod najlepsze z możliwych skrzydła?

  O tym, czy ktoś jest dobrym czy złym prawnikiem decyduje przede wszystkim podejście do klienta. Jeśli już na wejściu czujesz się bagatelizowany i ignorowany, bo na twojej sprawie nie da się zbyt dużo zarobić to zwyczajnie wyjdź z gabinetu, nawet jeśli będziesz zobligowany ponieść koszt umówionej wizyty. Wydawać by się mogło, że bagatelizowanie klientów indywidualnych jest domeną dużych kancelarii adwokackich, okazuje się jednak, że wcale nie. Wszystko tak naprawdę zależy od ukierunkowania kancelarii na klienta. Kancelaria adwokacka Gliwice specjalizująca się w obsłudze klienta biznesowego niechętnie poświęci swój czas na klienta indywidualnego lub zaproponuje taką stawkę rozliczeniową, żeby klient sam zrezygnował z obsługi.

  Jakie jeszcze zagrożenia czyhają na potencjalnych klientów kancelarii prawnych?

  Teoretycznie niewielkie kancelarie prawne i adwokackie oferują kompleksową i fachową obsługę osobom fizycznym oraz małym przedsiębiorcom. W praktyce może się jednak okazać, zwłaszcza kiedy sprawa jest szczególnie złożona, iż braknie im nie tylko mocy przerobowych, aby odpowiednio przygotować się do postępowania procesowego, ale przede wszystkim wiedzy i doświadczenia. Duża kancelaria adwokacka ma ten plus, że zatrudnia wielu adwokatów, radców prawnych oraz prawników dopiero przeprowadzających aplikacje. To oznacza, iż nad sprawą pochylić się będą mogły w razie potrzeby doświadczone osoby reprezentujące różne dziedziny prawa, co daje pewność, iż w sprawie uczyniono wszystko, co było możliwe, żeby sąd orzekł na rzecz klienta. Oczywiście taka pomoc będzie relatywnie droższa, niż w przypadku wynajęcia niewielkiej kancelarii, ale z drugiej strony warto wziąć pod uwagę potencjalne zyski i oszczędności wynikające z fachowej obsługi prawnej.

  Gliwice: dobry prawnik czeka pod adresem http://www.felkowski.pl/. Nie groźny mu Sąd Rejonowy Gliwice i Sąd Okręgowy w Gliwicach. Nie groźne mediacje i negocjacje oraz kipiące prawniczym żargonem umowy i pisma.

  prawnik prawnikowi nie równy

  W wyborze pomaga nam ekspert ze sklepu z materiałami wykończeniowymi, takimi jak płytki ceramiczne Omnicom Warszawa http://www.omnicom.com.pl.

  Płytki łazienkowe to szeroki wachlarz materiałów wykończeniowych o różnych cechach oraz walorach, w tym także walorach wizualnych. W dobie regularnie zmieniających się trendów wnętrzarskich oraz zaskakujących kontrastów salony z oferujące płytki ceramiczne w mieście Warszawa prześcigają się sięganiu po nowościach – co rusz na witrynach sklepowych widzimy nowe wzory i kolory, zmieniają się też rozmiary, kształty i faktury… Wszystko po to, aby warszawskie łazienki i nie tylko one nadawały szyku i klasy. Ale jak w morzu możliwości znaleźć prawdziwą okazję i kupić płytki do łazienki nie przepłacając? Czy to w ogóle możliwe?

  Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od naszego przygotowania oraz znajomości rynku. Jeśli mamy to szczęście, że mieszkamy w Warszawie lub najbliższej okolicy możemy od razu udać się na Bartycką 20/24 i w Sklepie Omnicom Warszawa wybrać najlepsze płytki ceramiczne do swojego mieszkania lub domu. Jeśli jednak Warszawa jest daleko, a my nie mamy zbytniego rozeznania na rynku materiałów wykończeniowych, a już zupełnie nie wiemy czym różnią się od siebie płytki ceramiczne, gres i terakota – koniecznie powinniśmy odrobić pracę domową nim ruszymy do sklepu.

  Płytki ceramiczne a gres

  Zacznijmy od tego, że w niektórych sklepach z materiałami wykończeniowymi płytki ceramiczne oraz gres możemy znaleźć na tym samym dziale – z płytkami. Różnią się one jednak zasadniczo. Ze względu na materiał z jakiego powstają, płytki ceramiczne są raczej kruche i delikatne. Doskonale sprawdzają się do aranżacji wnętrz, dlatego najczęściej spotyka się je jako płytki łazienkowe lub płytki do łazienki albo kuchni. Jednak na dziale z płytkami ceramicznymi coraz częściej można spotkać tzw. płytki mrozoodporne do zastosowań zewnętrznych. Najczęściej są to płytki wykonane właśnie z gresu, który charakteryzuje się bardzo niską nasiąkliwością, dzięki czemu doskonale znosi zmiany temperatur oraz ulewne deszcze i bardzo dobrze sprawdza się na tarasie lub balkonie. Gres ma specyficzną fakturę, która zasadniczo różni się od pokrytych szkliwem płytek łazienkowych. To sprawia, że niektórzy projektanci chętnie sięgają po płytki z gresu jako elementy ozdobne w łazienkach i kuchniach. Gres często stosowany jest także do wykończenia podłóg.

  Płytki ceramiczne a terakota

  Terakota wizualnie bardziej zbliżona jest do gresu, cenowo niewiele różni się od płytek ceramicznych. Płytki z terakoty to pewnego rodzaju forma pośrednia między gresem a glazurą łazienkową i kuchenną. Dlaczego? Płytki terakotowe charakteryzuje większa odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz niższa nasiąkliwość niż płytki ceramiczne, nie są one jednak aż tak mrozoodporne jak gres. Dlatego decydując się na płytki z terakoty na zewnątrz należy pamiętać o ich prawidłowym ułożeniu. Terakota doskonale sprawdza się jako płytki do łazienki oraz kuchni. Fantastycznie prezentuje się na podłogach, a także jako element dekoracyjny ścian. Prawidłowo położona posłuży jako wykończenie balkonu lub tarasu, a także schodów zewnętrznych.

  Łazienki Warszawa 

  Wybór płytek łazienkowych najlepiej skonsultować z ekspertem. Jeśli w sklepie nie możemy skorzystać z rady konsultanta lub sprzedawcy przed zakupem zasięgnijmy opinii naszego glazurnika. Albo po płytki ceramiczne wybierzmy się do Omnicom Warszawa. Tutaj znajdziemy szeroki wybór materiałów wykończeniowych różnych segmentów – od tych budżetowych, po wysokiej jakości rozwiązania renomowanych producentów. Tutaj również czeka na nas bogaty wybór wzorów i kolorów – płytki łazienkowe w najnowszych stylizacjach, jak i płytki do łazienki w uniwersalnych kolorach. Mają wszystko, i to w rozsądnych cenach!

  płytki ceramiczne, gres czy terakota?

  Sektor pożyczkowy jest dziś wyjątkowo rozbudowany. Tak naprawdę każda osoba bierze wszelakie pożyczki albo kredyty. Pośród nich są pożyczki krótkoterminowe. Czy warto się na nie zdecydować? Kiedy mogą okazać się przydatne? Jak właściwie brać pożyczki krótkoterminowe?

  Kiedy należałoby brać pożyczki krótkoterminowe?

  Pieniądze od ręki

  Jedną z cech podstawowych oraz zarazem korzyści chwilówek jest ich wyjątkowo szybkie przyznawanie. Niejednokrotnie wszelki przebieg ubiegania się o pożyczkę trwa tylko kilkanaście minut. Tak więc również pożyczki tego typu zaleca się osobom, które faktycznie pilnie potrzebują pieniędzy. Udzielenie kredytu w banku wymaga naprawdę multum czasu. Zwykle należy udać się do danej instytucji bankowej, by tam uregulować całe kwestie pożyczkowe z jego agentem. Ostatnio można zauważyć, że coraz więcej banków proponuje wzięcie kredytu przez internet, jednak mimo wszystko jest to stosunkowo czasochłonne. Chwilówki natomiast oferowane są przeważnie w 100% online. Momentami konieczne jest wyłącznie odebranie telefonu od przedstawiciela instytucji pozabankowej, który chce potwierdzić wiarygodność pożyczkobiorcy.

  Brak przesadzonych kryteriów

  Następna znacząca cecha pożyczek krótkoterminowych to ich przystępność tak naprawdę dla każdego. Kwestia w tym, iż nie trzeba spełniać żadnych górnolotnych warunków, by jednostka pozabankowa przyznała sugerowaną sumę pieniężną. Nie jest wymaga szczególnie pozytywna zdolność kredytowa. Mało tego, nieustannie pojawiają się instytucje, które w ogóle jej nie sprawdzają. Niemniej jednak należy pamiętać, iż wywołuje to dodatkowo pewne zagrożenia. Czasami pożyczki oferowane są osobom, które nie są później w stanie ich opłacić. Najważniejszy jest dlatego też zdrowy rozsądek, który nie pozwoli brać dodatkowej pożyczki, podczas gdy poprzednie są wciąż nieuregulowane.

  Kiedy należałoby brać pożyczki krótkoterminowe?

  Wydaje się, że pretekstów do otrzymania chwilówki jest niewątpliwie sporo. Przede wszystkim nadają się one w przypadku niezaplanowanych wypadków. Kiedy nieoczekiwanie należy przekazać większą gotówkę, w zasadzie nie ma innego rozwiązania niż pożyczka z niewielkim okresem spłaty. Również, mnóstwo osób decyduje się na chwilówki pragnąc podreperować budżet domowy.

  Ostrożne zadłużanie

  Wokół pożyczek krótkoterminowych narosło multum wymysłów. Poniektórzy twierdzą, że ich branie jest groźne. W rzeczywistości jednak, kiedy pożyczkobiorca postępuje prawidłowo, zupełnie nic mu nie zagraża. Należy po prostu sprawdzać kwotę zadłużenia, aby wiedzieć kiedy już nie można sobie pozwalać na następną pożyczkę. Poza tym trzeba sprawdzić opinie na temat instytucji pozabankowej, nim pożyczy się od niej pieniądze.

  Informacje dodatkowe

  Zapoznaj się z opiniami o poszczególnych ofertach chwilówek - wejdź na stronę www.centrumpozyczek24h.pl i dowiedz się więcej.

 • Zima na drogach wymaga większej ostrożności

  Zima to trudny okres, wielu kierowcom spędzający sen z powiek. Aktualnie szybko zmieniają się warunki pogodowe i drogowe. Pojawiają się ujemne temperatury oraz opady śniegu, a to powoduje, że na drogach jest bardzo ślisko. Dlatego łódzcy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przygotowaniu się do zimy na drodze. Łódzka policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

 • Seniorze nie daj się oszukać!

  Na mocy porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy Komendantem Głównym Policji, Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Prezesem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ruszyła kampania społeczna „Seniorze, nie daj się oszukać!”.