• MSWiA podpisało porozumienie z kolejnym związkiem zawodowym pracowników cywilnych Policji

  W piątek, 28 września br. MSWiA podpisało porozumienie ze Związkiem Zawodowym Pracowników Policji. Dwa dni temu podobne porozumienie zostało podpisane z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Pracowników Policji. Minister Joachim Brudziński podtrzymuje pełną gotowość do podpisania porozumień z pozostałymi związkami zawodowymi służb mundurowych. W ten sposób beneficjentami porozumień byliby zarówno funkcjonariusze służb podległych MSWiA, jak i pracownicy cywilni.

 • Policjanci zatrzymali osobę poszukiwaną listem gończym

  Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego II Komisariatu w Łodzi zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieście. Łodzianin ukrył się przed stróżami prawa w mieszkaniu znajdującym się na 4 piętrze bloku. Policjanci weszli do lokalu przez okno wykorzystując strażacki wysięgnik.

 • Wpadł mężczyzna podejrzewany o handel amfetaminą

  Łódzcy policjanci zatrzymali 32-latka, który podejrzewany jest o handel narkotykami. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

 • Stały punkt kontroli autobusów

  Informujemy, że z uwagi na małe zapotrzebowanie na kontrole autokarów wyjeżdżających na wycieczki szkolne, Wydział Ruch Drogowego KMP w Łodzi wstrzymuje od 1 października 2018 r. „stały punkt kontroli autobusów” na parkingu znajdującym się przy Al. Unii Lubelskiej na wysokości kąpieliska „FALA”.

 • Wypadek ze skutkiem śmiertelnym na ul. Wojska Polskiego

  Policjanci pod nadzorem Prokuratury Łódź Polesie wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło około godziny 15:00 na ul. Wojska Polskiego.

 • Wpał mężczyzna podejrzewany o handel amfetaminą

  Łódzcy policjanci zatrzymali 32-latka, który podejrzewany jest o handel narkotykami. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

 • Już od jutra Light Move Festival

  W piątek 28 września 2018 r. rozpoczyna się 8 edycja Light Move Festival w związku z tym aby zapewnić bezpieczeństwo osób oglądających instalacje, na wielu ulicach w centrum Łodzi zostanie zmieniona organizacja ruchu. Wprowadzone na czas festiwalu zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od piątku do niedzieli w godz. 18.45-24.00. Duży tłum ludzi, roztargnienie uczestników imprezy oraz skupienie ich uwagi na świetlnych iluminacjach są doskonałą okazją do działań złodziei kieszonkowych

 • Niebieski Bieg Niepodległościowy o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

  Do uczestnictwa w zawodach zapraszamy funkcjonariuszy i pracowników Policji, przedstawicieli służb mundurowych województwa łódzkiego i władz rządowych, samorządowych województwa łódzkiego oraz drużynę duchownych z Łodzi. Zawody odbędą się 3 listopada 2018 r. - start biegu o godz. 12.00.

 • Policyjne Archiwa X

  Zakład Kryminalistyki Uniwersytetu Łódzkiego wspólnie z tym razem z Prokuraturą Krajową, Komendą Główną Policji, Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi organizuje w dniach 26-28 września 2018 roku kolejną III Ogólnopolską Konferencję Naukową poświęconą tzw. „Policyjnym Archiwom X”.

 • Podejrzany o kradzież paliwa „w rękach” kryminalnych

  Kryminalni z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który kradł paliwo z samochodów ciężarowych zaparkowanych na terenie prywatnej firmy transportowej w dzielnicy Bałuty. Z informacji przekazanych przez właścicieli przedsiębiorstwa wynika, że 28-latek w okresie od 10 do 17 września 2018 roku mógł skraść nawet 2660 litrów paliwa o wartości 13 tysięcy złotych.

 • Dziękujemy za rekordowe poparcie dla działań policji

  Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest na pierwszym miejscu spośród ocenianych instytucji. Policja oceniana jest wyżej m. in. od samorządów czy telewizji, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów. - Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście. Jest to najlepszy prezent jaki możemy otrzymać za codzienną wytężoną pracę, trud i poświęcenie policjantów i pracowników Policji z całego kraju – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 • Wpadł dzięki czujności policjantów

  Mężczyzna poszukiwany 23 listami gończymi został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi. 57-latek wpadł dzięki czujności stróżów prawa, którzy nie dali się zwieść jego pokrętnym tłumaczeniom.