Zapraszamy na inaugurację Juwenaliów 2019 - fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

16 maja o godzinie 14 zapraszamy wszystkich studentów na ulicę Piotrkowską, aby tradycyjnie, jak co... więcej

Wizualizacja ul. Sienkiewicza

W niedzielę, 12 maja drogowcy zajmą ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Tuwima.... więcej

Awanse, dyplomy i nagrody dla najlepszych, czyli Dzień Strażaka 2019 w Łodzi - fot. Paweł Łacheta / UMŁ

W piątek, 10 maja, na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Straży Pożarnej Nr 5 przy ul.... więcej

484 dzieci nie dostało się do wybranych przedszkoli, ale rodzice mają do dyspozycji 494 wolne... więcej

 • Wyrzucił marihuanę przez okno obawiając się kontroli mieszkania

  Łódzcy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych bezpośrednio po tym, jak z okna swojego mieszkania wyrzucił marihuanę.

 • Podejrzani o rozbój z użyciem noża w rękach policjantów

  Kryminalni z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi rozwikłali zagadkę tajemniczego najścia na mieszkanie, gdzie dwóch młodych mężczyzn napadło na starszą kobietę i jej wnuczka. Sprawcy grożąc nożem i bijąc pokrzywdzoną zażądali wydania pieniędzy. Ostatecznie ich łupem padły dwa telefony komórkowe oraz 110 złotych. W trakcie zdarzenia wnuczek napadniętej kobiety został ugodzony nożem przez jednego z podejrzanych.

 • Oszukiwał pod legendą sprzedaży mieszkania

  Policjanci z II komisariatu w Łodzi zatrzymali 31 letniego oszusta recydywistę , który po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobne czyny, szybko wrócił do przestępczego procederu. Mężczyzna w krótkim czasie , tytułem zaliczki, wyłudził od co najmniej kilku osób duże sumy pieniędzy oferując do sprzedaży nie swoje mieszkanie.

 • Farby silikonowe: Warszawa i rynek produktów do malowania elewacji i nie tylko

  Trudno odnaleźć produkt do malowania ścian fasadowych, który cieszyłby się aż tak dużym zainteresowaniem, jak farba silikonowa. Warszawa to jedno z wielu miejsc na mapie Polski, gdzie można nabyć artykuły tego typu. Warto wspomnieć, że Studio Farb Pigmentologia udostępnia klientom propozycje pochodzące od renomowanych producentów, o potwierdzonym działaniu. Co składa się na fenomen rozwiązania tego typu? Jakie są cechy charakterystyczne farb na bazie silikonów? Otóż produkty te cechuje podwyższona hydrofobowość, co oznacza, że nie wchłaniają one wody (np. deszczowej) i zawierających się w niej zanieczyszczeń. Konsumenci dość często decydują się na taki zakup również ze względu na fakt, że deszcz jest w stanie wręcz umyć ścianę elewacyjną, która została wcześniej pomalowana barwnikiem z silikonem. Taka sytuacja jest konsekwencją tego, że powierzchnia ścian ma dzięki niemu znacznie mniejszą tendencją do elektryzowania się, a kurz praktycznie wcale na nich nie osiada.

  Farba silikonowa Warszawa: czy warto w nią inwestować?

  Farby silikonowe najczęściej są sprzedawane jako dodatek do rozmaitych systemów ociepleniowych. Można je także kupić jako samodzielne produkty. Popularność tej opcji wynika z faktu, że zapewnia ona niezwykle dobrą ochronę przed szkodliwymi skutkami działania wody i wilgoci. Tego typu formuła tworzy powłokę malarską, która pozwala na dużą dyfuzyjność. Chodzi o to, że para wodna nie ma szans na to, aby mogła przedostać się poza ścianę. Stanowi to bezpośrednią konsekwencję mikroporowatej struktury. Innymi zaletami farb silikonowych elewacyjnych są:

  • bardzo dobra przyczepność do powierzchni, jaka jest nimi pokrywana;
  • zapewnianie doskonałego krycia już po nałożeniu pierwszej warstwy;
  • podwyższona odporność na szkodliwe działanie promieni słonecznych (farby te nie płowieją i nie bledną);
  • brak podatności na erozje powłoki;
  • niepoddawanie się wpływom mrozu i wahań temperatury.

  Ogólnodostępne są barwniki silikonowe do malowania ścian fasadowych budynków, to farby dyspersyjne i rozpuszczalnikowe. Odpowiedź na postawione powyżej pytanie jest zatem bardzo prosta — Farba silikonowa Warszawa to produkt, który jest wart zainwestowania w niego. Tysiące konsumentów w Polsce i poza jej granicami doceniło już jego niesamowite właściwości.

  Farba silikonowa to doskonałe rozwiązanie

  Omawiane artykuły malarskie stanowią doskonałą opcję dla wszystkich powierzchni potrzebujących bardzo wydajnego zabezpieczenia przed wilgocią i brudem. To właśnie z tego powodu farby silikonowe najczęściej można zauważyć na ścianach elewacyjnych budynków. Warto jednak wiedzieć, że świetnie sprawdzają się one również w pomieszczeniach takich jak łazienka i kuchnia. Wszystko dlatego, że są one szczególnie narażone na gromadzenie pary wodnej (gorące kąpiele, parowanie przygotowywanych potraw). Barwniki zawierające w składzie silikon wyeliminują możliwość wnikania w ściany wilgoci i zabezpieczą je przez rozwijaniem się w ich strukturze grzybów, pleśni oraz innych drobnoustrojów, jakie mogłyby zagrażać ludzkiemu życiu lub zdrowiu.

  Interesujący wydaje się również fakt, że wbrew pozorom produkty te są niezwykle proste w aplikacji, Wystarczy pamiętać o tym, aby nie nakładać zbyt grubych warstw, aby osiągnąć wysoce satysfakcjonujący efekt. Wcale nie trzeba od razu korzystać z usług fachowców, jeśli potrafi się wykazać odrobiną cierpliwości i pozytywnego nastawienia do działania. Farby silikonowe stanowią jedne z najczęściej stosowanych produktów do pokrywania powierzchni ścian fasadowych.

  Pierwszy fotelik samochodowy, jak wybrać?

  Fotelik samochodowy, może spełniać bardzo rygorystyczne normy jakości, ale może być jedynie podstawową wersją, która nie ochroni dziecka w pełni. Różnorodność ofert fotelików sprawia, że rodzice nie wiedzą, na jaki się zdecydować. Często kupują fotelik pod wpływem chwili i nie zastanawiają się, jak istotny jest to sprzęt dla zapewnienia bezpieczeństwa malucha. Fotelik powinien być także bardzo funkcjonalny, ponieważ rodzice, często będą w nim transportować swoje pociechy, więc powinno być to dla nich bardzo praktyczne działanie. Dla najmłodszych, dedykowane są foteliki od 0 do 13, 18, a nawet 25 kilogramów. Jednak, najbardziej optymalny jest ten do 18 kg, czyli do około 4- 5 lat. Wśród takich propozycji, na czele listy, można znaleźć Recaro Zero 1, który zaskakuje wszystkimi cechami, które docenią nawet najbardziej wymagający opiekunowie.

  Fotelik 360

  To tajemnicze określenie, jest często zbawieniem dla rodziców. Firma Recaro, jest znana z bardzo praktycznych i nowoczesnych rozwiązań. Dlatego też, fotelik dla najmłodszych, może być obracany tak, żeby rodzice bez problemu mogli umieścić w nim dziecko. Takie udogodnienie jest niezwykle cenione i pozwala na szybsze i dużo bezpieczniejsze usadzanie najmłodszych pasażerów. Oczywiście, fotelik jest dedykowany do ustawień tyłem do kierunku jazdy, co w dużej mierze poprawia bezpieczeństwo. Ponadto, fotelik obrotowy Zero 1, ma jeszcze jedno ułatwienie, mianowicie posiada możliwość montażu na bazie ISOFIX. Jest to praktyczne i o wiele bardziej bezpieczne, niż lokowanie fotelika przy użyciu pasów.

  Co więcej, producent zadbał o to, aby rodzic był informowany, czy fotelik został prawidłowo przypięty. Recaro, jako główny cel, stawia sobie zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa, w związku z tym fotelik Recaro Zero 1 I-size, jest zgodny z najnowszymi europejskimi wytycznymi, dotyczącymi budowy fotelików dla niemowląt. Posiada odpowiednie systemy ochrony bocznej, jest odpowiednio regulowany i w perfekcyjny sposób ochrania głowę i ciało malucha. Wielopunktowe pasy, są szybko ustawiane i w błyskawiczny sposób zapinane. Utrzymują dziecko w bezpiecznej pozycji, ale nie uciskają go i nie krępują ruchów. Oczywiście, dzięki regulacji oparcia, każdy rodzic może zdecydować, na jakim poziomie będzie siedziało dziecko. Za komfort jazdy odpowiadają odpowiednie materiały, które przepuszczają powietrze i nie przegrzewają dziecka. Natomiast specjalna wyściółka, pozwala na wygodna jazdę nawet na dłuższych dystansach. Wszystko to sprawia, że fotelik Recaro Zero 1 testy ADAC przechodzi doskonale i dostarcza tylko pozytywne wyniki.

  Gdzie szukać porady?

  Młodzi rodzice często nie wiedzą, gdzie kupić fotelik, dlatego zazwyczaj poszukują wsparcia wśród specjalistów. Sklep Xland Mariola Rerych, oferuje fachową pomoc w wyborze najlepszego fotelika, doskonale orientuje się w branży i wie, na co zwracać uwagę. Osoby szukające wiarygodnych informacji, na temat Recaro Zero 1 opinii, mogą śmiało uzyskać je w salonie Xland Mariola Rerych. Posiada on bardzo bogaty asortyment wariantów kolorystycznych modelu Zero 1, dlatego też rodzice w jednym miejscu mogą porównać wszystkie tapicerki. Jednak, jeżeli będą zainteresowani innymi modelami, na przykład Recaro Zero 1 Elite, także będą mogli zobaczyć go na miejscu. Zakup fotelika Recaro Zero 1 na olx, czy na innym portalu aukcyjnym, może być bardzo ryzykowny, Dlatego najlepszym wyjściem, jest skorzystanie z ofert renomowanych sprzedawców. Fotelik używany, to zbyt wielka niewiadoma, na co nie można sobie pozwolić myśląc o bezpieczeństwie dzieci.

  Ruszają bezpłatne kursy języków obcych dla łodzian. Sprawdź, na jakich zasadach można z nich... więcej

  Łódź gospodarzem polskiej części turnieju"> Łódź będzie areną wielkiego siatkarskiego turnieju. 23 sierpnia rozpoczną się w naszym mieście Mistrzostwa Europy siatkarek." alt="Po raz kolejny Łódź będzie areną wielkiego siatkarskiego turnieju. 23 sierpnia rozpoczną się w naszym mieście Mistrzostwa Europy siatkarek. " src="/images/article/files/public/_processed_/2/a/csm_BR6Q0203_9738205cba.jpg" width="686" height="386" />

  Na przełomie sierpnia i września 2019 r. w Łodzi odbędą się Mistrzostwa Europy siatkarek. Po raz... Łódź gospodarzem polskiej części turnieju" href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/mistrzostwa-europy-siatkarek-coraz-blizej-lodz-gospodarzem-polskiej-czesci-turnieju-id27727/2019/5/9/"> więcej

  Łódź buduje ul. Traktorową"> Przebudowa ul. Traktorowej będzie uzupełnieniem prac na ulicach Teofilowa. Po modernizacji Rojnej, Rydzowej i św. Teresy jest to kolejna ważna ulica, która stanowi główny dojazd do części mieszkaniowej osiedla.

  Wybieramy projektanta na przebudowę Traktorowej. Wybudujemy rondo i ułożymy nową nawierzchnię. Łódź buduje ul. Traktorową" href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/lodz-buduje-ul-traktorowa-id27728/2019/5/9/"> więcej

  Wkrótce po Łodzi zacznie kursować 46 nowych, niskopodłogowych i klimatyzowanych autobusów Solaris Urbino. Na dachach 20 z nich zamontowane będą ogniwa fotowoltaniczne, zasilające kasowniki i biletomaty. - fot. Paweł Łacheta

  Panele fotowoltaiczne zamontowane na dachach 20 autobusów mogą zasilać w prąd takie urządzenia, jak... więcej

  Przed nami trzeci sezon rozrywki na najwyższym poziomie w niezwykłej miejskiej scenerii. Tym razem... więcej

  W piątek, 10 maja o godzinie 20. w łódzkiej Archikatedrze zabrzmią Nieszpory Ludźmierskie. Koncert... więcej

 • Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie literackim

  Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka”. Konkurs promuje „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku. Celem konkursu jest kształtowanie prawidłowych postaw oraz zachowania się dzieci na drodze, promowanie idei noszenia elementów odblaskowych. Uczestnikiem konkursu może być każda szkoła działająca na postawie Ustawy z dnia 7 września 1991r o systemie oświaty, która zgłosi pracę konkursową we wskazanym poniżej terminie.

 • UROCZYSTA INAUGURACJA VI ŁÓDZKICH SENIORALIÓW tuż tuż

  W najbliższą niedzielę, 12 maja 2019 roku w godzinach od 14.00 do 19.00 , w Pasażu Schillera gdzie odbędzie się inauguracja Senioraliów , spotkają się także z Państwem łódzcy policjanci. Chętnie porozmawiamy o bezpieczeństwie i o tym jak unikać różnych zagrożeń. W tym roku Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz ponad 100 partnerami przygotował 500 wydarzeń, które odbywać się będą na terenie całego miasta w dniach 12-24 maja.