Zdjęcie z zasobów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, udostępnione za zgodą muzeum - Bartosz Kudaj

Mieszkańcy Łodzi co roku upamiętnią ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu... więcej

Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie."> Piotrkowska 142 - wizualizacja

Eklektyczna, dwupiętrowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 142 przechodzi gruntowny remont.... Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie." href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/lodz-rewitalizuje-trwa-remont-zabytkowej-kamienicy-przy-offie-id32452/2020/1/17/"> więcej

Przy okazji losowania wręczono nagrody po 1000 zł laureatom z poprzednich losowań: Ewelinie Rapalskiej, która przeniosła rozliczenie podatkowe z Bełchatowa oraz Szymonowi Konopce, który dotychczas rozliczał się w Zgierzu. - fot. Radosław Jóźwiak

Już po raz dziewiąty z kolei, po raz trzeci w tym roku wylosowaliśmy zwycięzców Wielkiej Loterii... więcej

Zdjęcie z zasobów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, udostępnione za zgodą muzeum - Bartosz Kudaj

Mieszkańcy Łodzi co roku upamiętnią ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu... więcej

Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie."> Piotrkowska 142 - wizualizacja

Eklektyczna, dwupiętrowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 142 przechodzi gruntowny remont.... Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie." href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/32452/2020/1/17/"> więcej

Piknik patriotyczny, konferencja popularno-naukowa, wycieczki trambusem, a nawet pokój zagadek i... więcej

Szpital położniczy im. Rydygiera wejdzie na wyższy poziom medyczny. Placówka trafi pod opiekę... więcej

 • Wandale w rękach policjantów

  Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn pod zarzutem niszczenia mienia. Sprawcy oblewali elewacje budynków oleistą cieczą, aby zasłonić znajdujące się tam napisy o treści pseudokibicowskiej. Przestępstwo niszczenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

 • 15-latek poparzony po wejściu na słup transformatorowy

  Trwają ferie zimowe. Niestety brak wyobraźni i nadmiar wolnego czasu doprowadził 15-latka z Łodzi do poważnych obrażeń. Najprawdopodobniej dla zabawy wszedł na słup transformatorowy , został porażony prądem a następnie spadł z wysokości. Trafił do szpitala.

 • Alarm bombowy okazał się głupim żartem

  Policjanci zatrzymali 37-latka, który po kłótni z pracownicą jednej z firm kurierskich poinformował ją, że w jednej z paczek jest bomba. Doszło do ewakuacji i uruchomienia służb oraz całej procedury weryfikacyjnej. Alarm bombowy okazał się głupim żartem. Przypominamy, że za takie zachowanie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Każdy kto prowadzi swoją restaurację wie, że wymagający klient zwraca uwagę nie tylko na jakość jedzenia, na sposób jaki jest obsługiwany, ale też zwraca uwagę na wystrój wnętrza. Restauracje są miejscami, które muszą być wygodne, ciekawie zaaranżowane i by można było w nich poczuć luksus. W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele rodzajów aranżacji wnętrza. Wystarczy wpisać w internecie interesujący nas styl i od razu mamy bardzo wiele inspiracji na zaaranżowanie własnej restauracji? Jakie style wybierają klienci? Bardzo różne. Jedni lubią restauracje tematyczne, innym zależy na wygodzie, dobrym jedzeniu i przyjemnym klimacie połączonym ze spokojną muzyką wydobywająca się z głośników. Są jednak motywy aranżacyjne, które są na swój sposób uniwersalne i pasują do różnych stylów. Są to między innymi wyroby kamienicze. Warto o nich co nieco wiedzieć i sprawdzić chociażby blat granitowy cena.

  Co sprawia, że wyroby kamienicze przyciągają klientów?

  Materiały takie jak granit czy marmur wyróżniają się bardzo przyjemnym dla oka wyglądem. Można poczuć od nich nutkę luksusu i prestiżu.Wiele się mówi o pięknych marmurowych podłogach w pałacach. Takie materiały po prostu kojarzą się ludziom z luksusem. Skąd jednak wziąć takie kamienne produkty?

  Warto skorzystać z doświadczonych firm.

  Taką firmą jest dla przykładu firma Pamir Warszawa, która dzięki 40 letniemu doświadczeniu jest w stanie bardzo sprawnie i dokładnie przeprowadzac zamówienia na kominki, schody, parapety, czy kamienne blaty w bardzo dobrych cenach.

  Restauracja, która wyglądem przyciąga klientów

  Blaty łazienkowy to bardzo dobre rozwiązanie aranżacyjne i nie tylko

  Mimo, że przywykliśmy raczej do tego, że blat znajduje się raczej w kuchni niż w łazience to nic nie stoi na przeszkodzie by taką regułę złamać. Blat w łazience to nie tylko bardzo dobre zagranie aranżacyjne, lecz też czysto użytkowa rzecz, którą klient doceni chcąc poprawić swój wygląd w toalecie. Blat daje dużo miejsca by coś położyć, np. torebkę podczas mycia rąk. Dzięki blatu zamontowanemu w łazience nie trzeba kłasc torebki na ziemi lub wieszać kurtki na klamce. Blaty granitowe można znaleźć w atrakcyjnych cenach. Warto wiedzieć, że dla przykładu blat kwarcowy znacznie dłużej może posłużyć niż blat drewniany. Poprzez nagromadzenie wilgoci w pomieszczeniu jakim jest łazienka, blat drewniany może zacząć po czasie ulegać uszkodzeniom. Dlatego warto wykorzystać blaty łazienkowe wykonane z kamienia, które cenowo wychodzą bardzo opłacalnie. 

  Schody kamienne to świetna opcja dla restauracji połączonych z hotelem

  Jeżeli mamy restaurację połączoną z hotelem to schody wykonane marmuru lub granitu to świetna opcja. Klienci na pewno docenią pięknie wyglądające schody marmurowe prowadzące z restauracji na górę do części hotelowej.

  Parapety to również bardzo istotny element aranżacyjny

  Można by pomyśleć, że parapet nie jest wcale jakimś istotą rzeczą w aranżacji wnętrza. Nic bardziej mylnego, dużo klientów zwraca uwagę również na parapet i stojące na nim ozdoby chociażby w postaci kwiatów. Warto zatem nie chować parapetu za firanką i ciekawie go zaaranżować wykorzystując np. parapet z konglomeratu.

  Transport wewnętrzny dla wygodnych

  W dwudziestym pierwszym wieku skończyła się era dźwigania ciężkich rzeczy przez ludzi. Nie mowa tu nawet o wózkach widłowych, a raczej na myśl przychodzą znacznie mniejsze wózki paletowe, za pomocą których można znacznie usprawnić transport jakichkolwiek ładunków wewnątrz firmy. Na przeciw sprawdzonym sposobom, takim jak wózek ręczny, czy wózek schodowy i wózki platformowe stają nowoczesne sztaplarki i paleciaki ręczne. Oczywiście często proste rozwiązania będą miały swoje zalety, jednakże warto zastanowić się nad kompleksowymi, nawet droższymi rozwiązaniami, na potrzeby doposażenia lub projektowania takich przestrzeni firmowych. Dlaczego? Powodów jest kilka. Zaczynają się na bezpieczeństwie w zakładzie czy lokalu, a kończą na zwyczajnej wygodzie, która przekłada się łatwo i bezpośrednio na wyniki w pracy.

  Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy kupnie wózka?

  Kupując wózek paletowy, pierwsze na co warto zwrócić uwagę to rozstaw wideł. Wprawdzie większość paleciaków wyposażonych jest w standardowy rozstaw, ale często możemy nadziać się na promocję, ze względu na to, że mamy do czynienia z wózkami o niestandardowym zastosowaniu. Taki wózek paleciak może nie znaleźć zastosowania wszędzie. Następnym parametrem podstawowym jest udźwig wózka magazynowego. Jest to parametr bardzo prosty w zrozumieniu, chodzi zwyczajnie o maksymalną wagę przewożonych palet i ładunku na takim wózku paletowym ręcznym. W sytuacji nieregularnych transportów (na przykład paczek) dobrym rozwiązaniem może być paleciak z wagą, a konieczna będzie przynajmniej oddzielna waga do palet. Wózek paletowy z wagą może generalnie charakteryzować się także większym udźwigiem z tego względu, że powinien poradzić sobie z ważeniem palet o pewnym zakresie, na przykład do rozdziału na dalszy transport między paleciakiem, a wózkiem podnośnikowym. Ostatnim parametrem podstawowym jest jakość wykonania. Wózki paletowe ręczne ze względu na swoje warunki pracy powinny być wykonane z wytrzymałych, plastycznych materiałów, odpornych dzięki temu na wstrząsy towarzyszące załadunkowi. Warto zwrócić uwagę czy nasz producent używa nowoczesnych rozwiązań lub materiałów kompozytowych, czy ogranicza się do tanich rozwiązań sprzed dekady.

  Jakie funkcje są istotne przy zakupie wózka

  Prosty wózek platformowy, czy wózek do beczek to bardzo dobre narzędzia przy prostym transporcie, ale łatwo sobie wyobrazić szereg sytuacji, które wymagają czegoś więcej. Wiele dobrze wyposażonych warsztatów będzie posiadać żuraw warsztatowy, ale często w naszym przypadku mamy do czynienia ze sklepem czy lokalem gastronomicznym. Co w sytuacji, gdy nowa szafa na narzędzia ma nie tylko zmienić miejsce zamieszkania, ale także stanąć na wysokości? Z pomocą mogą przyjść podnośniki nożycowe. Podnośnik nożycowy to jedna z funkcji zaawansowanych, obok wbudowanej wagi paletowej. Typowy wózek elektryczny powinien mieć ich obecnie kilka. Przykładem jest funkcja łatwej obsługi dzięki panelowi/uchwytowi, ale absolutnym standardem są obecnie zabezpieczenia bezpiecznego skręcania. Kupując wózki do dużych ładunków i ważnych urządzeń, koniecznie trzeba się upewnić, że nasz wózek elektryczny takie posiada. Inaczej równie dobrze możemy posługiwać się w wielu przypadkach rolkami transportowymi do maszyn.

  Od 20 stycznia 2020 r. wszystkie przystanki na liniach nocnych będą na żądanie. Zmienią się też... więcej

  Kolejne 18 nowych autobusów dla Łodzi - fot. Radosław Jóźwiak / mat. UML

  Pod koniec czerwca do Łodzi zostanie dostarczonych kolejne 18 autobusów Isuzu Novociti Life. Takie... więcej

  Przy okazji losowania wręczono nagrody po 1000 zł laureatom z poprzednich losowań: Ewelinie Rapalskiej, która przeniosła rozliczenie podatkowe z Bełchatowa oraz Szymonowi Konopce, który dotychczas rozliczał się w Zgierzu. - fot. Radosław Jóźwiak

  Już po raz dziewiąty z kolei, po raz trzeci w tym roku wylosowaliśmy zwycięzców Wielkiej Loterii... więcej

  Łódź Buduje w 2020 r."> Łódź Buduje w 2020 r." alt="Łódź Buduje w 2020 r. - fot. mat. Archiwum UMŁ" src="/images/article/files/public/_processed_/1/6/csm__AJ_1961_161a48e5cd.jpg" width="686" height="386" />

  45 ulic i 40 nowych chodników, przebudowa torowisk i nowe drogi rowerowe. Tak zmieni się nasze... Łódź Buduje w 2020 r." href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/lodz-buduje-w-2020-r-id32447/2020/1/16/"> więcej

 • Zawsze weryfikujemy sygnały z KMZB

  Dzięki zgłoszeniu naniesionemu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa dzielnicowi zatrzymali dwóch dilerów narkotykowych i zabezpieczyli środki odurzające. 34-latek i jego o 3 lata młodszy kompan usłyszeli już zarzuty, za które grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Napadł na 15-latka

  Łódzcy policjanci zatrzymali 38-latka, który napadł na 15-letniego chłopca i go okradł. Sprawca uciekł, lecz dzięki spostrzegawczości pokrzywdzonego został szybko zlokalizowany i zatrzymany przez funkcjonariuszy. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

 • Komisariat VI zaprasza na debatę w dniu 29.01.2020r.

 • Pleśń oraz grzyby to powszechny problem występujący w starym budownictwie. Wbrew pozorom, to poważne zagrożenie, które ma niekorzystny wpływ na zdrowie domowników. Warto zatem jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalistów. Fachowe usuwanie pleśni oraz grzybów to złożony proces składający się z kilku faz. Dzięki podjętym działaniom pozbędziesz się nieproszonych gości, a jednocześnie, zyskasz długotrwałą ochronę przed ich nawrotem.

  Pleśń i grzyby to poważne zagrożenie

  Długotrwałe przebywanie w miejscach dotkniętych grzybem oraz pleśnią ma niekorzystny wpływ na układ oddechowy. Powszechnymi objawami jest ciągły kaszel, podrażnienie oczu, uczucie ciągłego zmęczenia i brak koncentracji, mdłości. Ponadto, szkodliwe drobnoustroje obniżają odporność oraz zwiększają ryzyko poważnych chorób. Dlatego też, profesjonalne usuwanie przykrych zapachów pleśni i grzybów jest konieczne, jeśli zależy nam na wysokim poziomie zdrowia domowników.

  Dlaczego pleśń zaatakowała nasze mieszkanie?

  Głównym winowajcą jest oczywiście nadmierna wilgoć, która sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Dlatego też, pierwszym krokiem ukierunkowanym na uzyskanie długotrwałych efektów, jest wyeliminowanie źródła wilgoci. Nie jest to proste zadanie, biorąc pod uwagę liczne przyczyny.

  Doświadczona ekipa dysponuje jednak zaawansowanym sprzętem, który pozwala przeprowadzić fachowy pomiar i szybko namierzyć potencjalne źródła problemu. Nieszczelność sieci kanalizacyjnej, niesprawna wentylacja, nieprawidłowe ocieplenie ścian. To najczęstsze przyczyny, które są odpowiedzialne za długotrwały problem wilgoci.

  Konieczne jest oczywiście usunięcie usterki. Najczęściej wystarczy wyeliminowanie nieszczelności oraz poprawa wentylacji. W skrajnych wypadkach konieczny może być jednak poważny remont. Optymalne działania są oczywiście konsultowane z klientem.

  Osuszanie mieszkania oraz usuwanie pleśni i grzybów

  Gdy udało się już przyczynę wilgoci, można przejść do kolejnych działań. Z pomocą nowoczesnych osuszaczy, ekipa skutecznie pozbywa się wilgoci z najtrudniej dostępnych miejsc. W ten sposób można zapobiec ewentualnym nawrotom problemu w przyszłości. Ostatnim krokiem jest odgrzybianie oraz ozonowanie. Cały proces zajmuje kilka godzin i odbywa się pod nieobecność domowników. Ozon jest bowiem wyjątkowo drażniący. Po zakończonym procesie należy dokładnie wywietrzyć mieszkanie, aby pozbyć się charakterystycznego zapachu ozonu.

  Fachowcy sporządzą szczegółową dokumentację stanowiącą gwarancję przeprowadzonych prac. Zostaniesz również poinstruowany co do prewencyjnych działań, które w przyszłości pozwolą Ci samodzielnie ochronić dom przed wystąpieniem grzybów oraz pleśni.

  Ile kosztuje specjalistyczna usługa usuwania pleśni?

  Jest to kwestia indywidualna i zależy od wielu czynników. Powierzchnia mieszkania, przyczyna wilgoci, wykorzystane metody diagnostyczne oraz naprawcze. Musimy jednak pamiętać, że usuwanie pleśni i grzybów jest bardzo ważne i pozwala zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Dlatego też, w sytuacji, gdy nasze mieszkanie jest narażone na wilgoć, powinniśmy co jakiś czas korzystać z pomocy fachowców, którzy profilaktycznie sprawdzą poziom wilgoci oraz ewentualne przyczyny.

  Na czym polega specjalistyczne usuwanie pleśni oraz grzybów?