Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę torowiska, jezdni oraz chodników - fot. z arch. UMŁ

Podpisaliśmy umowę na wykonanie projektu modernizacji ulicy Wojska Polskiego. Inwestycja obejmuje... więcej

Łódź i Politechnika Łódzka wspólnie dla seniorów">

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i prorektor ds. nauki Politechniki Łódzkiej prof. Ireneusz... Łódź i Politechnika Łódzka wspólnie dla seniorów" href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/lodz-i-politechnika-lodzka-wspolnie-dla-seniorow-id26730/2019/3/21/"> więcej

Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę torowiska, jezdni oraz chodników - fot. z arch. UMŁ

Podpisaliśmy umowę na wykonanie projektu modernizacji ulicy Wojska Polskiego. Inwestycja obejmuje... więcej

Od lewej: Adam Pustelnik, Hanna Zdanowska, Michał Śmiechowicz - fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ od kwietnia będzie miało nowego... więcej

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza nabór na kandydatów do Miejskiej Rady Seniorów. Kandydaci do... więcej

 • Pijany uciekając przed policją rozbił porsche. To nie pierwsza "wpadka" 41 łodzianina.

  Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 41-latek , który poruszał się porsche aleją Włókniarzy w Łodzi. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. W trakcie ucieczki przed patrolem drogówki rozbił auto. Okazało się, że 26 lutego 2019 roku był uczestnikiem podobnego zdarzenia. Teraz o jego losie zadecyduje prokurator i sąd.

 • Zamiast ostrzegać światłami przed Policją - zdejmij nogę z gazu!

  Policyjne patrole na terenie całego kraju od rana sprawdzają stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów w szczególności dotyczące prędkości oraz stanu trzeźwości.Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi. 23-latek, który zamiast zwolnić światłami ostrzegał innych przed kontrolą policyjną podczas kiedy sam nie miał uprawnień do kierowania zapłacił za to sporą grzywną.

 • Narko - taxi zatrzymane przez policję

  Kryminalni z KMP w Łodzi zatrzymali kierowcę jednej z firm taksówkarskich, który miał w swoim samochodzie ziele konopi indyjskich, amfetaminę oraz tabletki ecstasy. Teraz za posiadanie narkotyków grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Pierwszy dzień wiosny z marihuaną?

  21 marca 2019 roku, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przeprowadzili działania „Nielat”, które ukierunkowane były na zapobieganie, a także zwalczanie demoralizacji i przestępczości nieletnich na terenie Łodzi. Termin działań zaplanowany został na pierwszy dzień kalendarzowej wiosny . Tego dnia obchodzony jest „Dzień Wagarowicza”. Taki dzień jest dla młodzieży okazją do spotykania się i spędzania czasu w swoim gronie, poza szkołą, w czasie zajęć lekcyjnych.

 • Łódź pamięta o bohaterach. Pomnik Armii Krajowej stanął na placu Hallera">

  Na placu Hallera odsłonięto pomnik upamiętniający Armię Krajową. W ten sposób miasto uhonorowało... Łódź pamięta o bohaterach. Pomnik Armii Krajowej stanął na placu Hallera" href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/lodz-pamieta-o-bohaterach-pomnik-armii-krajowej-stanal-na-placu-hallera-id26697/2019/3/20/"> więcej

  Zabytkowy ratusz, należący obecnie do Skarbu Państwa znajdzie się we władaniu samorządu łódzkiego. W zamian Archiwum Państwowe otrzyma działkę przy pl. Dąbrowskiego o pow. 4500 m kw., na której wybudowana zostanie nowa siedziba Archiwum Pańs - fot. Radosław Jóźwiak

  W siedzibie dawnego ratusza łódzkiego przy pl. Wolności 1 podpisano umowę o zamianie nieruchomości... więcej

  Rozpoczęła się kolejna – trzecia edycja akcji - dokarmiania bezdomnych kotów. Każdy, kto opiekuje... więcej

  Złocone polichromie, mazerunki i bordiury odkryto w trakcie prac konserwatorskich prowadzonych w rezydencji dawnego miejskiego architekta Hilarego Majewskiego przy ul. Włókienniczej - fot. Stefan Brajter

  Złocone polichromie, mazerunki i bordiury odkryto w trakcie prac konserwatorskich prowadzonych w... więcej

  Zielone Polesie, ul. Pogonowskiego - fot. Stefan Brajter / Archiwum UMŁ

  Trwa program rewitalizacji Starego Polesia. Modernizowane będą w tym roku kolejne odcinki ulic,... więcej

 • Licealiści z wizytą w łódzkiej komendzie

  Blisko osiemdziesięciu łódzkich licealistów odwiedziło Komendę Miejską Policji w Łodzi, by w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości lepiej poznać zawód policjanta i zasady doboru.

 • Odzyskali skradziony pojazd i zatrzymali podejrzanego

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi, zatrzymali 24-latka podejrzanego o kradzież volkswagena transportera z parkingu przyblokowego w dzielnicy Łódź- Bałuty. Już we wstępnej rozmowie z policjantami zatrzymany przyznał się do popełnienia przestępstwa i wskazał miejsce parkowania skradzionego pojazdu.

 • Groził nożem kontrolerowi biletów

  Policjanci przedstawili już zarzut gróźb karalnych agresywnemu pasażerowi tramwaju, który przyłapany na jeździe bez biletów groził nożem kontrolerowi. 27-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd.