Listopad w Łodzi będzie stał pod znakiem ramenu. To niezwykle popularne danie kuchni japońskiej... więcej

Hala serwisowa posiada 25 stanowisk do obsługi autobusów, docelowo ma być w niej serwisowanych 200... więcej

W poradni należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Górna przy ul. Rzgowskiej 170 otwarto nowoczesną pracownię rentgenowską. - fot. Radosław Żydowicz

Będzie można w niej wykonać 15 tys. bezpłatnych badań RTG rocznie: w poradni należącej do Miejskiego... więcej

„Eee… tam”: W sądzie powiedzieli, że ukradłam i kłamię, bo „takiego obozu nie było”, a pod nazwisko... więcej

Łódź gotowa na nadejście zimy"> Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - fot. Monika Pawlak

Długoterminowe prognozy pogody jeszcze nie wskazują na nadejście zimy, ale w Łodzi wszystko... Łódź gotowa na nadejście zimy" href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/lodz-gotowa-na-nadejscie-zimy-id31436/2019/11/13/"> więcej

 • Obchody Święta Służby Cywilnej w KMP w Łodzi

  13 listopada 2019r. w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka, nawiązująca do obchodzonego 11 listopada Święta Służby Cywilnej. Zaproszeni pracownicy cywilni, reprezentanci tej grupy zawodowej, z rąk Komendanta Miejskiego Policji inspektora Pawła Karolaka oraz Zastępcy komisarza Wojciecha Malarczyka odebrali gratulacje i podziękowania za codzienny trud i zaangażowanie z jakim wykonują swoje obowiązki służbowe

 • Napadł na salon gier losowych, bo przegrał?

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 21 lat, podejrzanych o rozbój w salonie gier w dzielnicy Łódź-Górna. Łupem sprawców padło około 1.000 złotych w gotówce. Pracownik lokalu, który w czasie zajścia był w sam pomieszczeniu, został zmuszony do wydania pieniędzy groźbą użycia gazu łzawiącego.

 • Elektrolity dla koni – nawodnienie organizmu i nie tylko

  Elektrolity dla większości osób oznaczają jedynie dbałość o odpowiednie nawodnienie organizmu tak ludzkiego jak i zwierzęcego. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że mają one znacznie więcej właściwości.

  Elektrolity dla koni – jak wpływają na organizm?

  Odpowiednio aplikowane elektrolity dla koni mogą zdziałać naprawdę wiele dobrego. Przede wszystkim zadbają one o wspominane już nawodnienie organizmu. Sprawią również, że poprawie ulegnie praca układu krążenia. Na to wpływają dostarczane przy pomocy preparatu minerały. Co więcej pomogą będą stymulowały tworzenie hemoglobiny, enzymów oraz hormonów. Odegrają istotną rolę w przemianie tłuszczy oraz węglowodanów. Będą wspierały utrzymanie także odpowiedniego napięcia mięśniowego i wpłyną na wydolność organizmu zwierzęcia. Elektrolity dla koni zapobiegają pojawianiu się skurczy, a także drżeniu mięśni. Mogą one wpłynąć pozytywnie także na stan kopyt i sierści.

  Elektrolity dla koni – kiedy są im potrzebne?

  Warto zaznaczyć, że podawanie elektrolitów tak samo jak różnego rodzaju suplementów powinno się odbywać po dokładnej ocenie kondycji zwierzęcia. Działanie zapobiegawcze nie zawsze ma rację bytu. Jeśli właściciel nie jest w stanie samodzielnie podjąć decyzji to może zapytać o radę przedstawiciela sklepu, a także poprosić o wizytę lekarza weterynarii. Wówczas będzie miał pewność, ze podaje właściwe środki. Punkty handlowe takie jak https://vital.sklep.pl/elektrolity posiadają w swojej ofercie cały wachlarz produktów. Wśród nich właśnie elektrolity, które należy podawać w określonych sytuacjach. Do nich należą stany chorobowe. Mowa tutaj o wystąpieniu u konia biegunki, a także biegunki powiązanej z podwyższoną temperaturą. Te dolegliwości są bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla źrebiąt. Kolejnym powodem do podania takiego środka będzie nadmierna potliwość wywołana na skutek intensywnej pracy fizycznej, a także bardzo ciepłym okresem letnim. Elektrolity dla koni stosuje się również w przypadkach ogólnego osłabienia, braku kondycji i wytrzymałości. Niezastąpione będą u koni sportowych, które narażone są na wspominane już skurcze i drżenie mięśni.

  21 tysięcy klocków w jednym pomieszczeniu w łódzkim Przedszkolu nr 98. Maluchy z przedszkola dziś... więcej

  Łódź Buduje. Remont ul. Ogrodowej na finiszu">

  Podziemne instalacje zostały już przebudowane, a na powierzchni zostały do wykonania już ostatnie... Łódź Buduje. Remont ul. Ogrodowej na finiszu" href="http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/lodz-buduje-remont-ul-ogrodowej-na-finiszu-id31392/2019/11/12/"> więcej

  Zazwyczaj wypełnione gwarem i pospieszną krzątaniną centrum Łodzi przed świętami Bożego Narodzenia... więcej

  Pracę w Urzędzie Miasta Łodzi dwie panie wiceprezydent, Joanna Skrzydlewska i Małgorzata Moskwa-Wodnicka

  We wtorek, 12 listopada Joanna Skrzydlewska i Małgorzata Moskwa-Wodnicka objęły funkcje... więcej

 • Dwójka włamywaczy w rękach mundurowych

  Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji II Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu. Jak się okazało, zatrzymani w chwili zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu, a jeden z nich dodatkowo poszukiwany był listem gończym celem odbycia kary pozbawienia wolności.

 • Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

  Kierowca łódzkiego MPK 11 listopada 2019 roku na zajezdni przy ul. Kasprowicza ujął upojonego alkoholem 63-latka, który prowadził opla na podwójnym gazie. Świadek nie przeszedł obojętnie, zareagował. Najpierw zabezpieczył kluczyki od pojazdu uniemożliwiając dalszą jazdę i niezwłocznie powiadomił Policję. Dzięki tak odpowiedzialnej i godnej pochwały postawie zapobiegł potencjalnej tragedii na drodze.

 • Tłumy łodzian, przystrojonych w biało-czerwone kotyliony oraz polskie flagi wzięło udział w łódzkich... więcej

 • Skradzione auto wróci do właściciela

  Policjanci odzyskali samochód skradziony w nocy z 1 na 2 października 2019 roku na łódzkim Widzewie. Zatrzymali także 24-latka a przy nim narzędzia służące do przestępczej działalności i narkotyki. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Życzenia z okazji Święta Służby Cywilnej