Dostępna pod adresem http://www.multigrass.pl sztuczna trawa na taras specyficzny system podłogowy, który charakteryzuje się bogatą funkcjonalnością oraz uniwersalnością. System, który producent promuje jako sztuczna trawa na taras to w rzeczywistości rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w innych aplikacjach – jako sztuczna trawa na balkon, jako podłoże na obiektach sportowych i sportowo-rekreacyjnych, jako oryginalny element aranżacji wnętrz, jako element dekoracji lokali handlowych i usługowych oraz handlowo-usługowych, a także w szerokorozumianej branży marketingowej. Co decyduje o tym, że sztuczna trawa na taras jest tak uniwersalna i popularna wśród użytkowników?

Dlaczego sztuczna trawa to dobry pomysł na taras?

W dzisiejszym artykule, na przykładzie sztucznych trawników od Multigrass odpowiadamy na pytania nurtujące posiadaczy tarasów i balkonów. Tłumaczymy czym różni się sztuczna trawa na balkon od wykładziny balkonowej i jak o nią dbać, żeby cieszyła oko, i stopy, przez długi czas. Jeśli zastanawiasz się, czy sztuczna trawa to system podłogowy, który spełni twoje potrzeby i oczekiwania, koniecznie zapoznaj się z treścią dzisiejszego artykułu.

Sztuczna trawa Multigrass – trzy półki cenowe

Zielona wykładzina na balkon często miała stwarzać pozory zarośniętego trawą balkonu lub trawnika. W rzeczywistości raziła oczy sztucznym wyglądem i denerwowała podatnością na zabrudzenia i uszkodzenia, która szybko obniżała estetykę oferowanego systemu podłogowego. Każdy, kto miał okazję zobaczyć, jak wykładzina na balkon sprawdza się u znajomego lub sąsiada decydował się na wybór innych rozwiązań. Najczęściej mrozoodpornych płytek ceramicznych przeznaczonych do aplikacji zewnętrznych. Jednak nawet z najlepszymi i najdroższymi płytkami podłogowymi nigdy nie uzyskamy efektu trawy na balkonie czy tarasie. W tym celu musimy sięgnąć po nic innego tylko po trawę. Ale jak zasiać trawę na balkonie? A na tarasie? Jak utrzymać sprężysty i soczysto-zielony trawnik w miejscu, w którym nieustannie przestawiamy stoły, krzesła i leżaki? Odpowiedzią na te pytania jest sztuczna trawa na balkon/taras. To rozwiązanie, które umożliwia uzyskanie efektu trawy tam, gdzie ze względów na panujące warunki nie jesteśmy w stanie zasiać naturalnej trawy oraz w miejscach, w których ze względu na podwyższoną eksploatację naturalna trawa nie miałaby żadnych szans na przetrwanie.

Czym cechuje się system Multigrass?

Nie w przypadku każdej aplikacji zależy nam na szczególnej bujności sztucznego trawnika. Czasami potrzebujemy tylko uzyskać zielony efekt, innym razem bardzo ważnym jest dla nas uzyskanie rezultatu końcowego możliwie jak najbardziej zbliżonego do naturalnego rozwiązania. Odpowiedzią na jedną i drugą potrzebę są systemy sztucznej trawy oferowanej przez jednego z najlepszych i najbardziej znanych producentów sztucznych trawników w Polsce, firmy Multigrass. Identyfikując zróżnicowane potrzeby swoich klientów, a także ich możliwości finansowe – im grubsze i bardziej gęste runo sztucznego trawnika, tym droższy metr kwadratowy trawy – firma oferuje wysokiej jakości rozwiązania z trzech półek cenowych. W ofercie znajdziemy więc rozwiązanie budżetowe, które reprezentuje najbardziej ubogą wersję trawnika Mutligrass – doskonale sprawdzi się w przypadku zastosowań tymczasowych oraz w miejscach, gdzie ze względu na specyfikę użytkowania trawnika nie opłaca się sięgać po droższe systemy. Drugim systemem w ofercie są systemy Comfort oferujące już zdecydowanie gęstsze i grubsze runo, wciąż w bardzo przystępnej cenie. Ostatnią propozycją producenta są systemy Premium, które oferują super gęste i sprężyste runo, które doskonale sprawdza się zarówno w przypadku aplikacji zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

 • Podejrzany o rozbój zatrzymany przez kryminalnych

  Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego II Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali 18-latka podejrzanego o popełnienie rozboju na rok starszym mężczyźnie. Podejrzany „wpadł” w ręce stróżów prawa kilka tygodni po zgłoszeniu przestępstwa. Zaskoczony nie stawiał oporu policjantom twierdząc, że nie ma nic wspólnego z napaścią na pokrzywdzonego.

 • Kryminalni zatrzymali podejrzanych o próbę kradzieży aut

  Na ulicy Puszkina zachowanie dwóch mężczyzn próbujących załadować volkswagena na lawetę zwróciło uwagę policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową. Stróże prawa skontrolowali ich. Okazało się, że 29- i 31-latek próbowali ukraść auto. Kilka godzin później w ręce kryminalnych wpadł trzeci - 23-letni wspólnik zatrzymanych.

 • Kolejna ofiara mrozów

  Funkcjonariusze z I Komisariatu Policji w Łodzi zostali wezwani na ulicę Wschodnią, gdzie w pustostanie odnalezione zostały zwłoki 46-letniego bezdomnego mężczyzny. Zmarłego zauważył mieszkaniec pobliskiej kamienicy, który zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił policjantów.

 • Nowe radiowozy zasilą łódzką policję

  18 stycznia 2019 roku w Komendzie Miejskiej Policji, odbyło się uroczyste przekazanie 8 nowych radiowozów, z których na co dzień korzystać będą funkcjonariusze. W uroczystości wzięli udział Wiceprezydent Miasta Łodzi Wojciech Rosicki, Komendant Miejski Policji insp. Paweł Karolak oraz kadra kierownicza ze wszystkich łódzkich komisariatów policji.

 • #StopPrzemocy

  Policjanci w całym kraju zatrzymali już ponad dwadzieścia osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków czy też takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska. O zatrzymaniach powiadomiono prokuratury, którym przekazano zgromadzone materiały dowodowe. Na terenie woj. łódzkiego policjanci ,na ten moment, zatrzymali kilka takich osób.

 • Aktualny wykaz punktów kontroli autokarów w woj. łódzkim FERIE ZIMOWE 2019

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie ferii.

 • Szukamy uniwersalnych rozwiązań do systemów o zróżnicowanych wymaganiach

  Sprężarka to urządzenie energetyczne odpowiedzialne za podwyższanie ciśnienia gazu lub wymuszanie jego przepływu w instalacji poprzez nadanie mu adekwatnej energii kinetycznej. W czasie pracy sprężarki wydzielają ogromne ilości ciepła, które muszą być stale odprowadzane. W związku z tym sprężarki są wyposażane w specjalne układy chłodzenia, które co do konstrukcji przypominają układy chłodzenia stosowane w silnikach spalinowych. W przypadku mniejszych jednostek stosuje się chłodzenie bezpośrednie, zaś w przypadku większych pośrednie z systemem wyposażonym w chłodnicę. W odpowiednie układy chłodzenia wyposażone są także poszczególne modele sprężarek Embraco oferowane pod adresem http://www.chlodni.pl/agregaty-i-sprezarki/item/45-embraco-aspera.html.

  Sprężarki Embraco to przede wszystkim urządzenia przeznaczone do pracy w układach chłodzenia. Sprężarki stosuje się we wszystkich układach – m.in. chłodzenia i klimatyzacji – w których ze względu na prawidłową pracę systemu niezbędne jest:

  • zwiększenie gęstości czynnika gazowego,
  • podniesienie ciśnienia czynnika gazowego,
  • wymuszenie przepływu czynnika gazowego przez obieg,
  • podwyższenie temperatury czynnika gazowego,
  • uzyskanie dodatniego efektu Joule’a-Thomsona.

  Istnieje wiele klasyfikacji sprężarek. Urządzenia te można dzielić m.in.: ze względu na budowę, ze względu na rodzaj sprężanego czynnika, ze względu na stosunek sprężania, a nawet ze względu na mobilność. Sprężarki Embraco Aspera należą do grupy sprężarek tłokowych. Są to sprężarki hermetyczne, współpracujące z różnymi czynnikami gazowymi. W swojej bogatej ofercie Embraco posiada szereg urządzeń o różnych poziomach wydajności, poboru prądu i zakresu pracy, dzięki czemu w asortymencie sprężarek Embraco Aspera z łatwością znajdziemy urządzenie, które najlepiej spełni nasze potrzeby i oczekiwania w zakresie konstrukcji oraz funkcjonowania systemu chłodniczego.

  Wróćmy jednak na moment do ogólnej klasyfikacji sprężarek, które – jak już wspomnieliśmy – możemy podzielić ze względu na różne kategorie.

  Sprężarki – klasyfikacja urządzeń

  Ze względu na zachodzący w urządzeniu stosunek sprężania sprężarki można podzielić na wentylatory, dmuchawy oraz kompresory. Ze względu na budowę sprężarki dzielimy na wyporowe, przepływowe i inne. W pierwszej kategorii znajdziemy wiele modeli urządzeń Embraco, gdyż znajdują się tam m.in. sprężarki tłokowe. Do sprężarek wyporowych należą także sprężarki śrubowe, membranowe, spiralne, z wirującymi tłokami oraz łopatkowe. Kategoria sprężarek przepływowych obejmuje sprężarki promieniowe, diagonalne, osiowe, wirowe oraz sprężarki Comprex. Do innych zalicza się sprężarki chemiczne, które określa się także mianem sprężarek termicznych.

  Embraco – lider w branży agregatów chłodniczych i sprężarek

  Sprężarki Embraco – specyfika

  Embraco to brazylijski producent rozwiązań dla systemów klimatyzacji i chłodzenia. Koronnymi produktami marki są sprężarki chłodnicze oraz wysokiej klasy agregaty skraplające. O sukcesie urządzeń marki Embraco zadecydował szeroki asortyment sprężarek, które wykonywane są z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W ofercie marki z Brazylii znajdziemy więc maszyny działające zarówno na gaz, jak i na wybrane czynniki chłodnicze, które różnią się od siebie poziomami wydajności, poboru prądu oraz zakresem pracy. Wszystkie one są wykonane z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących trwałość oraz estetyczny wygląd urządzenia przez długi czas jego eksploatacji. Dodatkową zaletą rozwiązań Embraco do instalacji klimatyzacji i systemów chłodzenia są ich konkurencyjne ceny, które sprawiają, że omawiane rozwiązania są jeszcze bardziej popularne wśród inwestorów.

  Jakieś 25 lat temu, wraz ze zmianami ustrojowymi, w naszym kraju pojawiły się pierwsze burgery. Te pierwsze, z początku lat dziewięćdziesiątych, raczej znacząco odbiegały od tych, które obecnie serwowane są w najlepszych burgerowniach. Chcąc zatem zjeść dobrego burgera w Warszawie gdzie wybór jest ogromny, czy też w jakimkolwiek innym miejscu, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę.

  Najważniejsze jest mięso

  W prawdziwym burgerze z pewnością nie ma miejsca na cienkiego, gotowego kotleta jakiego możemy znaleźć w supermarkecie. Dobre burgery tworzy się wyłącznie ze stuprocentowej wołowiny. W grę nie wchodzą nawet mieszanki wieprzowo wołowe. Mięso to musi być również świeże i wysokiej jakości. Warto pamiętać, że musi pochodzić z odpowiednich części tuszy wołowej i powinno byś średnio zmielone. Przed procesem smażenia, mięso powinno składać się od 20 do 30% z tłuszczu. Stąd też, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na rostbef, łopatkę lub antrykot. Renomowane restauracje z najwyższej półki, wykorzystują też mostek bądź rib eye.

  Po czym poznać dobrego burgera?

  Zaraz po zmieleniu, mięso wołowe musi być prędko uformowane w dwucentymetrowe kotlety lub nieco grubsze. Długie wyrabianie mięsa na hamburgery nie jest zalecane. Robi się tak tylko w wypadku mięsa na kiełbasę. Robiąc kotlet na hamburgera wystarczy jedynie je odpowiednio uformować, zwracając uwagę na równomierną grubość w każdym miejscu.

  Stopień wysmażenia

  Wołowina jest mięsem, które bez obaw możemy jeść na surowo. Nie występuje ryzyko salmonelli lub tasiemca, jak w przypadku drobiu, czy też wieprzowiny. Surowa wołowina to jednak wyłącznie tatar. Wyjątkowy smak i soczystość burgera, to wynik odpowiedniego grillowania. Oczywiście powinien być to prawdziwy grill – nigdy patelnia, piekarnik, a w szczególności mikrofalówka! Stopień wysmażenia, to już wybór klienta. Najczęściej wybieranym stopniem wysmażenia jest średnio krwisty (medium – rare). Powinien on być w środku soczysty i delikatnie różowy. Oczywiście wszystko zależy od preferencji, niektórzy wolą bardziej wysmażone mięso (well done), bądź też krwiste (rare). W każdym razie powinniśmy mieć prawo wyboru stopnia wysmażenia. Chcąc zjeść dobrego burgera w Warszawie http://wypasburger.pl czy też w każdym innym miejscu, powinniśmy zwrócić na to uwagę.

  Bułka, dodatki i sos

  Mimo tego, że to mięso jest najważniejszym składnikiem burgera, nie możemy zlekceważyć jego pozostałych składników. Bułka, wszelkie dodatki i sos to w końcu ważne elementy dopełniające smak dobrego burgera.

  W burgerach najlepiej sprawdzają się bułki pszeniczne – miękkie, aczkolwiek zbite. Omijać powinno się miejsca, gdzie burgery serwowane są w pieczywie gotowym, w tzw. bułkach do hamburgerów ze sklepu. Najlepiej kiedy burgerownia wypieka je sama, lub zamawia prosto z piekarni. Ważne jest również to, aby przed podaniem, bułka została lekko ugrillowana do uzyskania chrupkości.

  W wypadku sosów, wszystkie gotowe mieszanki również nie powinny być brane pod uwagę. Zalecana jest konfiguracja – ketchup i musztarda, bądź sos barbecue, tysiąca wysp, czy też guacamole.

  Jeżeli chodzi o dodatki, można uznać, że panuje niemal pełna swoboda. Klasycznymi dodatkami są pikle, ser cheddar, sałata oraz cebula.

  Wszystkie te kryteria mogą znacznie pomóc odróżnić słabej jakości kanapkę, od dobrego burgera w Warszawie, gdzie serwuje się ich chyba najwięcej w Polsce. Oczywiście znając zasady ich przygotowywania, można również pokusić się o stworzenie własnego burgera. Natomiast mając w okolicy restauracje, które specjalizują się w tego typu daniach, z pewnością warto z nich skorzystać.

 • Złodziej roweru wpadł dzięki czujności policjantów i oznakowaniu jednośladu przez właściciela

  Policjanci z IV komisariatu w Łodzi zatrzymali rowerzystę, który na widok radiowozu chciał zawrócić . Dzięki czujności funkcjonariuszy został zatrzymany do kontroli. Podejrzany próbował tłumaczyć, że rower wartości ponad 2000 złotych...znalazł i chciał sprzedać.

 • Pijany kierowca zatrzymany przez pokrzywdzonego

  Po kolizji drogowej pijany kierowca został zatrzymany przez pokrzywdzonego. W trakcie czynności okazało się, że 52-letni łodzianin nie dość że był pijany, nie posiadał uprawnień do kierowania, poruszał się niesprawnym autem to również nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC.

 • Pożar po wybuchu gazu

  Uwaga zamknięta dla ruchu ulica Lutomierska w Łodzi. Około godziny 11.30 doszło do pożaru w wyniku rozszczelnienia rury z gazem. Prowadzone tam były prace ziemne. Nastąpi ewakuacja mieszkańców pobliskich budynków. Jedna osoba została ranna. Na miejscu pracuje straż pożarna , policja i pogotowie gazowe.

 • Zmarł na skutek wychłodzenia organizmu.

  Funkcjonariusze II Komisariatu Policji KMP w Łodzi prowadzą czynności związane z ustaleniem tożsamości bezdomnego mężczyzny, który odnaleziony został przez strażników miejskich na skwerze przy ul. Traktorowej w Łodzi. Prawdopodobnie na skutek wychłodzenia organizmu mężczyzna zmarł podczas transportu do szpitala.

 • Historia lubi się powtarzać

  Tego samego dnia policjanci z łódzkiej drogówki dwukrotnie zatrzymali mężczyznę, który prowadził forda na podwójnym gazie. Musi liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

 • Pijany nieomal potrącił swojego pasażera

  Łódzcy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Łodzi, który uciekając z miejsca kolizji nieomal potrącił swojego pasażera. W trakcie czynności z kierującym okazało się, że pijany nie posiadał uprawnień. Dodatkowo był poszukiwany listem gończym.

 • Ubezpieczenie sportów ekstremalnych stanowi dodatek do standardowej polisy turystycznej, dedykowany dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas podczas zagranicznych wakacji. Wbrew pozorom, do dyscyplin podwyższonego ryzyka zalicza się wiele turystycznych atrakcji – warto więc sprawdzić, czy polisa tego typu nie będzie potrzebna podczas planowanego wyjazdu.

  Dlaczego warto wyposażyć się w ubezpieczenie sportów ekstremalnych podczas zagranicznego wyjazdu?

  Zakup polisy turystycznej na wyjazd zagraniczny to już standard – każdy zdaje sobie sprawę z tego, że koszty leczenia w innych krajach mogą być bardzo wysokie, dlatego takie zabezpieczenie jest naturalne. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że zwykła polisa może nie obejmować wszystkich aktywności, na jakie podróżny zdecyduje się podczas wakacji. Mowa o sporcie – co prawda zazwyczaj turystyczna polisa obejmuje sporty amatorskie, jednak może nie dotyczyć dyscyplin o podwyższonym ryzyku. W tym przypadku należy wykupić ubezpieczenie sportów ekstremalnych, np. https://colonnade.pl/aktualnosci/sporty-ekstremalne.

  Turyści nie zawsze są świadomi, że proponowane im na wyjazdach atrakcje zaliczają się do sportów podwyższonego ryzyka, tymczasem wiele aktywności wymaga rozszerzenia swojej polisy. W wielu krajach przyjezdni są zachęcani do ciekawych rozrywek, jak np. lekcje nurkowania, wspinaczki czy snowboardu – we wszystkich przypadkach należy mieć wykupione dodatkowe ubezpieczenie sportów ekstremalnych, by móc uzyskać pomoc w razie wypadku. Nawet, jeśli turysta decyduje się na pojedynczą lekcję z doświadczonym instruktorem, chwila nieuwagi może doprowadzić do urazu – dobrze mieć w takiej sytuacji zapewnioną pomoc medyczną, która zostanie szybko zorganizowana i opłacona przez ubezpieczyciela.

  ubezpieczenie sportów ekstremalnych

  Ubezpieczenie sportów ekstremalnych – jakie dyscypliny obejmuje?

  Ubezpieczenie sportów ekstremalnych obejmuje wiele dyscyplin, które są proponowane na zagranicznych wakacjach jako dodatkowa rozrywka. Warto więc sprawdzić, które atrakcje zaliczają się do sportów podwyższonego ryzyka, by zapewnić sobie odpowiednią polisę przed wyjazdem. Są to m.in.:

  • surfing,
  • nurkowanie z akwalungiem,
  • wspinaczka,
  • snowboard,
  • pływanie skuterami wodnymi,
  • skok na bungee,
  • skok ze spadochronem.

  Niezależnie, czy planuje się z góry wziąć udział w tego typu rozrywkach, czy po prostu dopuszcza się taką możliwość, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie – sporty ekstremalne, choć zapewniają niesamowite wrażenia i wspomnienia, wiążą się z pewnym ryzykiem.

  Jaką pomoc zapewnia ubezpieczenie sportów ekstremalnych?

  Opieka medyczna poza granicami kraju jest dla przyjezdnego trudna do zorganizowania, szczególnie, jeśli obecny jest problem bariery językowej. Co więcej, koszty leczenia potrafią być bardzo wysokie. Z tego względu przed wyjazdem obowiązkowym punktem jest wykupienie odpowiedniej polisy turystycznej, która umożliwi szybkie otrzymanie pomocy medycznej w każdej sytuacji.

  W razie wypadku, będącego skutkiem uprawiania sportu podwyższonego ryzyka, turysta posiadający ubezpieczenie sportów ekstremalnych powinien zgłosić się na infolinię ubezpieczyciela. Firma w krótkim czasie zorganizuje odpowiednią pomoc oraz opłaci koszty leczenia. Co więcej, może także zorganizować medyczny transport do Polski, jeśli zajdzie taka potrzeba.

  Ubezpieczony turysta nie musi więc martwić się o wzywanie pomocy w obcym kraju ani opłaty – wszystkim zajmie się firma, w której posiada polisę.

  Co jest potrzebne do wezwania pomocy?

  Aby uzyskać pomoc w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, wystarczy mieć przy sobie dwie informacje:

  • numer telefonu na infolinię ubezpieczyciela,
  • numer swojej polisy.

  Warto zapisać je w swoim telefonie oraz na dodatkowej kartce, którą będzie się miało zawsze przy sobie, np. w portfelu – w ten sposób można skorzystać z pomocy nawet w sytuacji, gdy zawiedzie bateria smartfona.

  Wydruk całej polisy nie jest konieczny, choć w niektórych krajach może być podstawą przyjęcia w wybranych placówkach medycznych, warto więc sprawdzić to przed wyjazdem.