Na nasze zdrowie składa się wiele aspektów. Jednym z nich jest zwracanie uwagi na to, co spożywamy – zatem zbilansowana dieta. Nie od dziś jednak wiadomo, że codzienne picie zielonej herbaty, to doskonały dodatek do naszego żywienia, który relatywnie wpływa na wiele procesów. Zielona herbata z pewnością wspomaga podczas odchudzania, a także wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn. Są to fakty, które znali już nasi przodkowie tysiące lat temu. Nie jest możliwe to, aby wymienić wszystkie pozytywne działania zielonej herbaty, natomiast pewnie jest to, że jest ich wiele, a kilka z nich warto poznać. Nie bez znaczenia jest też to, w jaki sposób będzie ona parzona.

Za najdoskonalszą odmianę uznaje się japońską herbatę o nazwie Gyokuro. To pieczołowicie przygotowywana herbata, zachowaniem wszelkich najważniejszych zasad tej sztuki. Nie możemy jednak iść tutaj na łatwiznę, gdyż nie ma szans, aby dobrą alternatywą okazała się jakakolwiek ekspresowa zielona herbata, która znajdziemy na sklepowej półce. Wyróżnia się mnóstwo jej gatunków, które to posiadają odmienny wygląd liści, smak, zapach, a nawet zawartość kofeiny. Co więcej, najzdrowsza okazuje się być ta, którą zbiera się wczesnym ranem, gdy na jej liściach znajdują się krople rosy. Nie bez znaczenia będzie też sposób zawijania liści oraz miejsce na świecie, z którego dana herbata pochodzi.

Co ma w sobie zielona herbata, że jest tak zdrowa?

Wiele różnych aspektów wpływa na działanie herbaty zielonej. Zaczynając od sposobu jej przerabiania i zbiorów, aż po moment parzenia. Już podczas prowadzenia zbiorów, konieczne staje się to, aby nie dłużej niż po godzinie od zerwania liści, zostały one odpowiednio przerobione, gdyż zapobiega to procesowi jej fermentacji. Tylko w taki sposób uda się doprowadzić do tego, że wszystkie najważniejsze właściwości zielonej herbaty będą mogły być zachowane.

Gyokuro i inne gatunki zielonej herbaty – jak działają na nasz organizm?

Wymienić można chociaż kilka składników powodujące, że zielona to bardzo zdrowa herbata. Mamy tutaj na myśli m.in.: antyoksydanty, polifenole, czy też liczne katechiny. Nie sposób nie wspomnieć też o aminokwasach, garbikach, lipidach, mikroelementach, a także o sporej dawce witamin. To one wszystkie razem powodują, że zielona to właśnie najzdrowsza herbata.

Zielona herbata na zdrowy proces odchudzania

Nie możemy się łudzić, że już sam napój z zielonej herbaty sprawi, że zrzucimy kilka kilogramów, natomiast wraz z odpowiednio ułożoną dietą, na pewno mocno się do tego przyczyni. Herbata na odchudzanie wówczas, powinna być spożywana późną porą, a najlepiej zaraz przed snem. Dlatego istotne jest to, aby był to napar z drugiego parzenia, mający działanie relaksujące i uspokajające. Pijąc ten z pierwszego, możemy być mocno pobudzeni i orzeźwieni, a to nie pomoże nam zasnąć.

Na sam proces odchudzania dzięki zielonej herbacie, wpływa najbardziej obecność katechinów, z zwłaszcza substancji – galusan epigallokatechiny. To ona powoduje, że wsparty jest metabolizm wątroby, utlenianie tłuszczy i aktywacja enzymów trawiennych, redukcja tkanki tłuszczowej, a hamuje się proces wchłaniania tłuszczu. Potwierdza to spora ilość badań i eksperymentów naukowych.

Odpowiednie działanie i smak herbaty, tylko stosując dobrą metodę parzenia

Niestety, aczkolwiek parzenie zielonej herbaty znacznie różni się od przygotowywanie każdej innej. W tym wypadku, musimy użyć miękkiej wody, wolnej od chloru i wapnia, którego niestety sporo znajdziemy w każdej wodzie z kranu, a ta dodatkowo jest dość twarda. Nie ma jednak obaw, wystarczy użyć zwykłej niegazowanej wody mineralnej.

Zalejmy łyżeczkę suszu szklanką gorącej, natomiast niewrzącej wody – starając się, aby ta miała około 80 stopni Celsjusza. Co więcej, powinna ona się parzyć od 3 do 4 minut. Sami Chińczycy i Japończycy, znani z bycia koneserami zielonej herbaty, zawsze wylewają napar z pierwszego parzenia, a piją dopiero napój, który pochodzi z kolejnego.

Tatuaż może być wykonany na indywidualne zamówienie, ale możemy zdecydować się również na ten z gotowego wzoru. Kiedy takie rozwiązanie będzie najlepsze?

Gdy chcemy zdecydować się na efektowny tatuaż, mamy zasadniczo dwie opcje – możemy wybrać gotowy wzór, ale możemy też zlecić przygotowanie tatuażu indywidualnego, zaprojektowanego przez artystę – tatuatora.

Osoby chcące zdecydować się na tatuaż Warszawa czy też w innym mieście, muszą zatem podjąć taką przyszłościową decyzję, która będzie miała wpływa na wygląd ich ciała na przestrzeni kolejnych lat.

Decyzja ta często wcale nie jest łatwa, jak przyznaje profesjonalne studio tatuażu Warszawa 77 Ink, które działa w stolicy.

Skupmy się tutaj na jednym typie tatuażu, a mianowicie na tatuażach z gotowych wzorów. Także mogą być wspaniałym pomysłem na dekorację swojego ciała!

Tatuaż Warszawa – gotowy wzór także może być strzałem w dziesiątkę

Najczęściej dobre studia tatuażu Warszawa czy też w innych lokalizacjach mogą zapewnić swoim klientom usługę projektowania tatuażu. To doskonały wybór, gdy mamy indywidualny pomysł na ozdobę i chcemy go zrealizować.

Zdarza się jednak, że w internecie albo też w innym miejscu znajdujemy takie tatuaże, które naprawdę nam się podobają i chcielibyśmy mieć je także na swoim ciele. To także kapitalny pomysł!

Klienci najczęściej odwiedzają studio tatuażu w Warszawie z propozycją gotowego wzoru. Na ogół ma on formę zdjęcia. W takim przypadku tatuator także musi przygotować projekt tatuażu, który następnie będzie naniesiony na ciało klienta.

Warto jednak wskazać, że salony tatuażu Warszawa posiadają również własne wzory, które zostały wykonane przez ich pracowników. Są to różnorodne tatuaże, które można powielić, czyli wykonać w wielu kopiach na ciałach klientów. Wtedy rozrysowanie projektu nie jest już potrzebne, ponieważ wzór od razu można wydrukować i przygotować do naniesienia na ciało. W przypadku, gdy klient chciałby wprowadzić zmiany, studio tatuażu także może je uwzględnić.

Tatuaż Warszawa – najpopularniejsze małe i proste wzory gotowych tatuaży

Gdy zamierzamy odwiedzić dobre studio tatuażu Warszawa, aby przygotować wyjątkową ozdobę na swoim ciele z gotowego wzoru, pamiętajmy o tym, że studia tatuażu najczęściej decydują się wtedy na wykonanie wzorów prostych, nieskomplikowanych oraz o mniejszej powierzchni.

Gdy zatem marzy nam się większy wzór, na przykład realistyczna fotografia, wówczas salon tatuażu Warszawa i tak będzie musiał przygotować indywidualny wzór zgodnie z naszymi potrzebami.

Tatuaż Warszawa – gotowe tatuaże w atrakcyjnych cenach

Gdy chcemy wykonać tatuaż w Warszawie czy w innym mieści i zależy nam na niskiej cenie, gotowy tatuaż także będzie strzałem w dziesiątkę. W tym przypadku studio tatuażu Warszawa najczęściej proponuje klientom niskie ceny usługi, dlatego to propozycja praktycznie na każdą kieszeń!

Pamiętajmy o tym, żeby wybrać dla siebie najlepsze studio tatuażu Warszawa czy w innym mieście – wtedy jego usługa całkowicie spełni nasze wymagania. Wpisując do wyszukiwarki internetowej słowa typu „Warszawa studio tatuażu”, można natychmiast zapoznać się z ofertami!

Tatuaż Warszawa – gotowy wzór tatuażu

Kamienica przy ul. Tuwima 52 - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Kamienicy przy ul. Tuwima 52 brakowało nie tylko generalnego remontu, ale także dobudowy części... więcej

Wyniki rekrutacji do szkół średnich w Łodzi - fot. Monika Pawlak / UMŁ

W Łodzi 10 515 kandydatów ubiegało się o miejsca w publicznych szkołach średnich, a 460 z nich nie... więcej

Wybieramy wykonawcę i rozpoczynamy projektowanie przebudowy placu Wolności - mat. MPU

Jak będzie wyglądał plac Wolności po przebudowie? Zaczynamy jego projektowanie. Po przebudowie... więcej

Łódź wprowadza standardy utrzymania trawników na terenach miejskich"> Łódź wprowadza standardy utrzymania trawników na terenach miejskich" alt="Łódź wprowadza standardy utrzymania trawników na terenach miejskich - fot. CC0 license" src="/images/article/files/public/_processed_/a/f/csm_garden-grass-meadow-green_ef39aafed6.jpg" width="686" height="386" />

Łódź będzie miała swoje standardy utrzymania trawników na terenach miejskich, które uregulują i... Łódź wprowadza standardy utrzymania trawników na terenach miejskich" href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/lodz-wprowadza-standardy-utrzymania-trawnikow-na-terenach-miejskich-id29259/2019/7/17/"> więcej

 • Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej w Łodzi zatrzymali 3 mężczyzn, w wieku 22, 27 i 30 lat podejrzewanych o posiadanie środków psychoaktywnych. W plecaku, który znajdował się w samochodzie jednego z mężczyzn znajdowało się blisko 50 gramów zielonego suszu. Koleją partię narkotyków policjanci zabezpieczyli w mieszkaniach podejrzanych. Za posiadanie środków psychotropowych zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Rozpoczęliśmy pierwsze realizacje w ramach "Planu dla osiedli 2019" - fot. z arch. UMŁ

  Realizacja jeszcze w lipcu zostanie rozpoczęta lub już trwa na 12 ulicach w mieście. Kolejne... więcej

  Kamienica przy ul. Tuwima 52 - fot. Stefan Brajter / UMŁ

  Kamienicy przy ul. Tuwima 52 brakowało nie tylko generalnego remontu, ale także dobudowy części... więcej

  Wyniki rekrutacji do szkół średnich w Łodzi - fot. Monika Pawlak / UMŁ

  W Łodzi 10 515 kandydatów ubiegało się o miejsca w publicznych szkołach średnich, a 460 z nich nie... więcej

  Kończy się wart 3 mln zł remont miejskiej przychodni na Widzewie - fot. Paweł Łacheta / UMŁ

  3 miliony złotych - taką kwotę przeznaczono na kompleksową modernizację i wyposażenie przychodni... więcej

  46 nowych autobusów Solaris jest gotowych do wyjazdu na łódzkie ulice - fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

  Wkrótce na ulice Łodzi wyjedzie 46 nowych, niskopodłogowych i klimatyzowanych autobusów Solaris... więcej

 • Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG”

  17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

 • Sprawcy rozboju zatrzymani

  Policjanci z V Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali trzech sprawców rozboju. Dwóch sąsiadów wraz ze znajomym, w nocy, używając siły, wtargnęło do mieszkania pokrzywdzonego. Najpierw pobili mężczyznę, a wychodząc jeszcze go okradli. Cała trójka ma bogatą przeszłość kryminalną. Obecnie odpowiedzą za rozbój, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

 • PUCHAR POLSKI W BEACH SOCCERZE KOBIET. Na najwyższym podium łódzka policjantka

  Dwie reprezentantki polskiej Policji po trzech dniach zmagań na piasku o Puchar Polski w Beach Soccerze kobiet, który odbył się w Gdańsku, zdobyły złoty medal Pucharu Polski, a tym samym stanęły na najwyższym miejscu na podium.

 • Toalety przenośne bardzo często są kojarzone z niezbyt przyjemnym zapachem wydobywającym się ze zbiornika. Jednak obecnie producenci stosują specjalne rozwiązania minimalizujące dyskomfort korzystania z przenośnych WC. Wśród nich znajdują się również toalety przenośne z systemem spłukiwania wodą. Co warto o nich wiedzieć?

  Posiadają bardzo szerokie zastosowanie – można skorzystać z nich podczas różnych eventów, wybierane są również w miejsca, w których nie ma możliwości wykonania węzła sanitarnego. Toaleta przenośna daje wówczas odpowiedni komfort.

  Aktualnie na rynku działa wiele firm specjalizujących się w dostawie toalet przenośnych. W Warszawie i w okolicznych miejscowościach świadczy je między innymi firma WC Chatka, której oferta bliżej zaprezentowana jest na stronie internetowej.

  W ofercie firmy znajduje się także WC przenośne wyposażone w systemy spłukiwania. Czy taka toaleta to najlepszy wybór? W jaki sposób się z niej korzysta? Czy wymaga ona podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej?

  Toaleta przenośna wyposażona w spłuczkę

  Standardowa przenośna toaleta nie posiada spłuczki. Zanieczyszczenia przedostają się wtedy od razu do pojemnika znajdującego się poniżej. W pojemniku tym stosuje się odpowiednie preparaty, które mają na celu neutralizację nieprzyjemnych zapachów. Aby zmniejszyć dyskomfort, w toaletach montuje się specjalne systemy wentylacyjne, niemniej jednak i tak wielu osobom zapachy przeszkadzają.

  Wyjściem są przenośne toalety, które wyposażane są w systemy spłukiwania czystą wodą, a także posiadają zakryte zbiorniki na zanieczyszczenia. Taka konstrukcja toalety powoduje, że możliwość pojawiania się nieprzyjemnych zapachów w kabinie jest znacznie mniejsza. Poprawia się także komfort korzystania z toalety wśród użytkowników.

  Taka toaleta najczęściej posiada system automatycznego spłukiwania czystą wodą, dlatego też woda spłukiwana jest wtedy samoczynnie po każdym użyciu toalety.

  Czy toaleta przenośna ze spłuczką wymaga podłączenia do instalacji?

  Chociaż może wydawać się, że toalety przenośne wyposażone w systemy spłukiwania czystą wodą wymagają podłączenia ich do instalacji wodno-kanalizacyjnej, to jednak wcale nie jest to konieczne!

  Możliwy jest wynajem toalet przenośnych, które wyposażone są w bezodpływowe zbiorniki na zanieczyszczenia, a także w zbiorniki na czystą wodę, która służy wtedy do spłukiwania. Wobec tego podłączenie toalety do instalacji nie jest potrzebne, ale w tym przypadku należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu zapasów wody.

  Toaleta przenośna z funkcją spłukiwania – gdzie można ją wynająć?

  Aktualnie niemalże każda dobra wypożyczalnia toalet przenośnych posiada w swojej ofercie specjalne toalety wyposażone w funkcję spłukiwania. Są to toalety określane często jako modele VIP czy Fresh.

  Gdy potrzebna jest zapewniająca komfort i czystość przenośna toaleta wynajem prowadzony jest zarówno krótkoterminowo, jak i długoterminowo. Koszty skorzystania z wyposażenia są obliczane indywidualnie na podstawie wybranego typu toalety, liczby użytkowników, czasu i miejsca wynajmu, usług typu serwis przenośnych toalet, a także innych czynników.

  Podsumowując, gdy ważne jest spełnienie oczekiwań wymagających użytkowników, wypożyczenie toalety przenośnej z opcją spłukiwania czystą woda może być najlepszym rozwiązaniem.

  Taką ofertę prezentuje także wspomniana firma WC Chatka – obsługuje ona klientów z obszaru Warszawy i okolicy.

  Toaleta przenośna z systemem spłukiwania

  Podoba się nam Lacoste Essential? – Dowiedz się, czy wybrać wodę toaletową czy perfumowaną

  Dobór perfum, które idealnie odzwierciedlą nasz charakter to niezwykle ciężkie zadanie. Jeżeli odpowiednio podejdziemy do wyboru zapachu, będzie on swojego rodzaju „wisienką na torcie” naszego stylu, wyglądu oraz sposobu bycia. Kompozycja zapachowa powinna intrygować, a jednocześnie nie przytłaczać swą intensywnością.

  Nie można powiedzieć, że istnieją takie nuty zapachowe, które będą świetnie pasować do każdej osoby. Jedni wolą zapachy słodkie, kwiatowe lub owocowe, a drudzy z kolei oponują za bardziej korzennymi, drzewnymi, a nawet skórzanymi. Zatem to, że podoba się nam zapach Lacoste Essental wcale nie oznacza, że będzie to odpowiednia woda toaletowa męska dla każdego.

  Woda toaletowa czy woda perfumowana? – co będzie lepsze?

  Każda woda toaletowa dla mężczyzn i dla kobiet (EDT), będzie miała mniejsze stężenie olejków zapachowych, niżeli w wypadku wód perfumowanych. Będzie to mniej więcej od 5 do 10 procent. Musimy zatem pamiętać, że kosmetyki tego typu będą dość delikatne.

  Kiedy stoimy przed wyborem odpowiedniego produktu, pojawia się też dylemat, czy wybrać wodę toaletową, czy wodę perfumowaną. Tak naprawdę, na naszą decyzję powinno wpłynąć kilka istotnych czynników.

  Co ciekawe, spore znaczenie będzie miała pora roku, w której planujemy korzystać z kosmetyku. Kiedy jest to lato, warto postawić na lżejsze kompozycje, które nie będą uciążliwe i przytłaczające dla wszystkich, którzy będą mieli z nami jakikolwiek kontakt. Dlatego w tych letnich miesiącach, zdecydujmy się na wody perfumowane, których zapach jest możliwie najbardziej lekki i niezbyt intensywny.

  Kiedy woń jest jednak zbyt lekka lub ulotna, należy wybrać nieco mocniejsze, aczkolwiek nadal delikatne wody toaletowe. Aby raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości w kwestii dylematu – woda toaletowa, czy woda perfumowana, należy wziąć pod uwagę też ich różnice w trwałości zapachu. Jeżeli chodzi o wody toaletowe, utrzymają się one na naszym ciele przez około pięć godzin.

  Jest to kosmetyk, który warto mieć zawsze przy sobie. Wówczas, kiedy zajdzie taka potrzeba, można spryskać się ponownie. Co jeszcze charakteryzuje wody toaletowe – nawet najbardziej intensywne, piżmowe lub korzenne zapachy, nie będą zbyt przytłaczające, a stosunkowo lekkie.

  Co ciekawe, jeszcze nie tak dawno, wszystkie wody toaletowy posiadały taką samą kompozycję zapachów, jak perfumy tej samej linii. Aktualnie, tendencja się nieco zmienia i producenci starają się zmieniać kompozycje wód toaletowych, aby te prezentowały zupełnie inne zapachy. Jako przykład posłużyć mogą chociażby perfumy męskie Lacoste.

  Perfumy najbardziej trwałe, czyli jakie?

  Nawet jeśli postawimy na markę Lacoste perfumy nie będą utrzymywać się odpowiednio długo, jeśli nie zostaną one zaaplikowane prawidłowo. Osoby, które pracują w branży perfumerskiej zalecają, aby rozpylać zapach przed sobą, po czym wchodzić w mgiełkę kosmetyku. Chociaż w pewien sposób jest to gwarancja trwałości, ma to rozwiązanie jedną poważną wadę – otóż metoda ta sprawia, że marnujemy duże ilości bardzo drogiego produktu. Stąd też, innym znanym sposobem jest aplikacja perfum za uszami, a także na nadgarstkach, czyli w miejscach gdzie pulsuje u człowieka krew.

  Stosując tę metodę, nawet jeśli nie będą to drogie i trwałe perfumy, zapach będzie je przypominał. Istotne jest też odpowiednie nawilżanie skóry. Kiedy będziemy stosować balsam po kąpieli, zyskamy pewność, że skóra utrzyma swą gładkość. Na takiej skórze, zapach utrzymuje się o wiele dłużej. Przesuszony naskórek sprawia niestety, że nawet najtrwalsze perfumy nie będą długo wyczuwalne.

  Egzamin dojrzałości napisany z wysokim wynikiem to przepustka na dobre studia. Aby zdać go najlepiej, warto skorzystać ze specjalnych kursów maturalnych. Jak wybrać najlepszą ofertę tego typu?

  Do matury można uczyć się samodzielnie, ale można również skorzystać ze specjalnych kursów przygotowujących do tego egzaminu.

  Gdy w wyszukiwarce internetowej wpiszemy słowa „kursy maturalne Warszawa”, możemy natychmiast zapoznać się z różnymi ofertami. Wśród nich znajduje się także szkoła Pitagoras, która kursy tego typu organizuje już od ponad 20 lat.

  Czym warto się kierować, wybierając kursy przygotowawcze do matury? Jeśli także chcesz z nich skorzystać, sprawdź nasze porady!

  Kursy maturalne Warszawa – wybierz kurs w swoim kierunku

  Kursy przeznaczone dla maturzystów organizowane są z różnych przedmiotów pisanych na maturze. Zacznijmy zatem od wybrania szkoły, która będzie mogła zaoferować nam zajęcia w wybranym zakresie:

  • kursy maturalne matematyka
  • kursy maturalne biologia
  • kursy maturalne historia
  • kursy maturalne niemiecki
  • kursy maturalne angielski
  • kursy maturalne polski
  • kursy maturalne chemia

  Dodatkowo, szkoły oferują swoje kursy także w zakresie podstawowym oraz rozszerzonym, dlatego dobieramy je w zakresie posiadanego już przygotowania oraz rodzaju zdawanego egzaminu maturalnego.

  Kursy maturalne Warszawa – postaw na jakość nauczania

  Aby kursy maturalne okazały się dobrą inwestycją, najlepiej wybrać taką szkołę, która rzeczywiście będzie mogła zapewnić nam wsparcie na najwyższym poziomie.

  Najlepiej, aby szkoła organizująca kurs maturalny posiadała doświadczenie w swojej branży, zatrudniała wykwalifikowanych nauczycieli, a także organizowała zajęcia w małych grupach – wtedy nauczyciele będą mogli poświęcić kursantom odpowiednią ilość czasu.

  Kursy maturalne Warszawa – jak wybrać najlepszy kurs przygotowujący do matury?

  Dodatkowo, sprawdźmy też, czy dane kursy przedmaturalne oferują nam dostęp do dodatkowych materiałów, także on-line. Dzięki temu nauka może być jeszcze bardziej efektywna także w domu!

  Gdy nie wiemy, na jaki kurs się zdecydować, warto także sprawdzić kursy maturalne Warszawa opinie – można znaleźć je on-line.

  Kursy maturalne Warszawa – kwestie techniczne

  Wybierając odpowiednie kursy przygotowujące do matury, nie zapominajmy również o tym, aby sprawdzić je pod kątem technicznym.

  Pod uwagę warto wziąć liczbę zajęć, które obejmują konkretne kursy do matury. Zwróćmy także uwagę na czas ich organizacji oraz na miejsca, w których mają się odbywać. Sprawdźmy, czy wtedy, gdy kursy przygotowawcze we wcześniej umówionej godzinie nie będą nam odpowiadać, będziemy mieli możliwość skorzystania z innego terminu.

  Dokładne informacje można znaleźć w regulaminach oraz umowach.

  Kursy maturalne Warszawa – cena

  Ile trzeba będzie zapłacić za kursy maturalne w Warszawie? Ceny zależne są od szeregu czynników, w tym od liczby zajęć, czasu ich trwania, tematyki oraz poziomu zaawansowania.

  Gdy chodzi o kursy przygotowawcze do matury Warszawa proponuje ceny na poziomie od około 1200 do 1800 złotych za kursy rozpoczynając się we wrześniu albo październiku i trwające do matury.

  Podsumowując, gdy chcesz zdać egzamin maturalny bez problemów, warto skorzystać ze specjalnych kursów. Razem z nimi matura nie będzie wyzwaniem!

  Ulica Piotrkowska też świętuje Urodziny Łodzi - fot. z arch. UMŁ

  Obchody 595. Urodzin Łodzi nie mogłyby odbyć bez odwiedzin Piotrkowskiej, najsilniej kojarzonej z... więcej

  Powstają nowe miejsca do rekreacji w Łodzi - fot. Paweł Łacheta / UMŁ

  Siłownia plenerowa, street workout, a może tor rolkowy? Wszystko to powstaje w tym roku w Łodzi w... więcej