• Aktywne pokazy cieszą się coraz większym zainteresowaniem

  Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi jest inicjatorem aktywnych pokazów współrealizowanych z kandydatami do służby w Policji. W każdą środę policyjni instruktorzy udzielają wskazówek oraz nadzorują możliwość sprawdzenia się kandydatów na torze sprawności fizycznej.

 • W niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

  Policjanci województwa łódzkiego przypominają, że Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony w trzecią niedzielę listopada każdego roku. Tylko w naszym województwie od początku roku odnotowano ponad 3100 wypadków, w których rannych było blisko 4000 osób a 184 poniosły śmierć. Z roku na rok rośnie liczba krajów, które włączają się w obchody tego dnia.

 • Rozmowę na 997 odbierze operator 112

  Numer alarmowy 997 w woj. łódzkim jest przełączany do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Rozmowa odbywać się będzie z operatorem numeru 112 a nie dyżurnym policjantem. O tym procesie podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował Wicewojewoda Łódzki Pan Karol Młynarczyk oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Pan Włodzimierz Kalinowski wraz z Zastępcą Naczelnika Sztabu KWP w Łodzi podinsp. Piotrem Gogolewskim.

 • MASZ JEDNO ŻYCIE- NIE ZMARNUJ SZANSY Warsztaty Profilaktyczne dla łódzkich uczniów

  Odbyło się kolejne spotkanie łódzkich policjantów w nowatorskim programie profilaktycznym ukierunkowanym na zapobieganie uzależnieniom oraz przestępczości „Masz jedno życie — nie zmarnuj szansy!". Warsztaty te są oparte na emocjonalnych ćwiczeniach i filmie, a adresowane są do uczniów najmłodszych klas łódzkich szkół ponadpodstawowych. 15 listopada 2018 roku w spotkaniu brali udział uczniowie z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi , a także z Zespołu Szkół Poligraficznych

 • Finał konkursu PIRO 2018

  Za nami dwunasta edycja edycji konkursu na najlepszego policjanta garnizonu łódzkiego realizującego zadania z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.

 • Wpadli z narkotykami

  Kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie ponad 80 gramów mefedronu. Kilka godzin później podczas kontroli drogowej w ręce policyjnych wywiadowców wpadł również 38-latek, który prowadził samochód pod wpływem marihuany.

 • Najlepszy Policjant i Strażak Województwa Łódzkiego w 2018 roku

  14 listopada 2018 roku w budynku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbył się XIX już Finał "Wojewódzkiego Konkursu na Najlepszego Policjanta i Najlepszego Strażaka Województwa Łódzkiego", objęty patronatem Pana Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Wyróżniono 22 policjantów. Gratulujemy!

 • Dwa dni, dwa uratowane ludzkie życia

  Dzięki zgłoszeniu mężczyzny, a także natychmiastowej reakcji policjantów 65-letnia kobieta i 73-letni mężczyzna trafili pod opiekę lekarzy.

 • Nocna wizyta poznańskich kibiców zakończona zarzutami

  Miniony weekend to nie tylko zabezpieczenie uroczystości obchodów Święta Niepodległości ale także przejazdów przez teren województwa łódzkiego różnych grup kibiców piłki nożnej. Po informacjach medialnych o kradzieży 29 października ze stadionu poznańskiego klubu kilku flag, co internauci przypisali kibicom Widzewa, kolejny raz na terenie Łodzi pojawiła się liczna grupa fanów Lecha. Trudno nie doszukiwać się w tym próby odwetu. I tym razem łódzka policja zapobiegła konfrontacji.

 • Świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego

  Dzięki szybkiej reakcji świadków i obywatelskiej postawie zatrzymano nietrzeźwego kierowcę, który jechał citroenem, mając prawie 3 promile alkoholu. Być może dzięki ich reakcji udało się uniknąć tragicznego wypadku.

 • Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

  Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

 • Zmiany w organizacji ruchu w związku z obchodami „Święta Niepodległości”

  W związku z uroczystymi łódzkimi obchodami „Święta Niepodległości” Urząd Miasta Łodzi wprowadził czasowe zmiany w organizacji ruchu na terenie naszego miasta. Policjanci apelują aby nie jeździć na pamięć i zwracać uwagę na oznakowanie i czasowe zmiany w organizacji.

 • Czerwone światło za narkotyki

  Policjanci w komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości pseudokibiców zatrzymali kierującego, który na ich oczach zignorował czerwone światło i wymusił pierwszeństwo. Okazało się , że miał przy sobie narkotyki i niewykluczone, że prowadził pojazd w takim stanie. Noc spędził w policyjnym areszcie.

 • Podziękowania dla policjantów łódzkiej drogówki

  8 listopada 2018 roku do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wpłynęło podziękowanie od mieszkańca Łodzi poszkodowanego w wypadku drogowym.